Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 849713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1990 : 08 Haziran 2019, 09:27:46 »
En çokta Nutuk a üzülüyorum en büyük hobisi olan WAFF da işi çok zor bu aralar.
beğen

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1991 : 09 Haziran 2019, 16:10:54 »
S-400 alımıyla birlikte F-35 projesinin çöpe gitmesi ihtimaline karşı da B, C, D planları hazır. Envanterdeki uçakların bakımları artırılarak hava gücü aktivitesi korunacak. Milli muharip uçak projesine hız verilecek. Savaş uçaklarına ilişkin başka uluslararası projeler geliştirilecek.

ABD Başkanı Donald Trump, ay sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile biraraya geleceği Japonya ziyareti öncesi F-35 hamlesini yaptı. Halen Amerika’da F-35 eğitimi alan Türk pilotların 31 Temmuz’da sınır dışı edileceği bildirilirken, Türkiye 12 Haziran’da yapılacak F-35 Müşterek Taarruz Uçağı program ortakları toplantısına da dahil edilmedi. ABD’nin hamlesi, S-400 kararını değerlendirmesi için Türkiye’ye 7 Haziran’a kadar verilen sürenin dolmasına bir gün kala geldi. Yine ABD’nin revize ettiği Patriot teklifini Türkiye’nin reddetme eğilimi de ABD’nin yeni kozunun devreye konulmasında belirleyici bir diğer etken oldu. ABD yeni ambargolarla Türkiye’yi köşeye sıkıştırma politikasına devam ederken Türkiye en büyük önceliğini uzun menzilli hava savunma sistem tedariki olarak belirledi. S-400 sisteminin kısa sürede gelerek devreye alınması, bölgemizde artan gerilimler karşısında acil ihtiyaç olarak değerlendiriliyor ve Türkiye S-400 programında herhangi bir gecikme planlamıyor.

RUS SU-57 VE ÇİN J-31 ALTERNATİF OLACAK

S-400 alımıyla birlikte F-35 projesinin çöpe gitmesi ihtimaline karşı da B, C, D planları hazır. Envanterdeki uçakların bakımları artırılarak hava gücü aktivitesi korunacak. Milli muharip uçak projesine hız verilecek. Savaş uçaklarına ilişkin başka uluslararası projeler geliştirilecek. Savaş uçağı tedariki konusunda Rusya ile masaya oturulması da seçenekler arasında. Güvenlik bürokrasisi Rus SU-57’ler dışında Çin’in J-31’lerini de araştırıyor. Üstelik bu uçaklar, her biri yaklaşık 100 milyon dolar tutarındaki F-35’lere göre düşük maliyetleriyle öne çıkıyor. Ankara zaten F-35’ler gelmiş olsa bile, her komutuyla ABD’ye doğrudan bağlı bu uçakların Türkiye için ciddi güvenlik riskleri barındıracağını düşünüyor. Bu yüzden F-35’lerin ‘kaybedilmesi’ne kimse hayıflanmıyor. Ayrıca F-35’lerin envantere alınması ambargo tehdidinin biteceği anlamına da gelmiyor. İkmal, bakım, sistem yükseltmeleri, parça değişimleri gibi kritik süreçlerde Türkiye hep ABD’ye bağımlı kalacak.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2867560-turkiyeden-f-35-hamlesi-rus-ve-cin-ucaklari-masada

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1992 : 09 Haziran 2019, 16:17:14 »
Daha once de yazmistim. Rus, dünden razi da ucak satmaya Çin'i unutun arkadaşlar. Huawei'ye ambargo geldi bakin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1993 : 09 Haziran 2019, 16:29:09 »
Lockheed Martin; ABD Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Deniz Piyadeleri ve yabancı müşteriler için F-35 Lightning II savaç uçağının Blok 4 modernizasyon faaliyetleriyle ilgili olaraktan Faz 2.3 kapsamında 1.808.545.655 dolarlık sözleşme kazandı.

Ağustos 2026’da tamamlanması planlanan projenin ABD Hava Kuvvetleri %40.5’ini (732.460.990$), ABD Deniz Kuvvetleri %20.54’ünü (371.475.278$), ABD Deniz Piyadeleri %19.13’ünü (345.974.784$) ve yabancı katılımcılar ise %19.83’ünü (358.634.603$) karşıladı.

F-35 Lightning II’nun, Blok 4 modernizasyonu kapsamında birçok yetenek kazanımına ulaşması planlanıyor. Ayrıca bu modernizasyon ile birlikte TÜBİTAK-SAGE tarafından geliştirilen SOM Seyir Füzesinin ve Hassas Güdüm Kiti’nin (HGK) de F-35’e entegrasyonu gerçekleştirilecek.

https://savunmasanayist.com/2019/06/08/lockheed-martinden-1-8-milyar-dolarlik-f-35-sozlesmesi/

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1994 : 09 Haziran 2019, 18:13:25 »
Ben bu ucaga "uçan laptop" demistim bir zamanlar. Modernizasyon kapsamina bakin elle tutulur hicbirsey yok.

Eger bu ucagi alirsak guncelleme zamani ya da ilk antlasma bitim zamani gelince bu ucak kendini shut-down eder.(iphonecular bilir) Yeni anlasma imzalaninca abd'den elinde  cantayla bir ekip gelir, Yazılimi gunceller gider. Fatura: 1.8 milyar dolar. Yahu ucak daha envantere girmeden eskidi be!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1995 : 09 Haziran 2019, 18:15:56 »
S-400 alımıyla birlikte F-35 projesinin çöpe gitmesi ihtimaline karşı da B, C, D planları hazır. Envanterdeki uçakların bakımları artırılarak hava gücü aktivitesi korunacak. Milli muharip uçak projesine hız verilecek. Savaş uçaklarına ilişkin başka uluslararası projeler geliştirilecek.

ABD Başkanı Donald Trump, ay sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile biraraya geleceği Japonya ziyareti öncesi F-35 hamlesini yaptı. Halen Amerika’da F-35 eğitimi alan Türk pilotların 31 Temmuz’da sınır dışı edileceği bildirilirken, Türkiye 12 Haziran’da yapılacak F-35 Müşterek Taarruz Uçağı program ortakları toplantısına da dahil edilmedi. ABD’nin hamlesi, S-400 kararını değerlendirmesi için Türkiye’ye 7 Haziran’a kadar verilen sürenin dolmasına bir gün kala geldi. Yine ABD’nin revize ettiği Patriot teklifini Türkiye’nin reddetme eğilimi de ABD’nin yeni kozunun devreye konulmasında belirleyici bir diğer etken oldu. ABD yeni ambargolarla Türkiye’yi köşeye sıkıştırma politikasına devam ederken Türkiye en büyük önceliğini uzun menzilli hava savunma sistem tedariki olarak belirledi. S-400 sisteminin kısa sürede gelerek devreye alınması, bölgemizde artan gerilimler karşısında acil ihtiyaç olarak değerlendiriliyor ve Türkiye S-400 programında herhangi bir gecikme planlamıyor.

RUS SU-57 VE ÇİN J-31 ALTERNATİF OLACAK

S-400 alımıyla birlikte F-35 projesinin çöpe gitmesi ihtimaline karşı da B, C, D planları hazır. Envanterdeki uçakların bakımları artırılarak hava gücü aktivitesi korunacak. Milli muharip uçak projesine hız verilecek. Savaş uçaklarına ilişkin başka uluslararası projeler geliştirilecek. Savaş uçağı tedariki konusunda Rusya ile masaya oturulması da seçenekler arasında. Güvenlik bürokrasisi Rus SU-57’ler dışında Çin’in J-31’lerini de araştırıyor. Üstelik bu uçaklar, her biri yaklaşık 100 milyon dolar tutarındaki F-35’lere göre düşük maliyetleriyle öne çıkıyor. Ankara zaten F-35’ler gelmiş olsa bile, her komutuyla ABD’ye doğrudan bağlı bu uçakların Türkiye için ciddi güvenlik riskleri barındıracağını düşünüyor. Bu yüzden F-35’lerin ‘kaybedilmesi’ne kimse hayıflanmıyor. Ayrıca F-35’lerin envantere alınması ambargo tehdidinin biteceği anlamına da gelmiyor. İkmal, bakım, sistem yükseltmeleri, parça değişimleri gibi kritik süreçlerde Türkiye hep ABD’ye bağımlı kalacak.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2867560-turkiyeden-f-35-hamlesi-rus-ve-cin-ucaklari-masada
Yahu Allah aşkına şu sitenin haberini ciddiye almayın ya. Bunlara göre yıllardır Türkiyeye para akacaktı. Hatta Katar emiri CB seçiminden sonra 100 milyar dolarlık yatırım yapacaktı hep fosss.. Bunlar savaş uçağı almayı manavdan 2 kilo domates almakla aynı şey sanan andavallar. Bir Çin yada Rus menşeyli uçağı almak için önce lazım olan alt yapı - teknik servis - eğitimler bunlardan haberleri dahi yok. Herşeyin natoya uyumlu Çin uçağını ha deyince ne alabilirsin nede uçurabilirsin. Ama bunların amacı haber yapmak değilki. takipçileri olan 4 kişiden 3ünü kandırabilirsek iyidir kafası yaşıyolar.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1996 : 09 Haziran 2019, 20:23:27 »
Ben her zaman Su 57 ucagini türkiye icin iyi olacakdir

kumandani kiytirik 35 ucagini kim alir

unutmayalim Su 57 ucagi icin rusya ile ortak üretimde var

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1997 : 09 Haziran 2019, 21:17:53 »
Ben bu ucaga "uçan laptop" demistim bir zamanlar. Modernizasyon kapsamina bakin elle tutulur hicbirsey yok.

Eger bu ucagi alirsak guncelleme zamani ya da ilk antlasma bitim zamani gelince bu ucak kendini shut-down eder.(iphonecular bilir) Yeni anlasma imzalaninca abd'den elinde  cantayla bir ekip gelir, Yazılimi gunceller gider. Fatura: 1.8 milyar dolar. Yahu ucak daha envantere girmeden eskidi be!
Ben de o kadar update falan görünce aynı şeyi hissettim. Her ios güncellemesinde yazar tırı vırı şeyler.
“Mesajlardaki bir takım kararsızlıklar giderildi” gibi yazmış oraya elektronik harp update edildi diye. Bence biraz daha bekleyip 5G alalım 😂
Adamlar uçağı satmakla kalmayacak 2 senede bir de güncelleme vs ile tokatlayacak. Amerika için güzel bir uçak ama bizim gibi ülkeler için aynı verimden bahsedemeyiz. Bu uçak babında değil; genel olarak her türlü yazılımda da ar-ge yapmamız şart uzun vadede.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1998 : 09 Haziran 2019, 23:01:28 »
Silah sistemlerinde nasildir bilemem ama bir gercek var F35 de yazilim onemli oldugu belirtilir.
Yani F35 i adam aliciya degisik OS seviyelerinde vermeyi planladigini anliyorum. her OS seviyesinde bir end support date oldugunu da dusunecek olursak ,ya OS seviyeni yenilemek zorunda kalacak alici ya da servis alamayacak.

Ozellikleri  "yani functionality"  leri de OS lere baglamis belirli Ozelliklere sahip olmak icin o OS alman gerek. Lisans kullanimi gibi. Su an F35 den kil kaptigimizdan dolayi belki hosumuza gitmedi ama uretici acisindan bakarsak akilci bir strateji. Pahali platform oldugundan kullanicilarini da ilerisini dusunerek kendine bagimliliga zorlamakta.

Umarim bizim yapmayi planladigimiz ucaklarda da boyle yontemler uygulanabilir ,neticede uretecegimiz ucaklari ayni zamanda disa pazarlamayi dusunmekteyiz , fiyat cazip olur ama belirli bir yerden de alicilari baglamak iyi bir strateji olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1999 : 10 Haziran 2019, 09:01:08 »
Yazılım sektörü böyle, Parayı ver, sürümü yükselt. Sürekli güncelleme ihtiyacı. F-35 de uçan bir bilgisayar olarak tanımlandığına göre...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com