Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 850462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1890 : 22 Nisan 2019, 14:27:04 »
2023 de seçim var bu kriz en geç o zaman zaten bitecektir kuvvetle tahminen
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1891 : 22 Nisan 2019, 14:28:44 »
F-35 için üretilen senaryolar aynen F-16 içinde geçerli. Alıs sistemi ile belki 1 yıl daha bağımlı olunabilir o kadar. Ama getirisi çok olan bir uçak

Orasini tam anlayamadim. ALIS sistemi neden bir seneye sinirli?
:D hocam, klavye kurbanıyım. Telefondan yazıyorum. 1 tık daha dicektim. Alıs sistemi ile 1 Tık daha bağımlı olabiliriz yazdım.

Ayrıca yukarda yazdıklarıma ek olarak. F-35 alarak bağımlı hale geliyoruz. Lakin uzun vadede o bağımlılık aşama aşama ortadan kalkacak. MMU, TF-2000, Siper, Hisar Ailesi, ile 10 yıla ciddi oranda bağımsız hale gelmiş olacağız. Yani F-35 hiç bir işe yaramasa dahi şu 10 yıl beni idare etsin. ABD ile aram iyi olsun. Sonrası zaten çözülüyor.

Ne cozuluyor? Tfx mi yapiyorsun, tf2000 mi?

10 seneye boston robotics terminator yapip dunyaya yollamaya baslar.

Yorum altında yatan anlamı deneyim kazanmak icin F 35 gelmesi şart.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1892 : 22 Nisan 2019, 15:05:22 »
Derinlemesine darbe atabileceğin durumsal farkındalığı yüksek uçak tamam da kime karşı? Suriye Irak veya PKK 😐 bunlara zaten bu uçak gerekmiyor. Bunu defalarca dile getirdik evet.

Alis sistemi bile zorunlu veri paylaşımı yapıyor; yani bunu bile senin eline bırakmayan bir Amerika tek bir sinyalle bu uçağı devre dışı bırakmıyorsa aptal demektir. Aksini düşünemiyorum.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1893 : 22 Nisan 2019, 15:30:25 »
Derinlemesine darbe atabileceğin durumsal farkındalığı yüksek uçak tamam da kime karşı? Suriye Irak veya PKK 😐 bunlara zaten bu uçak gerekmiyor. Bunu defalarca dile getirdik evet.

Alis sistemi bile zorunlu veri paylaşımı yapıyor; yani bunu bile senin eline bırakmayan bir Amerika tek bir sinyalle bu uçağı devre dışı bırakmıyorsa aptal demektir. Aksini düşünemiyorum.
Hocam, bu uçak teneke parçası bile olsa eğer ben ambargo yemeyeceksem, yani bir nevi bu alım haraç vermek gibi olsa bile alınması taraftarıyım. 5, 10 yıl beni rahatlarsın yeter. Şu savunma sanayi projeleri bir bir hayata geçsin yeter. Yani bana problem olmasında faydası da olmasın problem değil. Kaldiki olacağındanda eminim. Daha 2 yıl önce Barzani ile savaşacaktık. 3 yıl önce ırak ile başıka krizi yaşadık. 4 yıl önce Rus uçağı düştü ve savaşın eşiğinden döndük. 6 yıl önce Suriye F-4 uçarımızı düşürdü savaşın eşiğinden döndük. 7 yıl önce Iran generalleri Türkiye'ye tehditler savunuyorlardı. 27 yıl önce Ermenistan hocamıza katliam yaptı ve soydaşlarımızı adeta soykırıma uğrattı vs. Bu devletlerle her zaman savaş riski vardır. Ama israil tamamen hayal çünkü adam nükleer güç hic bir zaman konvansiyonel bir savaş olmayacak. Ben olaylara gerçekçi bakıyorum. Hiç bir batı ülkesi savaşacak kadar geri kafalı değil. Ama bu saydığım ülkelerin hepsi geri zekalı. O nedenle bu ülkelerle savaş riski çok yüksek. Bu gerizekalı devletlere karşı kullanacaksam bile cok iyi bir alım olur. Bugun Ermenistan gibi haydut devletinde Turk bayrakları yakılıyor. Bu kadar mankafalar. Agrıyı alma gibi hayalleri var. :) iran ıdeolojik körlük yaşıyor. Aç kalır ama sünni kanı dökmekten vazgeçmez. F-5 üretip dünyanın en iyi savaş uçağı diye tanıyan aptallar. Vs hocammmmm. Rasyonel düşünen hiç bir devlet savaşmaz. Ama bu saydığım devletlerin hepsi yamyam.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1894 : 22 Nisan 2019, 15:53:38 »
O saydığın ülkeler yamyam mı değil mi bilmem ama, Akdeniz'deki enerjinin yarattığı dalgalar Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan,İsrail ve Mısır'ı bize karşı birleştirdi.  Sadece bunlar değil, rakipler. ABD ve diğer batılı ülkeler de aynı çizgide. Krizdeki Avrupa, dengesiz ABD ve saydığım aç sürüsü ile bir çatışma olasılığımız bulunuyor. İşin içerisinde ABD ve İsrail olduğu için F-35'leri etkili kullanmak boş bir hayal!

Ha diyeceksiniz ki TFX gelecek. Gerçekten gelecek mi? (Ki bence gelmesi gerekli!) Gelirse gerçekten de 10 yıla kadar gelir mi? Yoksa 15 yıldır sürekli güçlendiği söylenen ekonomimizin kağıttan bir kaplan olduğu gerçeğinin yüzümüze sert bir tokat gibi patladığı şu günleri düşünüp, acaba daha fazla beklemek zorunda kalabilir miyiz?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1895 : 22 Nisan 2019, 16:15:38 »
Hocam, doğu akdenizde ki mesele tamamen birbirlerini test etme meselesi hiç kimse orada çıkan enerji kaynağı için tetiğe basmaz. Biz hadi oradan çekildik bu adamlar gazı nereden geçirecekler ? Bize mecburlar. 2 sistem S-400 ile herhalde o bölgeyi savunulacağı düşünülmüyordur umarım.

Irak, Suriye, Ermenistan devletleri yamyamıdır. Suriye ve Irak kendi halklarını dahi katletmişlerdir. Hâlâ yapmaktadırlar. Ermenistan Türk bayraklarını ve Azerbaycan bayraklarını yakıyorlar. Hocalıda soydaşlarımızı katliamdan geçirdiler. Iran en buyük düsmanı Sunni muslumanlardir. Sinsi devlettir. Tarihten beridir her zaman bize içten içe kin gütmektedir. Yunanistan ve Gkry' de dahildir. Israil ve Yunanistanin hakkından bağımsız savunma sanayi ile gelebiliriz. S-400 ile değil. 2 sistem S-400 hiç birşey değiştirmez var olan problemleri dahada zorlaştırır. Gereksiz ambargo yeriz. Ekonomik krize gireriz vs.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1896 : 22 Nisan 2019, 16:47:52 »
Suriye gibi beş kuruş maddi değeri olmayan topraklar için bile savaş çıktı ki doğu Akdeniz para vadediyor. Ayrıca boru hattı için bize muhtaç da değiller. Boru hattı kurmasan da satarsın.

Irak ve Suriye halen kaos içinde savrulan ülkeler. Kendilerini toplamaları herşey yolunda gitse dahi 30 sene.  Ermenistanı hiç dikkate bile almıyorum. Rusya ve İran ise son 5-6 sene içinde Amerikanın gazıyla dalaştığımızı anladığımız iki ülke. Ayrıca şu mezhepçilik bizim de önemli bir sorunumuz. Suriyede kurduğumuz algoritmanın en dandik çıkış noktasını oluşturuyor. Ortadoğuda sünni diye şeriatçı arap çetelere bile sahip çıktık; sırf mezhebi şii diye bazı Türkmenleri ortada bıraktık. Bunu yaparken İran’a bu konuda kızmaya hakkımız yok.

Rusyayı biraz da casus savaşları yaşadığı İngiltere ve harbe hazırlığı rezalet olan Almanya ile diğer orta Avrupa ülkeleri dert etsin. İran’ı da İsrail ve Suudiler. Nato adına fedai gibi uçak vurmalar falan bitti artık. Gördük Rusya ile ters düştüğümüzde ne kadar sahip çıktıklarını.

Dolayısıyla F-35 verirlerse alır koyarız pistimize belki tersine mühendislik yaparız çaktırmadan. Ama deli divane olmaya gerek yok. Bence acilen 100 tane olan siparişi 40 civarına indirmek iyi bir karar. 

Diyorsun ki yaptırımlar... Amerika da şu an yaptırım uygulamak adına sadece bizi değil bir dünya ülkeyi tehdit ediyor. Daha bugün İran ile ticareti süren Japonya Kore vs. Geçen gün S-400 için Hindistan... Yalnız değiliz. Amerikadan ambargo yiyen İran halen yaşıyor ve bence bu onlar için daha iyi oldu.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2019, 16:48:30 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1897 : 22 Nisan 2019, 20:28:55 »
Bu Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesi Ukrayna'nın doğusuna göz koyması bizim için iyi oldu. (Ahlaki-etik olarak kesinlikle yanlış)
Bizim Avrupa ve ABD'ye karşı tek kozumuz Avrupa'ya bariyer olmamız...

ABD , ne istiyor?

ABD bizi emirlerini yerine getirecek kadar küçük-zayıf ; Rusya ve Doğu'dan gelecek tehditlere karşı yıkılmayacak kadar güçlü-etkili bir ülke yapmak istiyor.Tıpkı 1950'den beri yaptığı gibi....

Şimdi ABD bizim 1950'lerden beri gelen Batı çizgimizden kayışımızı görüp , tehdit-yaptırım-yağlama hareketleriyle tekrar bu çizgiye oturtmaya çalışıyor... F-35 olayı bu çizgimize oturtulmak için yapılan ilk adım.

Baktı oturmuyoruz , Dünya ekonomik sistemindeki üstünlüğünü kullanıp bizi yamultuverir.

Soğan-patates 5 lira oldu  bakın bütün büyükşehir belediyeleri elden çıktı. Benzin-dolar 10 lira olunca olacakları siz hesap edin...

Bir de gözünüzü seveyim "F-35'lerimizi ABD-İsrail'e karşı tam kapasiteyle kullanabilir miyiz ?" fantazilerine girmeyin arkadaşlar...
Kullansak bile bu durumda kaç gün dayanabileceğimizi 3-5 saniye düşünüverin bir zahmet...

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1898 : 23 Nisan 2019, 11:13:45 »
Suriye gibi beş kuruş maddi değeri olmayan topraklar için bile savaş çıktı ki doğu Akdeniz para vadediyor. Ayrıca boru hattı için bize muhtaç da değiller. Boru hattı kurmasan da satarsın.

Irak ve Suriye halen kaos içinde savrulan ülkeler. Kendilerini toplamaları herşey yolunda gitse dahi 30 sene.  Ermenistanı hiç dikkate bile almıyorum. Rusya ve İran ise son 5-6 sene içinde Amerikanın gazıyla dalaştığımızı anladığımız iki ülke. Ayrıca şu mezhepçilik bizim de önemli bir sorunumuz. Suriyede kurduğumuz algoritmanın en dandik çıkış noktasını oluşturuyor. Ortadoğuda sünni diye şeriatçı arap çetelere bile sahip çıktık; sırf mezhebi şii diye bazı Türkmenleri ortada bıraktık. Bunu yaparken İran’a bu konuda kızmaya hakkımız yok.

Rusyayı biraz da casus savaşları yaşadığı İngiltere ve harbe hazırlığı rezalet olan Almanya ile diğer orta Avrupa ülkeleri dert etsin. İran’ı da İsrail ve Suudiler. Nato adına fedai gibi uçak vurmalar falan bitti artık. Gördük Rusya ile ters düştüğümüzde ne kadar sahip çıktıklarını.

Dolayısıyla F-35 verirlerse alır koyarız pistimize belki tersine mühendislik yaparız çaktırmadan. Ama deli divane olmaya gerek yok. Bence acilen 100 tane olan siparişi 40 civarına indirmek iyi bir karar. 

Diyorsun ki yaptırımlar... Amerika da şu an yaptırım uygulamak adına sadece bizi değil bir dünya ülkeyi tehdit ediyor. Daha bugün İran ile ticareti süren Japonya Kore vs. Geçen gün S-400 için Hindistan... Yalnız değiliz. Amerikadan ambargo yiyen İran halen yaşıyor ve bence bu onlar için daha iyi oldu.

Sayın ACE biz 120 civarı F35 alacağız dememize rağmen Amerika bize F 35 vermem diye tehdit edebiliyor. Şimdi biz bu siparişi 40 indirirsek bu sefer gerçek anlamda bu uçağı vermezler.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1899 : 23 Nisan 2019, 11:50:26 »
Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Japonya’nın “F-3” adını vermiş olduğu yeni nesil savaş uçağı programı için F-35 Lightning II jetinin bazı gizli teknolojilerini Japonya’ya transfer etmeyi kabul etti.

Military.com’un Japon hükümetine dayandırdığı bilgilere göre ABD, Japonya tarafından Japon Hava Öz Savunma Kuvvetleri (JASDF) envanterinde bulunan F-2 jetlerini değiştirmek üzere başlatılan F-3 yeni nesil savaş uçağı programı için F-35 Lightning II jetinin bazı gizli teknolojilerini Japonya’ya transfer etmeyi kabul etti. Japon hükümet kaynaklarına göre ABD, F-35’in silah sistemleri ve motor sistemlerin de dahil olduğu kritik parçaları kontrol etmek için kullanılan yazılıma ait önemli bilgileri, Japonya’ya transfer etmek için istekli.

Japon tarafının teklifi kabul etmesi durumunda F-35’e ait yazılımlar, ilk olarak Japon Mitsubishi ve ABD’li Lockheed Martin şirketlerinin ortaklığıyla, F-16 Savaşan Şahin üzerinden geliştirilen F-2 adlı uçağa entegre edilecek. Proje, ABD ve Japonya ortaklığı ile devam ettiği taktirde F-3 savaş uçağında, F-35’e ait bileşenler kullanılacak.

Japon Hava Öz Savunma Kuvvetleri (JASDF) envanterinde halihazırda 90 adet F-2 savaş uçağı bulunuyor. 2035 yılından itibaren emekli edilmeleri planlanan F-2 savaş uçaklarının yerlerini alması için ise F-3 projesi hayata geçirilmekte.

https://savunmasanayist.com/2019/04/22/abd-f-3-icin-japonyaya-f-35in-gizli-teknolojilerini-acacak/