Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 844884 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1310 : 22 Haziran 2018, 15:29:18 »
ABD'den Türkiye karşıtı yeni hamle!

ABD Senatosu, senatoya sunulan bir harcama tasarısına Türkiye'nin F-35 almasını engelleyecek madde koydurdu. Madde kabul edilirse Türkiye S-400 alırsa, F-35 satışı engellenecek.

NTV’nin haberine göre, ABD Senatosu'ndan F-35'lerle ilgili kritik bir karar daha geldi. Senato Alt Komisyonu yeni bir harcama yasa tasarısına Türkiye'nin F-35 uçaklarını almasını engelleyecek bir madde getirdi.

Tasarıya, Türkiye’nin Rus S-400 füze sistemlerini almaktan vazgeçmemesi halinde Lockheed Martin yapımı F-35 savaş uçaklarının teslimatının engellenmesi maddesi eklendi.

Değişiklik önerisi, 2019 Mali Yılı Dış Operasyonlar ve Bağlantılı Programlar Yasası'na dahil edildi. Komisyonun kabul ettiği öneri yasalaşırsa, Türkiye'nin Ruslardan S-400 satın aldığı taktirde F-35'lerin satışı ve teslimatı engellenecek.

Askeri harcama tasarısının yasalaşması için Senato ve Temsilciler Meclisi’nin genel kurullarında ayrı ayrı kabul edilmesi ve Başkan Donald Trump tarafından imzalanması gerekiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdde-turkiye-karsiti-yeni-hamle-40875090
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1311 : 22 Haziran 2018, 16:05:23 »
Bizde ef2000 ya da Su35 alırız a....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1312 : 22 Haziran 2018, 16:21:29 »
Yaramaz çocuklar gibi koca koca ülkeler ve yöneticileri.
Sen öbüründen şeker alırsan ben de sana dondurmamdan vermem.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1313 : 22 Haziran 2018, 16:28:22 »
Ilk f 35 ne zaman thk envanterine girecek bilen varmı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1314 : 22 Haziran 2018, 16:45:14 »
Uçakların Türkiye'ye Kasım 2019 tarihinde gönderileceği söyleniyor. O tarihlerde envantere girecektir bir aksilik olmazsa. Aynı tarihte S400 tesliminin de gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1315 : 22 Haziran 2018, 17:09:11 »
Teşekkürler sayın Skywolf,daha 1,5 yıl var bizi o süre zarfında
Baskı altında tutacaklar...su 35 veya başka bir uçak hayal o zamana kadar.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1316 : 22 Haziran 2018, 17:15:05 »
Aslında resti çekmek lazım biz pilotlarımızı bu durum netleşene kadar eğitime göndermeyeceğiz siz aranızda oturun konuşun karar verin ondan sonra pilotları eğitim için yollarız yada yollamayız. Durumu belli olmayan uçak için eğitime başlayamayız demeliyiz.
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1317 : 22 Haziran 2018, 17:37:25 »
F35in karşılığı su-35 değil..Su35 olsa olsa F22nin karşıtı olur. Klasmanlari farklı bir defa akıl mantık işi degil
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1318 : 22 Haziran 2018, 17:44:44 »
Aslında resti çekmek lazım biz pilotlarımızı bu durum netleşene kadar eğitime göndermeyeceğiz siz aranızda oturun konuşun karar verin ondan sonra pilotları eğitim için yollarız yada yollamayız. Durumu belli olmayan uçak için eğitime başlayamayız demeliyiz.

Bence pilotlarımız her şeyini öğrensinler. Uçak bize verilmeyecek olsa bile o uçağın her şeyini bilmemiz iyidir.  8) 8)

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1319 : 22 Haziran 2018, 18:36:53 »
Batı ittifaklığını biz anlayamıyoruz bu yüzden ABD ile papaz oluyoruz. Batı nın ittifaklık anlayışında herkes maharetli becerikli güçlü üretken ülkelerdir başlarının çaresinde bakarlar. Bizim gibi madem ittifakız o zaman bana şu füzeyi ver yoksa Rusya dan alırım denilemez. O füze sana verilmezse sen kendin yaparsın yada füzesiz kalırsın yada batı ittifakının içindeki erişilebilir bir şeyi kullanırsın. gidipte Rusya dan alamazsın. Madem müttefiğiz o zaman ver diyoruz ama batı anlayışı böyle değil sana vermek için yapmadı o silahı müttefik diye her şeyi vermek zorunda değil. Uğraş kendin yap avrupalılar gibi yani.Bizim yapmamız gereken şey kendi füzemizi yapmaya çalışmak o olana kadarda batıda ne varsa ulaşılabilir onu almaktı. Oyun bozan olduk biz. Batı ittifakı güçlülerin ittifakıdır öyle mızık mızık küsmez batılılar onu bunu alamadılar diye.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2018, 18:38:29 Gönderen: serkan »
beğen