Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1270 : 19 Haziran 2018, 09:48:52 »
Su-35 süper flanker çok manyak olurdu ama avcidan ziyade bombardıman uçağı ihtiyacı var bizde işler iyice Arap saçına döndü.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1271 : 19 Haziran 2018, 11:13:20 »
ABD'nin işi belli olmaz. Menbiç'te şu an bizim istediğimizi yapıyor gibiler. Bu ambargo konusunda da dönüş yapabilirler. Tabi bizimkiler de hapisteki ABD'liyi bırakabilirler. Her an her şey olur güzel ülkemde.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1272 : 19 Haziran 2018, 11:20:35 »
O hapisteki papaz konusu biraz karisik, net olarak suc delilleri varsa tum dunyaya afise edilmeli ve CIA'nin sucu ispatlanmali.

Ama yok politik oyunlar nedeniyle adami icerde tutuyorlarsa Amerika hakli, adamlar vatandaslarini gipta edilecek sekilde koruyorlar.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1273 : 19 Haziran 2018, 11:23:00 »

Başbakan Binali Yıldırım: "ABD Senatosu'nun bu teşebbüsü esef verici, stratejik ortaklığın ruhuna aykırı. Talihsiz bir gelişme, alternatifsiz değiliz. Bu ambargolar zafiyete sebep olmaz."

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-turkiye-den-abd-ye-dunya-2691073/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1274 : 19 Haziran 2018, 11:28:42 »
Yumurta kapıya gelince aklımız başımıza geliyor hep.

Mesela Altay tankının motoru konusunda en başta tank projesiyle birlik motor geliştirme çalışmalarının da başlatılması gerektiğini söylemiştim. O zaman bazı arkadaşlar motor tedariğinin pek zor olmayacağını söylüyordu. Oysa tarih tekerrürden ibarettir. Geçen süre içerisinde eyy Almanya'dan, tankın kritik parçalarını Almanlar üretiyora geldik. Şimdi harıl harıl motor geliştirmeye çalışıyoruz.

Benzer durumu F-35 için de söylemiştim. Milli uçak gemisi hayalimiz suya düşebilir demiştim. Halen şansımız olsa da her zaman olduğu gibi sancılı oluyor bu işler...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1275 : 19 Haziran 2018, 14:25:16 »
ABD'nin işi belli olmaz. Menbiç'te şu an bizim istediğimizi yapıyor gibiler. Bu ambargo konusunda da dönüş yapabilirler. Tabi bizimkiler de hapisteki ABD'liyi bırakabilirler. Her an her şey olur güzel ülkemde.
15 temmuzdan öncede CB yle öpüşüp tokalasip elini bırakmıyorlardı en son otel odasında öldürteceklerdi.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1276 : 19 Haziran 2018, 14:29:12 »
Abd nin aynı anda Ab ve Çin e ekonomik yaptırım planlarken Türkiye ye karşı ciddi bir yaptırım uygulayabilecegini sanmıyorum yaparsa da kendi mağlubiyet sürecini hızlandırmış olacaktır.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1277 : 19 Haziran 2018, 14:53:02 »

Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu: "Hangi kanuna göre yaptırım uyguluyorsun? 21'inde de teslim töreni yapılacak" . "F-35'lerle ilgili 21 Haziran'da ilk teslim için Türkiye davet edildi. 2 uçağın uçağın teslimi, ondan sonra eğitim  süreci olacak zaten. Bu, çok taraflı, çok kapsamlı bir proje. Öyle 'ben istedim iptal ettim' veya 'Türkiye'yi çıkarmak istiyorum' olmaz".

Çavuşoğlu şöyle devam etti:

"Bu S-400'den dolayı kafa karıştırıcı bazı girişimler oluyor ama herkes yükümlülüğünü yerine getirmeli. Biz  bugüne kadar ortak üretim dahil üzerimize düşeni yaptık. Bugüne kadar F-35'ler için ödememiz gereken parayı da aksatmadan ödedik. Biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik."

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-turkiye-den-abd-ye-dunya-2691073/

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1278 : 19 Haziran 2018, 15:01:07 »
Rus uçağı alırsak, kısa süre sonra ruslara bunlar üste verir. Sonra başlasın Rus işgali. Adanaya kadar gelirler artık.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1279 : 19 Haziran 2018, 15:13:19 »
15 temmuzdan öncede CB yle öpüşüp tokalasip elini bırakmıyorlardı en son otel odasında öldürteceklerdi.

Kimseyi öldürme niyetinde olduklarını sanmıyorum. Özellikle cumhurbaşkanını! İsteseler milyon defa öldürürlerdi. En azından sürekli yanında silahlı dolaşan yaveri bile fetö elemanı çıktı.

Bu iş ABD'nin bölgedeki çıkarlarının bizim çıkarlarımızla ne kadar çeliştiğine bakıyor.