Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1260 : 11 Haziran 2018, 23:33:38 »
F 35 reklami yapmaya basladilar

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1261 : 12 Haziran 2018, 00:03:25 »
İyi bari hava kuvvetlerine 12 imamlardan birini atasınlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1262 : 12 Haziran 2018, 08:19:28 »
300 F-35’te maliyetler yüzde 60 düşürüldü

Türkiye için ilk iki uçağın teslimat tarihi yaklaşırken F-35 projesinde Lockheed Martin 300’üncü uçağını teslim etti. İlk uçak ve 300’üncü F-35’in maliyetlerini karşılaştıran Lockheed Martin, LRIP 1 olarak adlandırılan ve fabrikadan çıkan ilk uçağın üretim maliyetlerinin sonuncu ile aralarında yüzde 60’lık fark olduğuna dikkat çekti.

F-35 imalat süresi yüzde 20 azaltılırken parçaların dünyada 1600 şirket tarafından imal edildiği, her uçağın 300 bin komponentten oluştuğu belirtildi. F-35 projesi doğrudan 194 bin kişiye iş sağlıyor.

ÜÇ FARKLI MODEL

​Toplam 300 adetlik imalatta, Hava Kuvvetleri için F-35A, Deniz Piyadeleri için dikine kalkış yapabilen F-35B ve uçak gemilerinden havalanan F-35C olmak üzere 3 ayrı tipte imalat gerçekleştirildi. Üretim bandından çıkan 300'üncü uçak olan F-35A ise Amerikan Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi.

İmalatta bugüne kadar 197 adet A, 75 adet B ve 28 adet de C modeli tamamlandı. Toplam 620 pilot ile 5 bin 600 teknisyen F-35 için eğitimlerini tamamladı. F-35 uçakları tüm dünyada 140 bin saat uçuş gerçekleştirdi.

Kaynak: http://www.kokpit.aero/f35-300-fabrikadan-cikti
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1263 : 14 Haziran 2018, 10:26:12 »
"F-35’ler haftaya geliyor!"

ABD merkezli Defense News, bütün karşı seslere rağmen, F-35’lerin Türkiye’ye 21 Haziran’da teslim edileceğini duyurdu.

Amerikalı senatörlerin engellemeye çalıştığı F-35 savaş uçaklarının alımıyla ilgili haber yapan ABD merkezli Defense News internet sitesi, teslimatın planlandığı gibi 21 Haziran’da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Uçakların üretimini yapan Lockheed Martin şirketinin sözcüsüne ulaşan site, teslim töreni için hazırlandıklarını ifade etti.

Uçakların tesliminin ABD Senatosu’nda engellenmeye çalışıldığını hatırlatan Defense News, bu çabaların ancak aylar içinde sonuç verebileceğini de haberde belirtti.

http://www.milliyet.com.tr/flas-iddia-f-35-ler-haftaya-dunya-2688484/

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1265 : 17 Haziran 2018, 02:13:51 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1266 : 17 Haziran 2018, 10:49:13 »
F-35'de 300ncü teslimat

Lockheed Martin 300ncü F-35 uçağını ABD Hava Kuvvetlerine teslim etti. Firma bugüne kadar  Konvansiyonel F-35A uçaklarından197 adet, Kısa mesafe kalkış, dikine iniş (Short Take-off and Vertical Landing /STOVL) F35B’den 75 adet ve uçak gemisi konuşlu F-35C’den 28 adet uçağı ABD silahlı kuvvetlerine ve yabancı ülke müşterilerine teslim etti. Teslim edilen uçak F-35A idi ve ABD Hava Kuvvetleri envanterine girdi.

Teslimata 2011 yılında başlayan ve yedi yılda 300 uçak teslim eden Lockheed Martin’in hesaplamalarına göre firma önümüzdeki iki yılda da 300 uçak teslim edecek.

http://c4defence.com/Arsiv/f35-de-300ncu-teslimat/6516/1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1267 : 19 Haziran 2018, 08:50:23 »
Tasarı Senato’dan geçti! Kritik Türkiye detayı

AA'nın haberine göre, ABD Senatosu, Savunma Bakanlığına (Pentagon) 2019 mali yılı için 716 milyar dolarlık bütçe ayrılmasını öngören yasa tasarısını 10'a karşı 85 oyla kabul etti. Tasarıda F-35 savaş uçağı, Patriot hava savunma sistemleri, Chinook tipi ağır nakliye helikopteri, AH-1 tipi Kobra, H-60 Black Hawk tipi helikopterleri ile F-16 uçaklarının Türkiye'ye satılmasının bloke edilmesi 'gerektiğini öngören' bir bölüm de yer aldı.
AA'nın haberine göre, ABD Senatosunda yapılan oylamada, "Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası" olarak bilinen Pentagon bütçesine ilişkin yasa tasarısı onaylandı.

2019 mali yılında Pentagon'a 716 milyar dolarlık bütçe öngören tasarıya, Temsilciler Meclisinin ardından Senatoda da ezici çoğunlukla onay verildi.

Bütçe detayında ise Pentagon'a 617,6 milyar dolar temel bütçe, 68,5 milyar dolar Denizaşırı Muhtemel Operasyonlar, 21,6 milyar dolar Enerji Bakanlığının savunma bağlantılı programları ve 8,2 milyar dolar savunma bağlantılı diğer harcamalar olmak üzere toplam 716 milyar dolar ayrıldı.

Bütçe tasarısında sonradan yapılan bir düzenlemeyle Amerikan kurumlarının Çinli ZTE ve Huawei firmalarından ürün satın almasını engellemeye yönelik bir madde de eklendi.

TÜRKİYE BÖLÜMÜ

Tasarının Türkiye ile ilgili bölümünde ise "Ankara'nın Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri almasının iki ülke arasındaki tansiyonu yükselttiği" ve "Amerikalı rahip Andrew Brunson'ın salıverilmesi gerektiği" iddia edildi.

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 almasının ABD ile Türkiye arasındaki ortak silah sistemlerini geliştirmeyi olumsuz etkileyebileceği öne sürüldü ve bu adımın NATO'daki ortak çalışabilirliği etkileyebileceği savunuldu. Tasarıda söz konusu gerekçelerden dolayı F-35 savaş uçağı, Patriot hava savunma sistemleri, Chinook tipi ağır nakliye helikopteri, AH-1 tipi Kobra, H-60 Black Hawk tipi helikopterleri ile F-16 uçaklarının Türkiye'ye satılmasının bloke edilmesi gerektiğini öngören bir bölüm de yer aldı.

Bu tasarının yasalaşmasından sonra 60 gün içinde Savunma Bakanının, Dışişleri Bakanına danışarak Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilere dair Kongrenin ilgili komitelerine kapsamlı bir rapor sunması istendi ve bu rapor tamamlanmadan Pentagon'un Türkiye'ye Kongrenin onayına tabi herhangi bir dış silah satışına onay veremeyeceği sınırlaması getirildi.

Tasarının onay için ABD Başkanı Donald Trump'ın masasına gelmeden önce Konferans Komitesi olarak bilinen ortak bir komisyonda tek yasa tasarısı haline getirilmesi gerekiyor.

Mayıs ayı sonunda Temsilciler Meclisinde kabul edilen bütçe tasarısında da benzer şekilde Türkiye ile ilgili olarak S-400 füze savunma sistemleri ve F-35 savaş uçağı ile ilgili bölümlere yer verilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/tasari-senatodan-gecti-kritik-turkiye-detayi-40871126

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1268 : 19 Haziran 2018, 09:20:38 »
Artik F35 yerine baska bir ucaga bakma zamani geldi.

Turkiye'den Incirligi Amerikan ucaklarina kapatma yasasi bekliyorum artik

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1269 : 19 Haziran 2018, 09:43:23 »
Artik F35 yerine baska bir ucaga bakma zamani geldi.

Turkiye'den Incirligi Amerikan ucaklarina kapatma yasasi bekliyorum artik

+1  Katılıyorum bu saatten sonra bize F-35 vereceklerini düşünmüyorum başka alternatiflere bakmak gerek.Sadece uçak değil diğer ürünlerde de bize kısıtlama gelecek bayağı kapsamlı bir ambargo olabilir.