Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1250 : 06 Haziran 2018, 16:02:29 »

F-35 teknolojisinin Rusların eline geçeceği endişesi ile verilmemezlik yapıldığını sanmıyorum. Daha önce İsrail örneğini vermiştim. İsrail F-35'leri, hemen yanlarındaki Suriye'de bulunan S400 hava savunma sisteminin menzili içerisinde epey uçuş yapacaklar. Ama ABD'li hiç bir yetkili çıkıp bu nedenle İsrail'e F-35 satılmaması yönünde konuşmuyor.

Aynı mantık az da olsa AB için de geçerli. Bu mantığa göre AB ülkeleri Rus uçaklarına karşı önleme görevlerini F-35 dışındaki uçaklarla yapmak zorunda.

Bu durum gerçekten ciddi gerekçe olarak öne sürülüyorsa Canik haklı!

Bu Abd Rusya ile savaşırsa yine bu f35 ve f22 leri kullanmaz durum bunu gösteriyor   ;D

Not: ABD; dünyanın her köşesindeki Müslüman nüfusun yoğun yaşadığı yerleri kontrol altına almak için oluşturduğu cemaati ve eğiterek başına getirdiği gizli servis elemanını asla kimseye teslim etmez! Bunu halen anlamayan varsa bulunduğu makamı boşuna işgal etmesin lütfen!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1251 : 06 Haziran 2018, 16:18:13 »
SKYWOLF abi bankadan 30000 lira çektin ve çok acil işin var bir yere yetişmen lazım , elindeki 30000 lirayıda yanında bulunan iki arkadaşından birine vereceksin bir yere götürülmesi için.. Bu arkadaşlardan biri çocuklugundan beri çok iyi arkadaşın asla sana ihanet etmemiş , senin lafından çıkmıyor ve sana asla yanlış yapmaz. Diğer arkadaşında seninle her türlü konuda ayrı görüşleri olan , babasının vefatından dolayı seni suçlayan ve düşmanlarına karşı senin düşmanından silah alan birisi. Bu parayı hangisine verirsin ? Tabiki iyi arkadaşına. Yani İsraile verilen F-35 ile Türkiye'ye verilen F-35lerin algısı Amerika için farklı. Adamlar bizim Rusya ile ne kadar yakınlaşabileceğimizi ve bu yakınlaşmada Ruslara Amerikaya ait ne varsa verip vermeyeceğimiz konusunda güvenmiyor. Mantıken adamların yaptıgı şey doğru. Biz Amerika için kontrol edilemeyen müttefik'iz. Amerikanın gözünden kendimizi İsrail ile kıyaslamak ne kadar doğru.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1252 : 06 Haziran 2018, 16:34:08 »
SKYWOLF abi bankadan 30000 lira çektin ve çok acil işin var bir yere yetişmen lazım , elindeki 30000 lirayıda yanında bulunan iki arkadaşından birine vereceksin bir yere götürülmesi için.. Bu arkadaşlardan biri çocuklugundan beri çok iyi arkadaşın asla sana ihanet etmemiş , senin lafından çıkmıyor ve sana asla yanlış yapmaz. Diğer arkadaşında seninle her türlü konuda ayrı görüşleri olan , babasının vefatından dolayı seni suçlayan ve düşmanlarına karşı senin düşmanından silah alan birisi. Bu parayı hangisine verirsin ? Tabiki iyi arkadaşına. Yani İsraile verilen F-35 ile Türkiye'ye verilen F-35lerin algısı Amerika için farklı. Adamlar bizim Rusya ile ne kadar yakınlaşabileceğimizi ve bu yakınlaşmada Ruslara Amerikaya ait ne varsa verip vermeyeceğimiz konusunda güvenmiyor. Mantıken adamların yaptıgı şey doğru. Biz Amerika için kontrol edilemeyen müttefik'iz. Amerikanın gözünden kendimizi İsrail ile kıyaslamak ne kadar doğru.

İyi de İsrail ABD'nin sözünden çıkmayan çocukluk arkadaşı değil ki! ABD aracılığıyla perde arkasından dünyayı yöneten ülke İsrail! Daha doğrusu siyonistler!

İsrail değil ki sadece Rus hava savunma sistemleri menzili içerisinde uçan ülkeler. Güney Kore ve Japonya var mesela! Çindeki, Vietnam'ki, Kuzey Kore'deki Rus yapımı hava savunma sistemlerinin radar menzillerine ister istemez girecekler. Hatta o bölgedeki Rus savaş gemilerinin de radar menzillerine girecekler. Hatta belki de Ruslar çoktan istedikleri bilgilere sahip olmuşlardır! Kim bilebilir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1253 : 06 Haziran 2018, 17:11:06 »
Abi tamam işte Amerikayı israililer yönetiyorsa İsrail ile Türkiyeyi aynı kefeye koyar mı bu adamlar tabiki İsrail ne derse verecekler hatta her yıl bilmem kaç milyar dolar savunma yardımı yapıyolar ben Amerikalıların gözünde asla bir İsrail değiliz demek istiyorum.Radara gözükme konusunda Güney Kore yada Japonya üssünden kalkan bir F-35in radarda göründüğüne dair yabancı kaynaklarda bir yazı vardı. Yalnız bunu ileri atanlar propagandada nirvanaya ulaşmış Rusya - Çin -K.Kore gibi ülkeler. radarda görünen bir uçağın kimliği ortaya çıkıyor mu ? Yani F-35 olduklarına neyine göre karar veriyolar .
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı gokkurt

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1254 : 09 Haziran 2018, 18:55:32 »
2. Türk F-35'i ilk uçuşunu geçen perşembe yapmış...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1255 : 09 Haziran 2018, 19:16:00 »
2. Türk F-35'i ilk uçuşunu geçen perşembe yapmış...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1256 : 10 Haziran 2018, 13:00:09 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1257 : 11 Haziran 2018, 20:56:34 »
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, F-35 savaş uçaklarının ülkenin hava sahasına girmesinden sonra İran Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Farzad İsmaili'yi görevden aldı.

Kuveyt merkezli Al Jarida gazetesinin haberine göre, İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney'nin İran Hava Kuvvetleri Komutanını görevden aldığını yazdı. Hamaney'in bu kararı almasındaki sebebinin ise İran hava sahasına giren İsrail F-35'inin, başta Tahran olmak üzere İran'ın önemli şehirleri üzerinde uçması.

Tahran, Karajrak, İsfahan, Şiraz ve Bandar Abbas, F-35'in üzerinde uçtuğu şehirler.

GİZLİLİĞİ İLK KEZ TEST EDİLDİ

İsrail, F-35 savaş uçağını ilk kullanan ülke olmuştu. İsrail'in bu hamlesiyle, F-35 savaş uçaklarının gizliliği gerçek ortamda ilk kez denenmiş oldu.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2646090-iranda-f-35-krizi-hamaney-kelle-aldi

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1258 : 11 Haziran 2018, 21:00:42 »
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, F-35 savaş uçaklarının ülkenin hava sahasına girmesinden sonra İran Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Farzad İsmaili'yi görevden aldı.

Kuveyt merkezli Al Jarida gazetesinin haberine göre, İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney'nin İran Hava Kuvvetleri Komutanını görevden aldığını yazdı. Hamaney'in bu kararı almasındaki sebebinin ise İran hava sahasına giren İsrail F-35'inin, başta Tahran olmak üzere İran'ın önemli şehirleri üzerinde uçması.

Tahran, Karajrak, İsfahan, Şiraz ve Bandar Abbas, F-35'in üzerinde uçtuğu şehirler.

GİZLİLİĞİ İLK KEZ TEST EDİLDİ

İsrail, F-35 savaş uçağını ilk kullanan ülke olmuştu. İsrail'in bu hamlesiyle, F-35 savaş uçaklarının gizliliği gerçek ortamda ilk kez denenmiş oldu.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2646090-iranda-f-35-krizi-hamaney-kelle-aldi

Farzad ne yapsın soba borularını boyayıp hava savunma diye dolaştırıyorsunuz.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1259 : 11 Haziran 2018, 21:02:35 »
İyi de madem uçak havasahasinda yakalanmadi, nasil anlamislar orada olduğunu? Pilot görev dönüşü çektiği selfieleri mi yayinlamiş instagram'da?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''