Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852190 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1230 : 01 Haziran 2018, 12:06:53 »
Evet doğru. O verilerin güvenliği sadece bize bağlı değildir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1231 : 01 Haziran 2018, 12:11:42 »
F-35'i neden S-400'lere yakın tutmamızdan endişeleniyorlar?

S-400 radarları üzerinden f-35'in stealthliğine dair verileri alabilirler diye olabilir mi ? Hangi menzilde hangi irtifada hangi şartlarda yakalanabiliyor. Yapılması gereken özel radar algoritmalarını temsil etme vs.

Kosova savaşını hatırlayın kordinasyonlu arama f-117'yi yakalattı. Kordinasyonlu sağlanan bilgiler s-500 radarlarının geliştirilmesi için veriler sağlayabilir diye düşünüyorum. Veya amerikanın ultra güvenlik endişeleride olabilir.

Aynı durum İsrail için de geçerli değil mi? İsrail'in hemen yanı başında, Suriye'de Rus hava savunma sistemleri yok mu?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1232 : 01 Haziran 2018, 12:19:25 »
Tamam ama İsrail F-35 kullanıyor. İsrail'in F-35'leri Suriye'deki Rus hava savunma sistemlerinin sürekli menzili içerisinde. Sadece kara değil, deniz unsurlarının da menzilinde. Ruslar bu  durumda İsrail F-35'lerini takip ederek radar sinyallerini çözümleyebilirler. Ancak bu gerekçeyle İsrail'e kimse F-35 vermeyelim demiyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1233 : 01 Haziran 2018, 19:22:03 »
İş İsrail'in Suriye'yi bombalamasına gelince nedense o Rus hava savunma sistemleri birden  İsrail uçaklarını görmezden geliyor sessizleşiyor. Sözde Rusya Suriye'yi koruyor. O zaman neden İsrail elini kolunu sallaya sallaya her zaman Suriye'yi bombalıyor?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1234 : 01 Haziran 2018, 20:19:03 »
İş İsrail'in Suriye'yi bombalamasına gelince nedense o Rus hava savunma sistemleri birden  İsrail uçaklarını görmezden geliyor sessizleşiyor. Sözde Rusya Suriye'yi koruyor. O zaman neden İsrail elini kolunu sallaya sallaya her zaman Suriye'yi bombalıyor?

Elektronik karıştırma yüzünden olabilir mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1235 : 01 Haziran 2018, 20:38:49 »

Sayın SKYWOLF hadi Suriye'nin eski sistemlerini anladıkta Rusların sistemleridemi elektronik karıştırma ile etkisiz hale geliyor? Suriye'de S-300 var S-400'de vardı bildiğim kadarıyla bunlardan en gelişmiş sistemler diye bahsediliyor ben inanamıyorum şahsen.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1236 : 01 Haziran 2018, 23:23:29 »

Sayın SKYWOLF hadi Suriye'nin eski sistemlerini anladıkta Rusların sistemleridemi elektronik karıştırma ile etkisiz hale geliyor? Suriye'de S-300 var S-400'de vardı bildiğim kadarıyla bunlardan en gelişmiş sistemler diye bahsediliyor ben inanamıyorum şahsen.

Hocam Rusya Neden Suriye'de diye bir kitap var. Salih yılmazın. Kitabın geneline bakamadım ama içinde bazı nüanslar var. Bölgede Abd (İsrail), Rusya, Pyd iş birlikli çalışıyor. Abd şu sıralar çekildi ve izlemede Ruslar tüm bombardımanı yapıp pyd ye alan açtı . Abd bizim tepkimizi çekmemek için bunu ruslara devretti.

Ruslar artık ülkeyi bir tutmanın hayalinden vazgeçmiş durumdalar, Amerikada içinde Esedin olmadığı senaryolarda ısrar etmekten. İsrailin yaptığı operasyonlarla bölüşme masasında söz sahibi olmak .

Şu şartlarda Suriyenin bölünmekden başka şansıyok. Keza bunun karşısındaki en büyük engel Rusya istediği daimi deniz üssü ve hava üssünü elde etti.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1237 : 02 Haziran 2018, 08:39:21 »

+1
İşte anlamadığım ve daha önce defalarca sorduğum soru bu!
İsrail uçakları elini kolunu sallaya sallaya Suriye'de istediği hedefleri vuruyor senelerdir. Hatta hatırlarsınız bir keresinde yakıt tankları Urfa'ya düşmüştü. Bu uçakları Ne Suriye radarları ne de bizimkiler göremiyor demek ki! Hadi onlar göremiyor varsayalım, geçen ABD ve İngiliz seyir füzelerinin büyük bölümü imha eden Rus hava savunma sistemleri de mi göremiyor?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1238 : 02 Haziran 2018, 10:55:36 »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1239 : 02 Haziran 2018, 12:46:19 »
F-35 testlerinde F-16nin eşlik etmesi normal birşey mi yoksa bunlar Türk ne yapacakları belli olmaz kafasına bir tedbir falan miydi merak ettim
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?