Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 851900 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1210 : 27 Mayıs 2018, 22:08:41 »
Dikkat ederseniz sadece F-35 ambargosundan sözedilmiyor.F-16'lardan tutunda Cobralara alacağımız Chinooklara kadar genel bir ambargodan bahsediliyor. Eğer bu iş böyle daha ileri noktalara giderse Rusya veyahut Çin ile daha kapsamlı bir askeri işbirliği sözkonusu olabilir. SU-57'ler olmasa bile SU-35'lerde akla yatkın olabilir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1211 : 27 Mayıs 2018, 22:27:24 »
Rusya'yi bilmem de... Çin'i unutun derim.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1212 : 27 Mayıs 2018, 22:41:06 »
Abd nin ambargo tehdidine karşı şuan yapılacak en akıllı hamle sukhoi firmasına bir heyet göndermek olur.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1213 : 27 Mayıs 2018, 22:51:55 »
Putin'in açıklamalarına bakarsak Ruslar SU-57 vermeye dünden razı. Cuma günü Türkiye istediği uçağı seçmekte özgür, Türkiye ulusal çıkarlarını düşünür demişti Putin. Ben bu açıklamadan SU-57 konusunda dünden razı olduklarını düşünüyorum. Lakin! Türkiye her şeye rağmen batı ittifakına kesinlikle sırtını dönüp Ruslarla çok yakın işbirliğine gider mi? Bu hala muamma. F-35 konusunda ben hala büyük bir blöf yapıldığını düşünüyorum. Maliyeti çok yüksek bir proje ve ABD'nin satacağı her uçağa ihtiyacı var. Böyle bir durumda gerçekten satmazlar mı? Bana mantıklı gelmiyor. ABD'deki silah lobileri işin içine girip F-35'i Türkiye'ye verdirecektir. Zaten proje ortağıyız. 100+32 uçaktan bahsediyoruz. On milyarlarca dolar para demek. ABD bir çırpıda Faşo Ağa gibi satmiyrem ulen satmiyrem diyemez. Sadece gözdağı verip S-400 alımını engelleme peşindeler.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #1214 : 28 Mayıs 2018, 01:45:45 »
Ambargo tehdinine karşı en etkili çözüm rus uçak haberlerinin pompalanması bana göre. Elimde olsa hükümetinde böyle açıklamalar yapılmasını sağlardım. Alacağımızdan değil ibrenin iyice değiştiğini göstermek için iyi bir gösterge olurdu amerikaya. Proje ortağına, nato ortağına bunu yaparsan gider rakibinden yarı yarıya ucuz uçağı alırım. Ya ver kendine muhtaç et yıllar boyu yada izle gör.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2018, 01:47:40 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1215 : 28 Mayıs 2018, 08:45:26 »
Ambargo tehdinine karşı en etkili çözüm rus uçak haberlerinin pompalanması bana göre. Elimde olsa hükümetinde böyle açıklamalar yapılmasını sağlardım. Alacağımızdan değil ibrenin iyice değiştiğini göstermek için iyi bir gösterge olurdu amerikaya. Proje ortağına, nato ortağına bunu yaparsan gider rakibinden yarı yarıya ucuz uçağı alırım. Ya ver kendine muhtaç et yıllar boyu yada izle gör.

+1

Şu şımarığa biraz ders vermek lazım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1216 : 28 Mayıs 2018, 09:26:04 »
su 35 ile s400 ler arasında iyi kordinasyon olacağından bizim hava savunmamız için daha iyi olur. Bence Amerika bunu göze alamaz

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1217 : 28 Mayıs 2018, 10:08:56 »
İngilizler 48 uçağa 12.3 milyar dolar odediyse bizim 136 uçak kabaca 35-40 milyar dolar gibi birşey yapıyor. Yalnız sorun blöf yapmaları degil , 3 tane kongre üyesiyle gidip konusamiyoruz. Diplomasimiz güçlü olsa hiç bu duruma gelmeden seslerini kesebilirdik.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1218 : 28 Mayıs 2018, 10:59:16 »
İngilizler 48 uçağa 12.3 milyar dolar odediyse bizim 136 uçak kabaca 35-40 milyar dolar gibi birşey yapıyor. Yalnız sorun blöf yapmaları degil , 3 tane kongre üyesiyle gidip konusamiyoruz. Diplomasimiz güçlü olsa hiç bu duruma gelmeden seslerini kesebilirdik.

Aynen zaten tüm bunların sebebi ermeni, rum , israil diasporaları ve o senatörlerin çabası değilmi . Sallantıdaki trumpda her dala sarılıyor başta kalmak için.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1219 : 28 Mayıs 2018, 11:48:26 »
İsrail basınından gündemi sarsacak Türkiye iddiası!

İsrail merkezli Haaretz gazetesi, İsrail'in Türkiye'ye yapılması planlanan F-35 teslimatı nedeniyle endişeli olduğunu ve Türkiye'ye F-35'lerin kapasitesini yükseltecek teknolojinin verilmesini engellemek için ABD'li yetkililerle görüştüğünü yazdı.
Haaretz'e konuşan üst düzey bir İsrailli yetkili, İsrail'in F-35'lere sahip tek Ortadoğu ülkesi olmayı hedeflediğini ve bu nedenle Türkiye'ye gönderilecek F-35'ler konusunda ABD ile yakın temas halinde olduğunu bildirdi.

Yetkili, F-35'e ilişkin detayların diğer ülkelere sızmasından ve İsrail ordusunun bölgesel rekabetleri nedeniyle F-35'lerin kapasitesinin yükseltimesi konusunun Türkiye ile paylaşılmasının önüne geçmek istediklerini aktardı.

ABD ve İsrail arasında söz konusu görüşmelerin merkezinde F-35'lerin kapasitesinin yükseltilmesine ilişkin teknoloji transferi bulunuyor. İsrail, ABD ile görüşmeleri resmi olarak reddetse de Türkiye'ye gönderilecek F-35'lerin teslimatı konusunu yakından takip ettiği biliniyor.

İsrail Savunma Bakanlığı'ndan yetkililer, Türkiye'nin F-35'lerin üretimine yatırım yapan az sayıda ülkeden biri olmasına nedeninyle Türkiye'ye 100 F-35'in teslimatının önüne geçmenin oldukça güç söylüyor.

TÜRKİYE 'KARŞILIK VERİRİZ' DEMİŞTİ!

ABD ve Türkiye arasında hâlihazırda F-35'lerin teslimatı konusunda pürüzler bulunuyor. ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen ve Türkiye'ye F-35 savaş uçağı satışının askıya alınmasını da içeren tasarıyla ilgili Türkiye'den sert bir açıklama gelmişti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, ABD'nin F-35 savaş uçaklarının satışını askıya alması durumunda karşılık verileceğini söyledi.

Uçakların verilmesinin şartını, Rusya'dan S-400 savunma sisteminden vazgeçilmesi ve rahip Brunson'ın serbest bırakılmasına bağlayan Aksoy, "Elmalarla armutları aynı sepete koymaya çalışıyorlar, bu doğru değil" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/israil-basinindan-flas-iddia-israil-turkiyeye-teslimati-engellemeye-calisiyor-40849943
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com