Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 853702 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #120 : 07 Ekim 2010, 10:38:21 »
Allah'dan geçiciymiş..

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #121 : 07 Ekim 2010, 17:13:12 »
Savaş durumunda uçaklarımızın yazılımlarının bozulamayacağının garantisi yok ABD ye bağımlılığımız artıyor.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #122 : 07 Ekim 2010, 17:18:27 »
İşin garibi..  Hep yazılıma odaklandık unutuyoruz ama, savaş zamanında uçaklarımızın füze ile düşürülemeyeceğinin de garantisi yok.. Yani ABD istese kırıp geçiremez mi bizim hava kuvvetlerini?.. Sadece Prowler'ları gönderse dahi canımıza okur..
Yani?..

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #123 : 07 Ekim 2010, 17:30:32 »
İşin garibi..  Hep yazılıma odaklandık unutuyoruz ama, savaş zamanında uçaklarımızın füze ile düşürülemeyeceğinin de garantisi yok.. Yani ABD istese kırıp geçiremez mi bizim hava kuvvetlerini?.. Sadece Prowler'ları gönderse dahi canımıza okur..
Yani?..
Uçak füzeyle vurulsa tamam eyvallah ama uçaklar pistten kalkamazsa ne olacak?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #124 : 07 Ekim 2010, 17:33:30 »
Yani?..

Çok basit. ABD savunma sanayi çökecek tabiki.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #125 : 07 Ekim 2010, 17:39:57 »
Yani demek istiyorum ki, demek ki ABD'nin istemediği, tayyarelerimizi havada istemediği bir işe zaten kalkışamayacağız.. Bunu tayyareyi onlardan alsak da almasak da pek yapabilmemiz mümkün değil.. Adam bizi havada istemezse, gönderir hava kuvvetini, jam eder her şeyimizi ve perişan eder gider.. İki üç de füze sallasa bak bakalım kimse uçabiliyor mu..

Yine yani; bu yazılım işini "holy grail" haline getirmemek gerek..

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #126 : 07 Ekim 2010, 18:25:36 »
Yani?..

Çok basit. ABD savunma sanayi çökecek tabiki.
Mesela Kuzey Irak a istemedikleri bir hava harekatı yapan uçağımızın harekat sırasında yazılımlarının bozularak  düşmesi ABD savunma sanayisini çökertmez.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #127 : 07 Ekim 2010, 18:52:03 »
Neden? Bunu dünya pazarında öğrendiklerinde mevcut ve potansiyel müşterilerin pek hoş bakacağını sanmıyorum.  Zaten bir sürü sorun var şu an.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #128 : 07 Ekim 2010, 19:22:14 »
Neden? Bunu dünya pazarında öğrendiklerinde mevcut ve potansiyel müşterilerin pek hoş bakacağını sanmıyorum.  Zaten bir sürü sorun var şu an.

Hoş bakmaz kimse, ama karar değiştirtecek bir durum da değil bu. Abd silahları sadece kabiliyetleri sebebiyle alınmıyor, malumunuz...

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #129 : 07 Ekim 2010, 20:20:00 »

Hoş bakmaz kimse, ama karar değiştirtecek bir durum da değil bu. Abd silahları sadece kabiliyetleri sebebiyle alınmıyor, malumunuz...

Doğrudur. Ama kısmen. Bu şu anki durum ve mecburiyetten kaynaklanıyor. Ancak ilerisi için aertık sadece biz değil pek çok ülke ABD'ye bağımlılığını azaltmaya çalışıyor gibi. Küreselleşen dünyanın doğal seyri zaten bunu gerektiriyor. Bu durum şimdilik ABD'nin kontrolünde. Ama ne zamana kadar elinde tutabilir bunu bilemem.