Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 851794 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1120 : 13 Mayıs 2018, 12:34:01 »
Bence söylenebilecek en dogru söz söylenmiş. uçağı vermezsen ucak alacak yerler (rusya - çin ) var demiş. Haklı adam.Bu bir tehdit değil bilinen birşey.. Amerika kongresi pentagondan Türkiye raporu istedi. Rapora göre kısıtlamaya gidebilecekler ama okudugum bir yazıda Pentagonda Türkiye savaşının yaşandıgı yazıyordu. Yani bizi pkkya tercih eden generallerin varlığı kadar Türkiyeye ihtiyacımız var diyen subaylarda var. Her amerikalı subay Türkiyeden nefret ediyor diye birşey yok. O subayların elini güçlendirmek lazım. Çıkıp meydanlara "eyyy amerika" demekten ziyade biraz kafa çalıştırmak lazım. "hakkımızda ne düşünürlerse düşünsünler"den ziyade profesyonel bir ekip oluşturup kongre üyeleriyle toplantılar gerçekleştirmek , bölgenin koşullarını , fetöyü , pkkyı iyice anlatmak lazım. 15 temmuz darbe girişimini sen daha dogru düzgün halkına anlatamadın elin amerikalısı nerden bilsin. külhanbeyliği taslamaktan ziyade , oy toplama derdine düşmeden Türkiyenin anlatılması gerekiyor. Dünya CNN , BBC gibi kimlere hizmet ettiği belli birkaç tv kanalının Türkiye algısıyla görüyor ülkemizi. TRTWORLD kanalında israilin , filistinin , pakistanın peşine bu kadar takılmak yerine birazda ülke koşullarını dünyaya tanıtsak çok iyi olacak. Bir teksaslı olsam o algıya kapılır türkiye işide yardım ediyor türkiye durdurulmalı derdim. Bu teksaslının kafası. Bir Türk olarak öyle birşey olmadıgını biliyorum. Çıkıp kuru kuru naralar atmak kolay zor olan bizi 3. sınıf dünya ülkesi gören zihniyetteki insanların beyinlerindeki Türkiye imajını düzeltmek. Bu imaj düzeldiğinde kimse bizi birşeylerle tehdit edemez zaten sen onlara bir koz vermemiş olursun.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2018, 12:37:57 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1121 : 13 Mayıs 2018, 13:40:57 »
Bence söylenebilecek en dogru söz söylenmiş. uçağı vermezsen ucak alacak yerler (rusya - çin ) var demiş. Haklı adam.Bu bir tehdit değil bilinen birşey.. Amerika kongresi pentagondan Türkiye raporu istedi. Rapora göre kısıtlamaya gidebilecekler ama okudugum bir yazıda Pentagonda Türkiye savaşının yaşandıgı yazıyordu. Yani bizi pkkya tercih eden generallerin varlığı kadar Türkiyeye ihtiyacımız var diyen subaylarda var. Her amerikalı subay Türkiyeden nefret ediyor diye birşey yok. O subayların elini güçlendirmek lazım. Çıkıp meydanlara "eyyy amerika" demekten ziyade biraz kafa çalıştırmak lazım. "hakkımızda ne düşünürlerse düşünsünler"den ziyade profesyonel bir ekip oluşturup kongre üyeleriyle toplantılar gerçekleştirmek , bölgenin koşullarını , fetöyü , pkkyı iyice anlatmak lazım. 15 temmuz darbe girişimini sen daha dogru düzgün halkına anlatamadın elin amerikalısı nerden bilsin. külhanbeyliği taslamaktan ziyade , oy toplama derdine düşmeden Türkiyenin anlatılması gerekiyor. Dünya CNN , BBC gibi kimlere hizmet ettiği belli birkaç tv kanalının Türkiye algısıyla görüyor ülkemizi. TRTWORLD kanalında israilin , filistinin , pakistanın peşine bu kadar takılmak yerine birazda ülke koşullarını dünyaya tanıtsak çok iyi olacak. Bir teksaslı olsam o algıya kapılır türkiye işide yardım ediyor türkiye durdurulmalı derdim. Bu teksaslının kafası. Bir Türk olarak öyle birşey olmadıgını biliyorum. Çıkıp kuru kuru naralar atmak kolay zor olan bizi 3. sınıf dünya ülkesi gören zihniyetteki insanların beyinlerindeki Türkiye imajını düzeltmek. Bu imaj düzeldiğinde kimse bizi birşeylerle tehdit edemez zaten sen onlara bir koz vermemiş olursun.

Bu dediklerin zaten biliniyor. Ve ben kendimi bildim bileli birşeyi anlatmak yerine herkesin bizi anlamasını bekliyoruz. Artık bu devlet Aklından çıkıp bizimde bir Lobi hareketimiz olsun tek Amerika'da değil Avrupa'da Asya'da ama nerde biz kendimizi anlamamızı bekliyoruz. Ve zaman Alehimîze işliyor. Şu an en iyi zaman bence Genelkurmay'ın bir Amerika ziyareti olurdu F 35 için.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1122 : 18 Mayıs 2018, 09:56:27 »
İngiltere 90 adet F-35 siparişini iptal edebilir!

İngiltere’de Theresa May hükümetinin 138 adet olarak planlanan milyar dolarlık F-35B savaş uçağı alımını şimdiye kadar sipariş verilmiş olan 48 uçakla sınırlandırıp yerine Typhoon Eurofighter savaş uçaklarının alımını değerlendirdiği ileri sürüldü.

Sözkonusu iddiayı ortaya atan The Telegraph gazetesi, hükümetin F-35'in maliyetinin yüksek olması ve ve Avrupa'da Typhoon üretiminde görev alan sektörü desteklemek için böyle bir karar alacağını savundu. Typhoon üretiminin sürmesi, bu uçağın üretiminde rol alan yüzlerce şirket ve onbinlerce çalışanın desteklenmesi anlamına geliyor.

90 ADET F-35 TAAHHÜDÜNÜ GÖZDEN GEÇİRİYOR

Gazetenin haberine göre İngiltere, 48 savaş uçağı için şu ana kadar 12.3 milyar dolar öderken geri kalan 90 adet F-35 satın alma taahhüdünü gözde geçiriyor, bunun yerine İngiltere’nin de içinde Avrupa konsorsiyumu tarafından yapılan F-35’in yarı fiyatında olan Eurofighter jetleri satın almayı planlıyor.

WESTLAND HELİKOPTER SKANDALININ BİR BENZERİ Mİ YAŞANACAK?

İngiltere’nin şu içinde bulunduğu durum Margaret Thatcher hükümeti döneminde yaşanan ve dönemin Savunma Bakanı Michael Heseltine’nın istifasına neden olan Westland Helikopter skandalına benzetiliyor. Savunma Bakanı Heseltine, orduya alınacak helikopter için İngliz helikopter üreticisi Westland Helicopters’in BAE Systems, İtalyan Agusta Westland ve Fransız şirketlerle konsorsiyumdan yana tavır koyarken, Başbakan Thatcher ile dönemin Ticaret ve Endüstri Bakanı Leon Brittan ABD’li Sikorsky ile ortaklık yapılmasını istemişti. Heseltine, Thatcher'ın seçimini kabul etmeyi reddederek Ocak 1986'da kabineden istifa etmişti.

THERESA MAY BÜYÜK BASKI ALTINDA

İngiltere Başbakanı Theresa May’in şimdi bir tarafı seçme konusunda büyük bir baskı altında olduğu belirtilirken ABD Başkanı Donald Trump’ın önümüzdeki ay Londra’ya yapacağı ziyarette bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor.

ABD büyükelçisi Woody Johnson, F-35 konusunda geçen hafta uçağın bazı bileaşenlerin (kuyruk parçaları) BAE Systems tarafından İngiltere'de üretildiğine dikkat çekmiş, projenin ömrü boyunca İngiltere ekonomisine 13 milyar sterlin (yaklaşık 17.5 milyar dolar) katkı sağlayacağını belirterek İngliiz kamuoyu nezdinde puan toplama çalışmıştı.

SAVUNMA BAKANLIĞI MALİYETLERLE İLGİLİ GÖRÜŞÜYOR

İngiltere Savunma Bakanlığı, 2015'te 138 adet F-35 satın alma taahhüdünde bulundu. Bakanlık şu  anda Lockheed Martin tarafından inşa edilen uçakların maliyetine ilişkin olarak sözleşmelerden sorumlu ABD Bakanlığı Ortak Program Ofisi ile görüşüyor. İngiltere Savunma Eski Bakanı ve Muhafazakar Milletvekili Mark François, Lockheed Martin’in maliyeti düşürmediği sürece F-35’in savunma bütçesindeki diğer programlar için ayrılan fonları emeceğine vurgu yaparak, “Bakanlık, F-35'in şu an maliyetlerini inceliyor” dedi.

İngiltere’ye 4 adet F-35 uçağı daha önümüzdeki ay teslim edilecek. Uçaklar Marham Hava Üssü’nde bulunacak ancak HMS Queen Elizabeth’de görev yapacak.

Birleşik Krallık, Almanya, İtalya ve İspanya tarafından ortaklaşa üretilen Eurofighter Typhoon, halihazırda İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde hizmet veriyor. Ancak uçağın, pahalı ve teknolojik olarak daha gelişmiş F-35 ile rekabet edebilmesi için yenilenmesi gerekiyor.

http://www.kokpit.aero/ingiltere-f35-siparislerini-iptal-edebilir
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1123 : 21 Mayıs 2018, 03:54:00 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1124 : 21 Mayıs 2018, 09:10:52 »

14 amraam nedir ya ?  tek başına radarıyla bir filo mig-27 yakalasa uzun menzilde hepsine sıkar kaçar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1125 : 21 Mayıs 2018, 11:51:43 »
Radar görünümlügünden vazgecerse ciddi bir hava canavarina dönüsüyor. Yunanlar bosunami ale acele modernisasyonu onayladilar?

Çevrimdışı azyr

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1126 : 21 Mayıs 2018, 12:56:32 »
Yalnız bu konfigürasyon "olabilir" ve "neden olmasın" şeklinde bir düşünceden ibaret şu anda. Bunun mümkün olması için bildiğim kadarı ile henüz ne bir üretim ne bir tasarım dolayısı ile de ne de bir test mevcut. İlerisi için düşünülmüş bir konseptten ibaret şu anda diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1127 : 22 Mayıs 2018, 11:59:44 »

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/israil-f-35lerle-saldiri-duzenleyen-ilk-ulke-oldu-40844339

Reuters haber ajansı, İsrail'in F-35 savaş uçaklarıyla hava saldırısı düzenleyen ilk ülke olduğunu duyurdu. Habere göre, açıklama İsrail Hava Kuvvetleri tarafından yapıldı.
İsrail Hava Kuvvetleri'nin açıklamasında, "Bütün Orta Doğu'nun üzerinde F-35'lerle uçuyoruz ve hâlihazırda iki farklı cephede saldırı düzenledik" ifadesi yer aldı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Amikam Norkin, basın mensuplarına ABD'li The Lockheed Martin şirketi tarafından üretilen F-35'lerin Lübnan'ın başkenti Beyrut semalarında uçarken çekilen görüntülerini gösterdi. Norkin, görüntünün ne zaman çekildiğine ilişkin detay vermedi.

İsrail, ilk kez geçen yıl aralık ayında 9 adet F-35 teslim almıştı.

ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin geçen hafta Kudüs'e taşımasının ardından barışçıl gösteri düzenleyen Filistinli çok sayıda silahsız kişi, İsrail askerleri tarafından öldürülmüştü.

Ayrıntılar geliyor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1128 : 23 Mayıs 2018, 03:51:54 »
Türkiye için üretilen ilk F-35A uçağının Lockheed Martin Texas Fort Worth tesislerinden havalanışı. >> https://twitter.com/twitter/statuses/999085408897110023

! No longer available
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2018, 19:14:22 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1129 : 23 Mayıs 2018, 16:54:54 »
Bayrak niye ters yöne bakıyor? :-\