Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 852970 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1080 : 11 Mayıs 2018, 10:27:06 »
İnşallah kazasız belası teslim alırız. Yoksa bütün planlarımız alt üst olacak. Çok gerekli bize bu uçaklar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #1081 : 11 Mayıs 2018, 10:33:37 »
Hayırlı uğurlu olsun,inşallah kazasız belasız güzel bir biçimde ülkemize hizmet eder...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1082 : 11 Mayıs 2018, 10:56:57 »
Ben bu uçaklarin bize verilmeyeceği konusunda israrliyim. Verilse bile F16 seviyesinde aviyoniklerle verilir. Hele bir şu seçimler geçsin de...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1083 : 11 Mayıs 2018, 11:23:17 »
Ben bu uçaklarin bize verilmeyeceği konusunda israrliyim. Verilse bile F16 seviyesinde aviyoniklerle verilir. Hele bir şu seçimler geçsin de...

Üsdat  F16 seviyesinde avyonikler ile verirler derken bir sözleşme yokmudur ? Bunu teslim alırken anlayacak birisi yormudur. Eğitici pilat olarak eğitime giden ve 1 sene orada uçağı test edecek

pilotlar F-16  seviyesindeki avyonikleri anlamaz mı ? Bu iş anlamadan alttan kazık atılacak kadar basit mi ?   Yoksa nasılsa secim var  at çamuru izimi kalsın :D   Sonra senin gibiler yorumcu bizim

gibiler trol oluyor formda  ;D  Akgandalf gibi  Aktrol  8)

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1084 : 11 Mayıs 2018, 11:27:12 »
hayırlısıyla teslim edilmeye başlansında başka bir şey istemiyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1085 : 11 Mayıs 2018, 11:28:08 »
Vatana millete Hayırlı uğurlu olsun . Darısı  geriye kalan 99 za

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1086 : 11 Mayıs 2018, 11:30:11 »
@wolfman87

Valla şüphe öldürür hocam. Bir tarafta kongrede senatörler "vermeyelim" diye önerge sunuyor. Öbür tarafta seçimden sadece üç gün önce teslim töreni düzenleniyor. Sen ne sonuca varirdin?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1087 : 11 Mayıs 2018, 11:35:36 »
Türk F-35’i ilk uçuşunu yaptı

Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edilmesi planlanan ilk uçak ilk uçuşunu yaptı.

10 Mayıs’ta Fort Worth Teksas’taki Lockheed Martin tesislerinden havalanan 18-001 kuyruk numaralı uçak, Test Pilotu Commander Wilson tarafından uçuruldu.

Kokpit.aero'nun ulaştığı bilgilere göre, uçağın test ve kabul işlemlerinden sonra 21 Haziran’da Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edilmesi planlanıyor.

F-35A üzerindeki Türk Hava Kuvvetleri forsu ise dikkat çekti. İlk uçuşta Türk F-35A’ya Lockheed Martin’e ait F-16 uçağı eşlik etti.

http://video.haber7.com/video-galeri/119454-turk-f-35i-ilk-ucusunu-yapti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1088 : 11 Mayıs 2018, 11:41:55 »

Üsdat  F16 seviyesinde avyonikler ile verirler derken bir sözleşme yokmudur ? Bunu teslim alırken anlayacak birisi yormudur. Eğitici pilat olarak eğitime giden ve 1 sene orada uçağı test edecek

pilotlar F-16  seviyesindeki avyonikleri anlamaz mı ? Bu iş anlamadan alttan kazık atılacak kadar basit mi ?   Yoksa nasılsa secim var  at çamuru izimi kalsın :D   Sonra senin gibiler yorumcu bizim

Trollüğe devam edersen sana uzun bir yol görünür!

Suudi F-15'lerinde buna benzer bir durum var. Ancak F-35'de olabileceğini sanmıyorum. Uçak yeni nesil ve yeni nesil bir uçağa bir önceki neslin sistemini yüklemek, oldukça yüklü ek maliyet gerektirir diye düşünüyorum. Zaten çözmeye çalıştıkları bir yığın sorunu var uçağın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1089 : 11 Mayıs 2018, 12:00:55 »

Trollüğe devam edersen sana uzun bir yol görünür!

Suudi F-15'lerinde buna benzer bir durum var. Ancak F-35'de olabileceğini sanmıyorum. Uçak yeni nesil ve yeni nesil bir uçağa bir önceki neslin sistemini yüklemek, oldukça yüklü ek maliyet gerektirir diye düşünüyorum. Zaten çözmeye çalıştıkları bir yığın sorunu var uçağın.
Yani yine ben suçlu oldum  başkan o zaman size iyi günler,  hayırlı  formlar  siz  göndermeden ben  yola çıkayım da sizin prensiplerinize aykırı hareket ettirmeyeyim.

Kalın sağlıcakla  inşallah ülkemiz için herşey iyi olur ...