Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 853639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1030 : 07 Mayıs 2018, 15:31:41 »
Ertesi gün sözleşmenin iptalini okursun dostum medyadan.

Hiç ihtimal vermiyorum.

Artı sadece tedarikçi değil konsorsiyumda üretiçi konumundayız. Iptali tazminattan öte Projeyi ciddi sıkıntılara sokar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1031 : 07 Mayıs 2018, 15:38:41 »

Hiç ihtimal vermiyorum.

Artı sadece tedarikçi değil konsorsiyumda üretiçi konumundayız. Iptali tazminattan öte Projeyi ciddi sıkıntılara sokar.

F-35 değil, S400'den bahsediyor ama. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1032 : 07 Mayıs 2018, 15:52:10 »

Hiç ihtimal vermiyorum.

Amerika ayağını sokmaz. Avrupa ayağını sokar . Onuda abd kendi üretimiyle dengeler.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1033 : 07 Mayıs 2018, 16:40:21 »
Olduda Su 35 aldık ; ABD F16 lara anbargo koyacaktır. Bu seder bizim gundemimize Tfx ten önce Mig 35 ler gelirse kesinlikle şaşırmam....
Artik eksen kaymasımı denir, NATO dan çikışmı denir , neler gündeme bomba gibi düşer ALLAH Kerim artık.
Ambargo neden koysun s400 e göz yuman su35 i çok rahat sindirir.

S400'e göz yummuyor ki! S400 aldığımız için F-35 vermemekten bahsediyorlar zaten!
Genel bir kanı yok olsaydı bu asamaya kadar çoktan karar alirdilar , bahsedenler fetonun maaş bağladığı bir avuç elitist!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1034 : 07 Mayıs 2018, 16:52:53 »

Hiç ihtimal vermiyorum.

F-35 değil, S400'den bahsediyor ama. :)

Ay pardon.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1035 : 07 Mayıs 2018, 16:58:32 »
Olduda Su 35 aldık ; ABD F16 lara anbargo koyacaktır. Bu seder bizim gundemimize Tfx ten önce Mig 35 ler gelirse kesinlikle şaşırmam....
Artik eksen kaymasımı denir, NATO dan çikışmı denir , neler gündeme bomba gibi düşer ALLAH Kerim artık.
Ambargo neden koysun s400 e göz yuman su35 i çok rahat sindirir.

S400'e göz yummuyor ki! S400 aldığımız için F-35 vermemekten bahsediyorlar zaten!
Genel bir kanı yok olsaydı bu asamaya kadar çoktan karar alirdilar , bahsedenler fetonun maaş bağladığı bir avuç elitist!

Svunma sistemin Rus. Saldırı filon Rus. Ne kaldı geriye?

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1036 : 07 Mayıs 2018, 16:59:41 »
Bizim tek çıkar yolumuz iha'lar da olduğu gibi savaş uçağında da kendi göbeğimizi kesmek. T-fx in  üretiminde yol alındığında F-35 in ambargosunun da bir anlamı kalmaz zira denildiği gibi  F-35 e

vereceğimiz para ile yerli savaş uçağının üretimine odaklanılsa ortaya çok güzel işler çıkar. Bizim ürettiğimizi gören ABD ambargodan filan bahsetmez. 

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1037 : 07 Mayıs 2018, 17:23:32 »
3 yada 4 yıla kalmaz ortadoğuda dahada büyük olaylar çıkacak...bu vahabistan,bae ve sisi boşu boşuna aşırı derecede silahlanmıyor...iran bahane asıl hedef TÜRKİYE,
Bakınız pkk işgalinde olan bölgeye asker konuşlandıracaklar
Sizce sadece iran içinmi?
O yüzden bizim bu ara dönemde milli sistemler eklenmiş su 35lere acilen ihtiyacımız var.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1038 : 07 Mayıs 2018, 18:06:09 »
Hocam haklısınız  hedefde önce iran sonrada türkiye var zaten bunlarda ortadan kalkarsa direk rusya hedefde kalıyor.

Lakin  Sudilere vede BAE ye biraz büyük gelir bu oyun. Savaşı sürdüremezler. En başta halklarını arkalarına alamazlar. Ben türkiyenini gelecekte BAE çökeceğine inanıyorum. Daha sonrada

Sudiarabistana  müdehale edeceğimize inanıyorum. Askeri üstlerin amacı  bu bence. Belkide başlarına gelecekleri bildikleri için silahlanıyorlardır. Ne sudi arabistan da nede BAE de halk türk askerine

reaksiyon göstermez resmen bir devrim olarak halk güllerle karşılar.  Halkın burnuna kadar gelmiş durumda suriye gibi bir tek kıvılcım yeter bu ülkeler için ;) Amma herşeyin bir zamanı var suriyedeki

gibi zamansız aksiyon(halkın ayaklanması) bize zarar verir. Buna mısırda örnek verebilirz.

Çevrimdışı egemen2008

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1039 : 07 Mayıs 2018, 18:22:21 »
Merhaba arkadaşlar sitenize yeni üye oldum ve aklıma takılan bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Acaba Türkiye Tfx ve olursa F35' den bağımsız, kanımca en başarılı savunma projemiz olan ATAK T-129 projesinde uygulanan hazır bir gövde ve mümkün olduğunca yerli katkı payı ve ülke içi uretim modeliyle yeni bir çok rollü savaş uçağı programı başlatmalımıdır? Eğer cevabınız evetse baz alınacak sistem ve ülke hangi ülke olmalıdır?
Bu sorudan meramım hem hava kuvvetlerimizin Amerika'ya olan bağımlılığını azaltmak hemde TFX' in 2030' ların ikinci yarısına sarkabileceğini öngörerek tedbir alma isteğim.