Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 844223 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #1000 : 28 Nisan 2018, 22:26:35 »
ABD'li senatörlerden Türkiye'ye F-35 savaş uçağı teslimatına karşı tasarı
ABD'de üç senatör, Lockheed Martin F-35 tipi savaş uçaklarının Türkiye'ye teslimatının engellenmesi için ABD Senatosu'na yasa tasarısı sundu.
BBC Türkçe'nin Reuters'tan aktardığı haberine göre tasarıda Cumhuriyetçi Senatör James Lankford, Thom Tillis ve Demokrat Jeanne Shaheen'in imzaları var.
Senatörler tekliflerine gerekçe olarak "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pervasız yönetimi ve kanunun üstünlüğü ilkelerini hiçe sayması" gösterildi.

Senatör Lankford yazılı açıklamasında "Türkiye'nin stratejik kararları maalesef giderek daha fazla ABD çizgisinin dışına çıkıyor ve zaman zaman ABD'nin çıkarlarına ters düşüyor. Bu faktörler hassas F35'in ileri teknolojisinin Erdoğan rejimine teslimatını giderek daha fazla riskli hale getiriyor" dedi.

ABD'li senatörlerin bu adımına henüz Türkiye'den bir yanıtı gelmedi.

ABD'li pastörün tutukluluğunu gerekçe gösterdiler
Senatör Shaheen de kararlarına gerekçe olarak Türkiye'de 'Fethullahçı Terör Örgütü ve PKK'ya yardım' suçlamasıyla tutuklu bulunan ABD'li pastör Andrew Brunson'ı gerekçe gösterdi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masum Amerikalıları rehin alması ve tutuklaması, ABD üzerinde avantaj elde etmeye çalışması korkunç ve kanunsuz."

Türkiye, 100'den fazla F-35 savaş uçağı satın almayı planlıyor. Uçakların bazı parçaları Türk şirketler tarafından üretiliyor. Uçakların Türkiye'ye teslimatlarının bir yıl içinde başlaması planlanıyordu.

ABD Senatosuna sunulan yasa tasarısı, Ankara'nın savaş uçaklarının bakımı için gerekli teknolojik veriler ve fikri mülkiyet hakkının kısıtlanmasına neden olabilir.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Mart sonunda yaptığı açıklamada Rusya'dan alınan S-400 füze savunma sistemlerinin ABD ile yapılan F-35 savaş uçakları alışverişini etkilemeyeceğini söylemişti.
https://www.cnnturk.com/dunya/abdli-senatorlerden-turkiyeye-f-35-savas-ucagi-teslimatina-karsi-tasari
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1001 : 28 Nisan 2018, 23:01:02 »
Yak 141'i üreten firma sadece danışmanlık yaptı, ücret karşılığında. F35 ile kesinlikle karşılaştırılmamalı.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1002 : 06 Mayıs 2018, 14:27:36 »
http://www.kokpit.aero/turkiyeden-abdye-f35-yaniti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNNTürk ekranında Hakan Çelik'in konuğu oldu. Bakan Çavuşoğlu, "F-35 uçağı satışının iptali kabul edilebilir değil, olursa karşılığını alırlar" dedi. Çavuşoğlu, gelecek hafta ABD ziyaretinin olacağını da söyledi.

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1003 : 06 Mayıs 2018, 15:25:39 »
Ulan bunlar kime eyyy dediyse boynumuzu büktük. Mümkünse açıklama yapmasınlar. Ortalığı germenin alemi yok. Mğttefiğimiz abd nin bunu yapacağına ihtimal vermiyoruz. De geç.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1004 : 06 Mayıs 2018, 16:51:09 »
Ulan bunlar kime eyyy dediyse boynumuzu büktük. Mümkünse açıklama yapmasınlar. Ortalığı germenin alemi yok. Mğttefiğimiz abd nin bunu yapacağına ihtimal vermiyoruz. De geç.

Önümüzde seçim varken eyyy demeden geçilir mi hiç! :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1005 : 06 Mayıs 2018, 17:09:27 »
Ben sizin nasil vatandaslar oldugunu gercekten anlamiyorum benim gozumde kurtulus savasi zamanindaki mandacilardan farkiniz yok illa elestirecegim diye kendi cumhurbaskaninizi elestirmekden kalamiyorsunuz lakin is toplumun onune cikmak oldugunda aday bile bulamazsiniz. Tabi burda yazmasi kolay sen o eyy diyen adamin karsisina cikta iki kelime et  de goreyim  mumkunse konusnasinmis oldu sana soracak demi aciklana yaparken nede olsa cok deneyimlisin siyasi islerde bahse girerim 3 5 kisi yonetmemisindir hayatinda is elestirmeye gelince hersey rahat baskan lafim sanada bu basil tarfsizlik varmi bole bir baskanlik her gelen siyaset yapacak biz yapsak hemen uyari  halkin yuzde 60 inin arkasinda oldugu insanlar hakkinda konusurjen biraz daha dikkatli olun bu dan sonra ya banlarsiniz yada lafimi esirgemem .

Çevrimdışı The.Turk

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1006 : 06 Mayıs 2018, 17:23:51 »
Kardes eyvallah ama noktalama isareti diye birsey var. Ne yazdigini okuyabiliyoruz ne de ifade etmek istedigini anlayabiliyoruz.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2018, 17:25:04 Gönderen: The.Turk »
Yaşam ne kadar güzel olsa da, ''Ölüm'' yaşamdan daha güzeldir; Layıkıyla öldükten sonra...

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1007 : 06 Mayıs 2018, 17:46:41 »
Kusura kalma turkcem biraz  zayif  birde telden ani yazdim. Yalniz burda yorum yaparken dalga gecerken bu formda onlari desdekleyen insanlarin oldugunu unutmayin. Madem esitlik var herkesin hakkini savunun madem  hak savunmak gibi derdiniz yok birakin bizde isdedigimizi burda ortaya koyalim varmisiniz ??? Sunu aklinizdan cikartmayin biz eger susuyorsak insanlari kirmamak icin susuyoruz  haa insanlar bizim onem verdigimiz insanlarla dalga gecerek bizi kiriyorsa bizde herkese yetecek cevap var. 
Once kendinize sunu sorun sizin ulkenizin dusmani kim ??   ABD
Peki dusmaniniz kimin  yok olmasini istiyor ?? Baskanin degil mi ? Siz  kim ile alay edip kimin susup  konusmamasini istiyorsunuz kendi cumhurbaskaninizin. Peki ulkenin menfaati nasil bir mantikla dusmanin cikarlariyla  bir olurda  ulkenin 22 secimdir secdigi adamla  ters olur. Biz halk olarak maliz degil mi? Hic birseyden anlamayan cahil insanlariz degilmi ??   Beyler s 400 fuzeleri abd ye karsi aliniyor. Olasi bir saldiriya karsi.Ben abd nin yerinde olsam ucak filan satmam turkiyeye ileride savasacagim ulkeye ucakmi verilir.  Versem bile illaki bir avantaj birakirim. Eger bugun tehtitlere ve santajlara boyun egersek hayatimiz boyunca Abd ye kole olmakdan kurtulamayiz.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1008 : 06 Mayıs 2018, 17:55:48 »
Tam bağımsız olmak için önçe ekonomik bağımsızlığın olacak...ekonomik bağımsızlık fabrikaları satarak değil..Tam aksine milli üretime yönelerek olursun...ki maalesef türkiyede ise sadece tüketime yatırım yapılıyor....şimdi gerçekçi olmak gerekirsek ki öylede olmalıyız  ister taraflı olun isterseniz tarafsız olun yada muhalif olun...bana birisi acaba bu hükümet döneminde kaç fabrika açıldı?...ve neler satıldı? Peşkeş çekildi demek istemiyorum o yüzden satıldı kelimesini kullandım.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1009 : 06 Mayıs 2018, 18:22:58 »
Ben özel sektörde çalışıyorum son 7 senede 4 yeni fabrika açtık. Patronun kardeşi de  4 fabrika açtı. Sadece ben  kendi sektorumde 7

senede 8 fabrika  actık.  Toplamda 4000 kişi çalışıyor. Makinelerimizi kendimizyapıyoruz ve yüzde 50 hibe alıyoruz. Yeni  Turquality belgsi

almaya çalışıyoruz. Belge sonrasında 30.000.000 tl hibe  veriyor devlet. Yurt dışı fuarların masrafının yüzde 70 ini karşılıyor.

Öte taraftan bende fabrika satılmasına karşıyım. Heleki devlete gelir getiren fabrikaların ve işletmelerin satılmasına karşıyım fakat malesef

siyasetin pisliği nedeni ile devletin fabrikaları arpalık olarak kullanılıyor. Devlete kardan daha cok zarar yazıyorlar. Bunu kendi şehrimde

gerceklesen iki özelleştirmede gördüm. 1500 kişinin yaptıgı işin iki katını 300 kişi ile üretiyor şu anda herkes hayret ediyor.