HOBİLERİNİZ, TASARIM VE DİĞER KONULAR > Genel Konular

Sosyal Medya Yasakları

(1/4) > >>

Commander:
https://www.google.com/amp/s/www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-erdogandan-onemli-aciklamalar-2-5904757/amp/

Hayırlı olsun bakalım neler olacak.

SKYWOLF:
Cumhurbaşkanına bu konuda hak veriyorum. Sosyal medyada bu tip hakaretler yıllardır var. Malesef pek çok kişi, eleştiri ile hakaret arasındaki farklı anlayamıyor. Özellikle sahte hesaplarla sosyal medyada, ya da gerçek kimliklerini gizleyebildikleri forum benzeri ortamlarda insanlar kendilerini oldukça özgür hissediyorlar. Bu aslında çok üzücü bir durum. Bu konuda da yapılması gereken en temel  görev aslında eğitime düşüyor. Tabi artık odun statüsüne gelemişleri eğitmek zor.

Bu konuda birşeyler yapılması konusundak. görüşleriminde sonra diyebilirim ki, bu konuda şimdiye kadar neden adım atılmadı. İlla ucu cumhurbaşkanına mı dokunmalı! Sosyal medyayı dolduran trollere yıllardır neden ses çıkarılmıyor. Oldukça fazla trol yılladır bu ülkenin kurucularına, değerlerine hakaretler ediyor, iftiralar atıyor. Ahlak sadece canınız yandığında mı lazım? Yoksa herkes için geçerli olmak zorunda değil mi?

Commander:
Hocam doğru söylüyorsunuz hakarete bende karışıyım ama bunları yapanları cezalandırmak varken kurunun yanında yaş da yanması kötü. Neden bütün platformlar kapatılıyor ki en azından bunlar cezalandırılsa yada önerilen gibi TC kimlik nomuzu yazalım bitsin. Bizim ne suçumuz var ki?

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: Commander - 01 Temmuz 2020, 20:46:20 ---Hocam doğru söylüyorsunuz hakarete bende karışıyım ama bunları yapanları cezalandırmak varken kurunun yanında yaş da yanması kötü. Neden bütün platformlar kapatılıyor ki en azından bunlar cezalandırılsa yada önerilen gibi TC kimlik nomuzu yazalım bitsin. Bizim ne suçumuz var ki?

--- Alıntı sonu ---
+1
Kesinlikle haklısınız. Pire için yorgan yakmak denir buna. Son derece yanlış. Hata yapanı değil, hatanın yapıldığı yeri cezalandırmak bu. İşin ucu sanırım geçenlerde cumhurbaşkanının üniversite sınavı konusunda canlı yayında aldığı tepki mesajlarına da dayanıyor. Bu tip yanlış uygulamalar, baskı altına alma çabaları her zaman ters tepmiştir.

Barbatos:
Sosyal Medyayı anladım da Netflix neden? Sonuçta para verip kullanılan bir platform ve istemeyen zaten üye olup kullanmaz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git