Gönderen Konu: Kore Cumhuriyeti (Güney Kore) Silahlı Kuvvetleri  (Okunma sayısı 5387 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Kore Cumhuriyeti (Güney Kore) Silahlı Kuvvetleri
« : 19 Haziran 2020, 23:06:39 »
Yeni Piyade Tüfeği Seçimi

Piyade tüfekleri, gelişen malzeme ve talaşlı imalat teknolojileri sayesinde tek bir personele yüksek ateş gücünü isabetli olarak taşınabilir boyutlarda sunmakta.

Kore Cumhuriyeti'nin savunma tedarik organı olan DAPA (Defence Acquisition Program Administration / Savunma Tedarik Programı Yönetimi), Özel Kuvvetler Komutanlığı ihtiyacı kapsamında DSAR-15PC'lerin seçildiğini duyurdu. 3,1 milyon Amerikan Doları tutarındaki program kapsamında silahların kısa namlulu CQB (Close Quarter Battle) modeli tedarik edilecek.

İlk etapta 13'üncü Özel Görev Tugayı ve 707'nci Özel Görev Grubu'nun toplam 1000 adet teslim alacağı tüfeklerin tüfeklerin sayısının 2023'e kadar 15 bine ulaşması planlanıyor. Tüm özel kuvvet birimleri, alınan ger bildirimler doğrultusunda iyileştirmeler yapılacak DSAR-15'ler ile donatılacak.

Heckler&Koch üretimi HK416 piyade tüfeklerine benzer yapıda kısa vuruşlu gaz sistemi ve döner mekanizmaya sahip olan DSAR-15PC, 5,56x45 mm NATO mühimmat kullanıyor. Dakikada 950 mermi atış hızına çıkabilen tüfeğin etkili menzili ise 550 metre. 3 kilogram ağırlığındaki DSAR-15PC, 11,5 inç (287,5 mm) uzunluğunda namluya sahip.

https://www.c4defence.com/Gundem/yeni-piyade-tufegi-secimi/10155/1

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Kore Cumhuriyeti (Güney Kore) Silahlı Kuvvetleri
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2020, 21:57:22 »
Kore’nin Gözü Nükleer Denizaltıda

Kore Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı, savunma yeteneklerini artırmak maksadıyla önümüzdeki beş yıl içinde daha fazla balistik füze taşıyabilecek, gelişmiş denizaltıları envanterine katacağını açıkladı.

Bakanlık yetkilisi, yerel olarak inşa edilen 3 bin tonluk Dosan Ahn Changho sınıfı denizaltılara atıfta bulunarak, " 3 bin 600 ve 4 bin tonluk denizaltıları inşa etmeyi düşünüyoruz, şu anda faaliyette olan denizaltılardan çok daha gelişmiş olacak“ dedi.

Yeni denizaltıların Dosan sınıfına oranla mühimmat kapasitesinin de artırılacağını belirten yetkili ayrıca, yeni denizaltıların mazot yerine nükleer enerjiyle çalışabileceğini de işaret etti.

https://www.c4defence.com/Gundem/Kore'nin-gozu-nukleer-denizaltida/10525/1

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2020, 23:49:38 »
Kore’nin Gözü Nükleer Denizaltıda

Kore Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı, savunma yeteneklerini artırmak maksadıyla önümüzdeki beş yıl içinde daha fazla balistik füze taşıyabilecek, gelişmiş denizaltıları envanterine katacağını açıkladı.

Bakanlık yetkilisi, yerel olarak inşa edilen 3 bin tonluk Dosan Ahn Changho sınıfı denizaltılara atıfta bulunarak, " 3 bin 600 ve 4 bin tonluk denizaltıları inşa etmeyi düşünüyoruz, şu anda faaliyette olan denizaltılardan çok daha gelişmiş olacak“ dedi.

Yeni denizaltıların Dosan sınıfına oranla mühimmat kapasitesinin de artırılacağını belirten yetkili ayrıca, yeni denizaltıların mazot yerine nükleer enerjiyle çalışabileceğini de işaret etti.

https://www.c4defence.com/Gundem/Kore'nin-gozu-nukleer-denizaltida/10525/1
Kore'nin bu tur  cikislari oluyor ama genelde yanindaki Çini "aman üzmüyüm " kafasında olan bir ülke... Kore nükleer denizaltı yaptığında çin izleyecek mı bunu ? Kaldiki birde bf taşıyan bir denizaltından bahsediyoruz... Ben sanmıyorum ki Çin tamam sen yap ben gözünü kapatıyorum desin.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2020, 23:53:54 »
Çinlilerin denizaltı sıkıntısı çok fazla şuan yapımı devam eden Tyep-096 denizaltısı en moderni olacak ama teknolojik olarak nasıl bilinmez.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2020, 01:35:48 »
Çinlilerin denizaltı sıkıntısı çok fazla şuan yapımı devam eden Tyep-096 denizaltısı en moderni olacak ama teknolojik olarak nasıl bilinmez.
Çin için gemi veys denizaltının sıkıntı olacağını pek sanmıyorum. Yılda 10 tane üretirler yinede yaparlar. Lakin Çinin sıkıntısı şu. Denizaltı yaparken hedefe Amerikayi mı koyuyorlar yoksa Rusya ve Hindistanda bunun içinde mı? Eğer Amerika ise bir şekilde yakın tarihte Amerikayi yakalarlar ama bu 3 büyük güce göre dizayn ediyorsa bunun kolay olacağını sanmıyorum. Japonya ve Koreyi Çin için tehdit bile saymıyorum. Gümbür gümbür gelen bir Hindistan var Cinin bunu gözardı edeceğini sanmiyorum. Çin için tek eksik nokta ordu bakımından dünyaya yayılmış bir yapıları yok. Ingiliz veya Fransız özel kuvvetleri gibi her tasin altından çıkamıyorlar.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2020, 01:38:25 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2020, 01:41:16 »
Çin için gemi veys denizaltının sıkıntı olacağını pek sanmıyorum. Yılda 10 tane üretirler yinede yaparlar. Lakin Çinin sıkıntısı şu. Denizaltı yaparken hedefe Amerikayi mı koyuyorlar yoksa Rusya ve Hindistanda bunun içinde mı? Eğer Amerika ise bir şekilde yakın tarihte Amerikayi yakalarlar ama bu 3 büyük güce göre dizayn ediyorsa bunun kolay olacağını sanmıyorum. Japonya ve Koreyi Çin için tehdit bile saymıyorum. Gümbür gümbür gelen bir Hindistan var Cinin bunu gözardı edeceğini sanmiyorum. Çin için tek eksik nokta ordu bakımından dünyaya yayılmış bir yapıları yok. Ingiliz veya Fransız özel kuvvetleri gibi her tasin altından çıkamıyorlar.

Hocam Çinlilerde biliyor Amerika ile başa çıkılmaz tribünlere oynuyor sadece. Asıl hazırlık hintliler için. Ama Çin'de boş değil tabi adamlar 1 yıl galiba 3 adet LHD yaptılar hizmete girecek 1. Gemi. 3. Uçak gemilerini yapıyorlar ki korvet destroyer gibi su üstü platformlara değinmek istemiyorum.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2020, 02:58:17 »

Hocam Çinlilerde biliyor Amerika ile başa çıkılmaz tribünlere oynuyor sadece. Asıl hazırlık hintliler için. Ama Çin'de boş değil tabi adamlar 1 yıl galiba 3 adet LHD yaptılar hizmete girecek 1. Gemi. 3. Uçak gemilerini yapıyorlar ki korvet destroyer gibi su üstü platformlara değinmek istemiyorum.
Amerika ile başa çıkacak araçlara sahipler zaten..  Çin son rakamlara göre 700-800 adet nükleer başlığa sahip... Bahsettiğimiz gemi , denizaltı,  uçak gemisi gibi unsurlar sinektir nükleeri olan ülkeler için... Amaç sineğe sinekle karşılık vermek. Yoksa Rusya Amerika ile aynı koşulda mı? Nükleeri çıkar geriye hantal bir rus ordusu kalıyor.  Ne amerikanın f22 ve f35ine karşılık bir uçak yapabildiler nede doğru düzgün bir uçak.gemileri var. Lakin 7000 adet nükleer başlığa sahipler. Bugün moskovadaki bir rus şunu çok iyi biliyor. "Ekonomik acıdan açlıktan gebersekte bu dünyada bize kimse karşı koyamaz." Bu nukleerin verdigi rahatlık, 20 tane uçak.gemisinin değil. Çinde bunun farkında belki denizaltı ve uçak.gemisi acısından amerikanın gerisinde ama nükleer bakımından şuan ne yapıyor kimse bilmiyor.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2020, 13:31:59 »
Amerika Sovyetleri zamaninda nasil cevreleyip, sonra Afganistanda dolayli olarak savastiysa ayni taktigi Cine karsi uygulmaya calistigi kanaatindeyim.

Japonya, Guney Kore, Hindistan, Vietnam, Avustralya, Malezya, Filipinler vs. Cin ile ozellikle tarihten gelen dusmanligi ya da sinir sorunu olan ulkelerin hepsine ekonomik, siyasi ve askeri destegi var.

Ayrica Cinin icerisinde muhaliflere ve ve dini ya da etnik olarak azinlik olanlara da kiskirtmasi var. Tabi Cin gibi ulkede bu pek fazla ise yaramiyor cunku adamlar suphelendikleri herkesi aileleriyle birlikte ortadan kaldiriyorlar ve asimilasyon politikalari uyguluyorlar.

Sovyetler gibi cokecegini hic sanmam ( gereksiz maceraya girmezlerse ki yapacaklarini sanmiyorum)ama en azindan etkisini ve yayilmaciligini azaltabilir. Cin Pasifige acilmaya kalkarsa o zaman ipler kopabilir belki, Amerika orayi kendine bellemis, girmeye kalkani tokatliyor ornek Japonya..

Bence denklemnde kritik ulke Rusya..Amerikayi oyalasin diye Cine destegi surecekmi, yoksa bu adamlar benim basima ileride bela olacak (Sibiryanin dogal kaynaklari icin) diye bu konuda masa altindan Amerikaya destek cikacak mi orasi belli degil. Ortalikte dolasan bazi ongorulere gore 3. dunya savasi Asyada Rusya,Cin ve Hindistan ucgeninde  kaynak paylasimi uzerine cikacak..

« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2020, 13:38:05 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2020, 19:08:00 »
Kore'nin amacı nükleer denizaltı değil. Seyir füzesi ve balistik füze atabilecek bir uzun menzilli aip istiyorlar. Onuda zaten son projelerinde yaptılar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Kore’nin Eğitim Gemisi Yıl Başında Hizmete Girecek
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2020, 20:16:59 »
Kore Cumhuriyeti donanması için inşa edilen radar kesit alanı düşük ilk eğitim gemisi kuvvete teslim edildi. Denize indirilmesinden iki yıl sonra teslim edilen Hansando eğitim gemisi, 142 metre uzunluğunda ve 18 knot süratle 12 bin kilometreden fazla yol kat edebiliyor.

Donanma için yetiştirilen öğrencilerinin eğitiminde kullanılacak olan 400 mürettebat kapasiteli geminin geniş konferans odaları ve ayrı uygulama odaları bulunuyor.

İki adet donanma helikopterinin konuşlandırılabileceği Hansando’nun afet yardımı operasyonlarının yanı sıra gerektiğinde deniz güvenlik misyonları yürütmek üzere konuşlandırılabileceği de belirtildi.

https://www.c4defence.com/Gundem/Kore'nin-egitim-gemisi-yil-basinda-hizmete-girecek/11090/1

Eğitim gemisinin 2021 yılı başlarında hizmete girmesi bekleniyor.