Gönderen Konu: JASSM  (Okunma sayısı 3951 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
JASSM
« : 04 Ekim 2014, 01:50:49 »
JASSM

Polonya F-16'lar İçin JASSM İstiyor

Polonya, F-16 savaş uçaklarında kullanmak üzere yaklaşık 500 milyon ABD doları değerinde Lockheed Martin AGM-158A müşterek havadan yere Standoff Füzesi (JASSM) almak istiyor. Polonyanın bu talebi 17 Eylül'de ABD kongresine sunuldu. Varşova'nın önerisine uygun bu Yabancı Askeri Satış Programı anlaşması 40 AGM-158A, uçuş sertifikasyon test aracı, silah test cihazları ve JASSM eğitim mermilerini içeriyor.

1020kg ağırlığındaki AGM-158'in menzili 370km.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2015, 12:54:19 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Hava Kuvvetleri'nden Yeni JASSM Siparişi
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2015, 13:02:46 »
ABD Hava Kuvvetleri'nden Yeni JASSM Siparişi

ABD Hava Kuvvetleri, standart Ortak Hava-Yüzey Standoff Füze ve Genişletilmiş Menzil varyantı devam üretimi için Lockheed Martin'in ile bir anlaşma imzaladı. 13. üretim anlaşması; ABD ve uluslararası ortakları için 140 temel JASSMs ve 140 JASSM-ER füzeleri, bilgi, takım ve test cihazları için imzalandı. 305.4 milyon USD değerindeki anlaşma JASSM-ER için bugüne kadarki en büyük anlaşma olma niteliğinde.

Birçok ABD askeri uçağı tarafından operasyonel olarak kullanılan JASSM, son zamanlarda ABD Yabancı Askeri Satışlar programı aracılığıyla Finlandiya ve Polonya satıldı. Lockheed Martin'in 2.300 'den fazla JASSM üretimi için sözleşmesi bulunuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Polonya ve Finlandiya İçin JASSM Sözleşmesi
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2015, 17:48:57 »
Polonya ve Finlandiya İçin JASSM Sözleşmesi

Lockheed Martin; ABD Hava Kuvvetleri'nin Müşterek Hava-Yüzey Standoff füze sözleşmesine Polonya ve Finlandiya'nın siparişleriin de dahil olduğunu açıkladı. Perşembe günü  açıklanan 302.200.000 $ değerinde ki sözleşmenin 46.700.000 $'lık kısmı daha önce Polonya Ve Finlandiya için onaylanan  ve Yabancı Askeri Satışlar Programı fonlarından karşılanacak olan siparişleri içeriyor. Anlaşmaya göre Lockheed Martin füzlerin üretiminin yanı sıra; sistem yükseltmeleri, entegrasyon, yönetim ve lojistik destek hizmeti de verecek.

JASSM; hareketli ve iyi savunulan hedefleri etkisiz hale getirmek için tasarlanmış uzun menzilli havadan yere bir füze sistemidir. İki tonluk füze bir delici ve patlayıcı başlığa ek olarak, hassasiyeti artırmak için için kızılöetesi tarayıcılar ve karıştırmalardan etkilenmeyen GPS sistemi ile donatılmışlardır.

ABD Silahlı Kuvvetleri F-16, B-1, B-2, B-52 uçakları dahil olmak üzere çeşitli savaş uçaklarına JASSM entegre edilmiştır. Ayrıca Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetlerinin F/A-18 uçakları da bu sistemin kullanımına uygundur. Lockheed Martin, şu anda F-35 Lightning II çoklu rol savaş uçağına JASSM entegrsyonu üzerinde çalışıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Japonya JSM ve JASSM’e göz kırpıyor
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2020, 19:46:26 »
Japonya Savunma Bakanlığı; Mart 2022’ye kadar, savaş uçakları için  düşman hava savunma füzelerinin menzillerinin dışından hedeflere saldırabilecek yaklaşık 500 kilometre menzile sahip füzeler almayı planlıyor.

Kaynaklar, Japon Öz Savunma Kuvvetlerinin mevcut sistemleri arasında en uzun menzile sahip olması beklenen seyir füzelerinin, son teknoloji F-35 uçakları üzerine entegre edileceğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre; Japonya tarafından Aegis Ashore projesinin iptalinden sonra, balistik füzelerle yapılan saldırıları önlemek için düşman üslerini vurma yeteneği de dahil olmak üzere olası caydırıcı silahlar üzerinde aktif tartışmalar yıl başından beri yapılıyor.

Bakanlığa ve diğer kaynaklara göre Japonya, Norveç’in JSM anti-gemi karşıtı füzelerini almayı planlıyor. JSM füzesinin F-35’in gövde içinde taşınabilmesi, bu seçimin yapılmasında büyük etkenlerden biri.

Bakanlık ayrıca ABD havacılık devi Lockheed Martin’e ait 900 kilometre menzile sahip LRASM veya JASSM füzelerini, Japon Hava Öz Savunma Kuvvetleri’ne ait F-15 savaş uçaklarında kullanmayı düşünüyor

Bu füzelerin alımıyla Chitose, Misawa, Komatsu, Tsuiki veya Naha üslerinden kalkan Japon Hava Öz Savunma Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, Kuzey Kore, Çin veya Rusya’ya ulaşabilen füzeleri ateşleyebilecek.

https://www.savunmasanayist.com/japonya-jsm-ve-jassme-goz-kirpiyor/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: JASSM
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2020, 23:29:08 »