Gönderen Konu: Türk Eğitim Sistemi  (Okunma sayısı 11588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: Türk Eğitim Sistemi
« Yanıtla #60 : 25 Şubat 2024, 20:03:17 »
Etin kilosu 600 tl oldu ekmekle karın doyurmaktan IQ mu kalır çocuklarda.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2024, 20:06:03 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 25 Şubat 2024, 20:09:07 »
Etin kilosu 600 tl oldu ekmekle karın doyurmaktan IQ mu kalır çocuklarda.

Günün IQ seviyesi yüksek en doğru yorumu bravo👏

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 25 Şubat 2024, 20:16:42 »
O açıdan bakarsak Uzak Doğu en düşük et tüketimi oranı, Zengin Arap ülkeleri de en fazla et tüketimi olanlardır, buna karşın uzak doğulular IQ ortalaması en yüksek toplumlar iken Araplar en düşük IQ lular arasında yani çok da doğru değil.

Madem konuyu açtınız bizim için ana gıda problemi zaten az olan etin yanında yoğurt ayran tüketimi ve yine aşırı çay tüketimi. Demir düşüklüğü ve kansızlık IQ oranını olumsuz etkiliyor.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2024, 20:21:32 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 25 Şubat 2024, 20:25:33 »
O açıdan bakarsak Uzak Doğu en düşük et tüketimi oranı, Zengin Arap ülkeleri de en fazla et tüketimi olanlardır, buna karşın uzak doğulular IQ ortalaması en yüksek toplumlar iken Araplar en düşük IQ lular arasında yani çok da doğru değil.

Madem konuyu açtınız bizim için ana gıda problemi zaten az olan etin yanında yoğurt ayran tüketimi ve yine aşırı çay tüketimi. Demir düşüklüğü ve kansızlık IQ oranını olumsuz etkiliyor.

Öyle demeyin sn Mehmet 05 adamlar gene bizden fazla et tüketiyordur.

Yazarken kusasım geldi adamlar böcek bile yiyiyor hatta fırsatı olsa bizi bile yerler, köpek yiyorlar ,at yiyiyorlar vesaire vesaire
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2024, 20:26:20 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 25 Şubat 2024, 20:31:30 »
Arkadaşlar IQ testinin felsefesi matematik mi? Bilmediğim için soruyorum yaptırmadım ..

Hani şunun için söylüyorum bence bir insanın zeki olduğunu gösteren başka testlerde vardır.başka methotlar var,çalışma dalları vardır?

Kişinin neye yatkın ve hangi yönlerinin gelişmiş olduğunu bulabiliriz bence.

Çoklu zeka kuramı bahsettiğiniz...Her insanda tüm zeka türleri var ama bazı insanlarda bir zeka türü daha fazla olur...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 25 Şubat 2024, 20:32:34 »
Arkadaşlar IQ testinin felsefesi matematik mi? Bilmediğim için soruyorum yaptırmadım ..

Hani şunun için söylüyorum bence bir insanın zeki olduğunu gösteren başka testlerde vardır.başka methotlar var,çalışma dalları vardır?

Kişinin neye yatkın ve hangi yönlerinin gelişmiş olduğunu bulabiliriz bence.

Çoklu zeka kuramı bahsettiğiniz...Her insanda tüm zeka türleri var ama bazı insanlarda bir zeka türü daha fazla olur...
+1

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #66 : 25 Şubat 2024, 20:53:17 »
Yüz yıldır IQ testleri geliştiriliyor siz burada bir oturuşta tukaka yaptınız bir asırlık şeyi

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 25 Şubat 2024, 21:11:56 »

Öyle demeyin sn Mehmet 05 adamlar gene bizden fazla et tüketiyordur.

Yazarken kusasım geldi adamlar böcek bile yiyiyor hatta fırsatı olsa bizi bile yerler, köpek yiyorlar ,at yiyiyorlar vesaire vesaire

Hani Çin'de et tüketimi arttı diyelim. K. Kore Vietnam'a ne diyeceğiz, adamlar karbonhidrat deposu pirinç ile besleniyor neredeyse tamamen, et tüketimi dipte, Uzak Doğu'nun IQ oranı yeni değil, uzun zamandır (istatistik tutulalı) bu şekilde, et ise son 10-20 senenin olayı.

Bizde Güneydoğu, Doğu'u es geçsek bu eğitim seviyesi ile bile Avrupa'nın çoğu yeri üzerinde olacağız. Buna karşın politikayı güden, parayı bir şekilde dolduran gruplara bakıyorum, bırakın IQ'yu vs diyorum, ....
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2024, 21:17:12 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 25 Şubat 2024, 21:13:26 »
Standart testlerin artıları eksileri ne ise, IQ testinin artıları eksileri aynı...sonuçta bir ölçü birimi, herkes eşit şekilde olculdugu sürece karşılaştırmak için kullanılan bir şey...sonucu beğenmedik diye kaldır at diyemeyiz..

Genetik etkenlerden beslenmeye, stresten eğitim sistemine kadar onlarca etkenin IQ üzerinde etkisi var...aşırı sosyal medya ve televizyon izlemenin, düzensiz uykunun hatta fazla şeker tüketimi gibi şeylerin bile IQ üzerinde olumsuz etki yaptığı üzerine bulgular var...

Yalnız eğitim sistemi çok iyi olan G.Kore, Japonya gibi ülkelerin sonuçları hep 100 kusurlarda çıkıyor o da bir tesadüf olamaz....

Ortalama IQsu çok yüksek olan ülkelerin refah seviyesi yuksek olur, dunyanin hakimi olur gibi bir kural da yok sonuçta...Belarus 7. Sırada örneğin...ABDden de, Almanya'dan da İngiltereden de önde...sonuç?

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2024, 21:34:59 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #69 : 25 Şubat 2024, 22:14:56 »
Ben size bir durum tespiti yapacağım şimdi inşallah

İnsanları eğittikçe siyasi görüşleri aşırı sağdan uzaklaşır eğitim azaldıkça aşırı sağa kayar. Dindar olurlar milliyetçi olurlar filan bu tüm dünyada böyledir. Eğitirsen solcu da olurlar sağcıda olurlar ikiside bir birine yakın insan toplar hatta sağcılar bir tık daha çok insan toplarlar ama bu merkez sağdır. Türkiye de merkez sağ nerdeyse kalmadı aşırı sağ var ya dindar aşırı sağlar var ya milliyetçi aşırı sağ var. Bu partiler siyasi yelpazenin merkez sağı değillerdir aşırı sağıdırlar. Aşırı sağ partiler eğitilen insan ile oy kaybederler bu tüm dünyada böyledir. Bu Türkiye dede böyledir ben size bunu istatistiklerle kanıtlayabilirim. İşte bu yüzden Türkiye de eğitimde hep ayak diretilmiştir

Nasıl ayak diretiliyor mesela size sayayım.

Zorunlu eğitim utanç verici şekilde afrika ülkelerinde bile 1970 lerde lise eğitimi iken bizde ilk okuldu onda bile iş sıkı tutulmadı okuma yazma bilmeyen insnalar hala daha var ülkede.

Zorunlu eğitim yakın dönemde önce orta okul a çıkartıldı ve sonra lise eğitimi 2013 de çok şükür Araplardan Afrikalılardan bile çok sonra zorunlu hale geldi.

Lise eğitimi zorunlu oldu ama arka kapı bıraktılar cehalete ve dünyada eşi benzeri olmayan yaygınlıkta açık lise açık orta okul eğitimi var 2 milyon kişi yaklaşık açık liseye gidiyor yani örgün eğitim dışında yine tutmayı başardılar nüfusu

Liselerde örgün eğitim gören gençler ise tam gün eğitim yerine yarım gün eğitim ile sözüm ona eğitiliyorlar buda bir kötü niyettir imkansızlık değildir. Türkiye istese tam gün eğitimi okul seferberliği ile bir kaç yılda halleder hepi topu beş on milyar dolar ayırsan tüm öğrenciler tam gün okula giderler.

Yarım gün eğitim den işte bu IQ sorunu ortaya çıkıyor kimse aptal değil ama sabah git öğlen evine dön dersen çocuk ne matematik öğrenir ne ingilizce öğrenir ancak okuma yazma bilir oda anca benim gibi de da ları mi leri ayırmayarak olur.

Tam gün eğitime geçilse ne olur biliyor musunuz tüm gençler orta okulda ingilizce öğrenirler ondan sonrada dünya vatandaşı olurlar al başına belayı. Vallahide billahide bilerek tam gün eğitime geçilmiyor parasızlıktan değil.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2024, 22:22:29 Gönderen: putty »