SİLAHLI KUVVETLER VE TERÖRİZM > Yabancı Ülkelerin Silahlı Kuvvetleri

Hindistan Silahlı Kuvvetleri

(1/4) > >>

fırtına06:
Hint Ordusu İsrail’e ‘EVET’ dedi

İsrail Silah Endüstrileri (IWI) Hindistan Savunma Bakanlığı ile NEGEV NG7 hafif makineli tüfek tedariki için 117 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.Hindistan Savunma Bakanlığı 19 Mart Perşembe günü, Israel Weapon Industries IWI’nin silahlı kuvvetlere yaklaşık 117 milyon ABD Doları değerinde 16.479 Negev NG7 hafif makineli tüfeğin tedarik edileceğini duyurdu.

Bakanlık yaptığı açıklamada, “Muharebe alanında kendini kanıtlamış olan Negev 7.62X51 mm şu anda dünyanın çeşitli ülkeleri tarafından kullanılıyor. Negev ile birliklerimizin etkinliği büyük ölçüde artacak. Silahlı Kuvvetlerin çok ihtiyaç duyulan savaş gücünü sağlayacaktır.” dedi.

Bakanlık tarafından açılan ihalede İsrail Silah Endüstrisi (IWI)’nin dışında Bulgaristan’dan Arsenal ve Güney Kore’li S&T Motiv firmaları yer aldı.

İsrail Savunma Kuvvetlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak İsrail Silah Endüstrisi (IWI) tarafından tasarlanan ve geliştirilen NG7 hafif makineli tüfek ilk kez 2012 yılında Hindistan’daki DefExpo ve Şili’deki FIDAE savunma fuarında tanıtıldı.

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından kullanılan Negev NG-7’nin standart versiyonu 20-inç (508 mm), Özel Kuvvetler (SF) versiyonu 16.5 inç (420 mm), toplamı ise 1100 mm uzunluğundadır. Ağırlığı (şarjörsüz) 7.95 kg olan silahın dakikadaki atış sürati (sürekli) 750’dir. Yarı otomatik ve tek mermi ateşleme kabiliyetine sahip Negev’in etkili menzili ise 800 metredir. Hafifliği sayesinde tüfek helikopterlerin yanı sıra kara ve deniz araçlarına entegre edilebiliyor.

http://defenceandtechnology.com/hint-ordusu-israile-evet-dedi/

Alpars:
Hindistan hava kuvvetlerine ait bir ah 64 zorunlu iniş yapmış.

[/img]https://m.youtube.com/watch?v=VP16ULxv3ik

Hindistan'daki yerel kaynaklarına göre, Hindistan Hava Kuvvetleri (IAF) Apache Guardian saldırı helikopteri, Cuma öğleden sonra Pencap eyaletindeki Hoshiarpur şehrine yakın bir acil iniş yapmış.

Hint Hava Kuvvetleri'ne katılan 17 ah 64 den biri olan, yeni teslim alınan helikopter, Pathankot Hava Üssü'nden havalanmış, ancak teknik bir sıkıntı nedeniyle kırsal bir bölge olan Hoshiarpur'a acil iniş yapmak zorunda kalmış.

serkan1976:
Bunlar bu kadar beceriksizlikle yanlışlıkla nükleer füze de patlatır... Demedi demeyin...

SKYWOLF:
Haber dün Apache konusunda paylaşıldı.

fırtına06:
Hindistan ile Rusya Federasyonu arasında yapılan savaş uçağı tedarik anlaşması, ABD tarafından Hindistan’a yöneltilen F-21 tepkisiyle karşı karşıya kaldı.Geçtiğimiz hafta Hindistan Savunma Bakanlığı’na bağlı Savunma Edinme Konseyi (DAC), Hindistan Hava Kuvvetleri (IAF)’nin talebine binaen; 12 adet Sukhoi Su-30MKI ve 21 adet Mikoyan Gurevich MiG-29 tipi savaş uçağının satın alımı ile Hindistan Hava Kuvvetleri envanterindeki mevcut 59 adet MiG-29’un modernizasyon faaliyetlerini içeren 2.3 milyar ABD Doları değerindeki bir satın alımı onaylama kararı almıştı. Hindistan’ın Rusya Federasyonu’ndan gerçekleştirmeyi planladığı bu dev satın alım, Vaşington yönetiminin tepkisi çekti.

Hindistan basınına göre Hindistan hükümeti, uzun süredir ABD’li Lockheed Martin şirketi tarafından Hindistan Hava Kuvveleri’ne önerilen F-21 savaş uçağının satın alımına olumsuz yanıt veriyordu. Lockheed Martin tarafından F-16 Fighting Falcon üzerinden geliştirilen F-21 savaş uçağının satın alımına olumsuz yanıt veren Hindistan’ın; Rusya Federasyonu’ndan savaş uçağı alımına karar vermesi, Vaşington yönetiminden yoğun tepki ile karşı karşıya kalmış durumda. Donald Trump başkanlığındaki ABD hükümeti, Rusya’dan 5.43 milyar ABD Doları bedel ile S-400 alımı da gerçekleştirilen Hindistan’ı resmen yaptırım ile tehdit etti.

ABD, Rusya Federasyonu’nun 5’inci nesil savaş uçağı olan Sukhoi Su-57 projesine katılım için olumlu sinyaller veren Hindistan’ı frenlemeye çalıştığı tahmin ediliyor. Çin Halk Cumhuriyeti ve Pakistan ile sürekli bir gerginlik halinde olan Hindistan, çoğunluğu dış kaynaklı olan silah alımlarına devam ediyor.

https://www.savunmasanayist.com/hindistanin-rus-savas-ucagi-tedarikine-abdden-f-21-tepkisi/

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git