Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 56414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #260 : 16 Haziran 2020, 01:06:51 »
Prof. Dr. Ercüment Ovalı: Kahramanlar 1 milyon doz aşıyı üretti
Prof. Dr. Ercüment Ovalı, dünyanın üzerine kabus gibi çöken koronavirüs salgınına karşı Acıbadem Üniversitesi bünyesinde yaptıkları aşı çalışmasıyla ilgili müjdeyi verdi.

https://www.f5haber.com/prof-dr-ercument-ovali-kahramanlar-1-milyon-doz-asiyi-uretti-fotogaleri-5588434

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #261 : 16 Haziran 2020, 10:03:04 »
Bunun aşısını kısa zamanda bulmak imkansız daha ne aşılar bulunamadı. Bu illet çok rahat 2021 ortalarına kadar devam eder belki daha fazla.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #262 : 16 Haziran 2020, 10:58:52 »
Abartmadan , önleminizi alarak yaşamınıza,  keyfinize bakın. Farkında bile değiliz ama çoğumuz bu virüsü geçirip hissetmeden atlattık bile.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #263 : 16 Haziran 2020, 11:24:03 »
Hocam abartmak değilde virüs çok mutasyona uğruyor bakın gene uğradı. Ki ülkemizi görüyorsunuz hala millet lay lay lom. Geziyor oraya gidiyor akıllanmaz bu millet bu hocam. Ben kendi gözümle gördüm işim vardı dışarı çıkmak zorundaydım. Millet maskeyi koluna takmış boyuna takmış vb. Bu gidişle zor hocam.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #264 : 16 Haziran 2020, 12:02:34 »
Hocam abartmak değilde virüs çok mutasyona uğruyor bakın gene uğradı. Ki ülkemizi görüyorsunuz hala millet lay lay lom. Geziyor oraya gidiyor akıllanmaz bu millet bu hocam. Ben kendi gözümle gördüm işim vardı dışarı çıkmak zorundaydım. Millet maskeyi koluna takmış boyuna takmış vb. Bu gidişle zor hocam.
Çok haklısınız!
Almanya’yı , Fransa’yı , İtalya’yı, İspanya’yı  görüyorsunuz. Adamlar normalleşmeye başladıktan sonra  - ki vaka ve ölüm sayıları bizden çok yukarıdayken bu adımı attılar - Ne vaka ne de ölüm sayılarında yukarı bir artış olmadı. Şu anda da sıfır ölüm ve çok düşük vaka sayılarıyla bu meretten kurtulacaklar.
Ama 2 “eğitim Ve toplumsal disiplin seviyesi düşük ülke” olan İran ve Türkiye’de ise tam tersini görüyoruz.
Milleti sokağa bırakmak önemli değil. Yeterli  kontrol mekanizması ve yaptırımlarla sokağa bırakmak önemliydi.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #265 : 16 Haziran 2020, 14:33:10 »

Virüsten kurtulduk' demişlerdi: Yeni Zelanda'da 25 gün sonra yeni vakalar tespit edildi

Salgından ‘tamamen kurtulduğunu’ ilan eden Yeni Zelanda, yaklaşık bir ay aradan sonra ilk koronavirüs vakalarının saptandığını duyurdu. İngiltere’den gelen ve ölmek üzere olan akrabalarına ziyaret edebilmeleri için karantinadan erken bırakılan iki kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

https://tr.sputniknews.com/asya/202006161042259292-virusten-kurtulduk-demislerdi-yeni-zelandada-25-gun-sonra-yeni-vakalar-tespit-edildi/

« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 14:36:29 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #266 : 16 Haziran 2020, 15:34:37 »
Bu iş kevgirle su taşımaya benziyor. Mesela ülkemizde birkaç vaka görüldükten sonra önlemler alındı. Yurt dışına giriş çıkışlar durduruldu. Gelenler karantinaya alındı. Şehirler arası giriş çıkış yasaklandı. Tüm bulnar olurken bile vaka sayısı hızla arttı. Sokağa çıkma yasakları vs uygulandı. Halk başlangıca göre daha da bilinçlendi. Vaka sayısı düşmeye başladı.

Başladı ama bitmediki!

Tüm yasaklar sanki hiç vaka kalmamış gibi kaldırıldı! Sonrası malum, yine artışa geçti.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #267 : 17 Haziran 2020, 08:49:13 »
Çinli şirket ilk aşı denemesinden olumlu sonuç aldı

https://bundle.app/NEgNZ94S

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #268 : 27 Haziran 2020, 20:09:56 »
Alıntı

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #269 : 05 Temmuz 2020, 13:58:51 »
https://www.google.com/amp/s/m.haberturk.com/covid-19-kapsaminda-okullarda-alinacak-onlemler-2734346-amp

Şimdi ben lise öğrencisiyim bizim sınıfta 30-35 kişi var okulda ise toplam 550-600 kişi. Yahu sınıflar nasıl 1 metre olsun 35 kişi nasıl yapacağız hadi bunu geçtim 2000 kişilik okullar var onlar ne yapacak. Hadi her şey tamam ulaşım en büyük sorun benim bindiğim otobüs tıklım tıklım. Çok yanlış kararlar ocağa kadar açılmaması lazımdır.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2020, 13:59:48 Gönderen: Commander »