Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 56412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #200 : 03 Nisan 2020, 18:55:28 »
Wuhan'dan gelen son dakika haberi dünyayı korkuttu! Corona virüste ikinci dalga paniği...
İlk kez Çin'in Wuhan kasabasında başlayan corona virüsü kısa süre içinde Avrupa ve ABD'ye sıçradı. Çinli yetkililer virüsü kontrol altına aldıklarını açıklasa da son dakika gelişmeleri yeni bir krizi doğurdu. Wuhan'da 8 Nisan'da seyahat kısıtlamalarının kaldırılacağı açıklanmıştı fakat 4 kişinin yeni tip koronavirüs yüzünden hayatını kaybettiği açıklanınca bu karar askıya alındı. Dünya genelinde 54 bini aşkın insanın yaşamını yitirmesine neden olan corona virüste ikinci dalga mı geliyor? İşte son dakika

https://www.sabah.com.tr/dunya/2020/04/03/wuhandan-gelen-son-dakika-haberi-dunyayi-korkuttu-corona-viruste-ikinci-dalga-panigi

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #201 : 03 Nisan 2020, 22:28:07 »
Yok arkadaş! Bunlar halen durumun ciddiyetinin farkında değil!

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-diyanetten-flas-cuma-namazi-aciklamasi-her-hafta-temsilen-41485832

Suudi Arabistan, 1400 yıldır hiç kapanmamış Kâbe' yi ibadete kapattı. Bizimkiler halen neyin kafasını yaşıyor? Kaldı ki bu Araplar Hambeli mezhebinden olup yani Selefidirler. İslamın en katı yorumu...Hambeli mezhebine göre namaz kılmayan kişi Kafirdir ve katli vaciptir. ''Yok efendim şöyleydi, böyleydi... salgın hastalıklar var, zorlayıcı sebepler var falan. Kılmasan da olur..!'' diyen çıkabilir. Fakat mezhep dediğiniz şey zaten yorumdur. Adam kafasına göre yorumu işletmeyebilir. Mesela diyebilir ki; ben hastalık falan dinlemem arkadaş. Namaz kılmayan kafirdir ve bu uğurda can veren şehit olur. BİTTİ...! -diyebilirdi. Fakat onlar bile demediler, düşünebiliyor musun! Halbuki Hanefi mezhebi dört mezhepten en yumuşak olanıdır. Namaz kılmayan kafir olmasa bile fasık olur. Onun hükmü de falakadır. 40 değnek, 80 değnek... artık her neyse. Zannediyorum fasık olmaktan korktular.

Şöylede olmuş olabilir, bu topraklarda bin seneden beridir namaz kılınıyor. Açlık olmuş, kıtlık olmuş, sefalet olmuş, yeri gelmiş salgın hastalık olmuş; fakat bir günden bir güne namaz cuma kılınmadık gün olmamış. Bu topraklara bu kötülüğü yapmayalım demiş olabilirler. Veya yapanlar, müsebbibi biz olmayalım diye düşünmüş olabilirler. Zira açıklamadan öyle düşündükleri anlaşılıyor. Tabii olarak bana göre külliyen yanlış.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #202 : 04 Nisan 2020, 21:04:36 »
Namaz kılmayan kafir olmasa bile fasık olur. Onun hükmü de falakadır. 40 değnek, 80 değnek... artık her neyse. Zannediyorum fasık olmaktan korktular.

Fasık da olmaz. Can emniyeti olmayan yerde namaz kılınmaz.

Vaka sayısı her gün yaklaşık %15 artıyor. Yani 21 günde şu anki sayının 16.4 katına ulaşacaktır. Acilen tüm semt pazarları yasaklanıp, tam ölçekli sokağa çıkma yasağı getirilmeli. Aslında bunun 3 hafta önce yapılması gerekiyordu. Bugün İstanbul'dan servis edilen semt pazarı görüntüleri kanımı dondurdu.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2020, 06:28:11 Gönderen: merzifonlu »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #203 : 04 Nisan 2020, 23:27:38 »
Birde göktaşımiz çıktı. Artık torunlarımız bizi anlatırken "2020den sağ çıkanlar" diye gösterecek ve daha 8 ayımız var bu lanet yıldan kurtulmak için... Amerikalıların hiçbir dünyayı kurtarma filmine benzemiyor ki birşeyler yapalım. Hep kaos isteyen , dünyayı uzaylılar istila etsin diyen ben bile böyle birşey hayal etmedim. Evde otururarak süper kahraman olunmuyor ki bir "one punch man" olamıyoruz.

Çevrimdışı Galanth

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #204 : 05 Nisan 2020, 12:11:30 »
İlginç bir bağlantı.Paylaşmak istedim.

https://twitter.com/SDKoleksiyon/status/1246528908058558464?s=08

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #205 : 05 Nisan 2020, 14:26:54 »
Dün kısa bir iş için çarşıdaydım. Maske ve eldivenlerimle kaldırımda ilerlerken 5-6 kişilik bir grubun yanından geçtim. Konuşmalarına kulak misafiri oldum.

- Millet halen sokağa çıkıyor. Hindistan'daki polisler gibi sopayla sokakta gördüğüne dalacaksın. Acımadan...
- Yok abi. Filipinler'deki polislere verildiği şekilde bizimkilere de vur emri veteceksin. Sokakta gördüklerini vuracaklar. Kimse sokağa çıkmaz.

Bu harika fikirlere sahip arkadaşlar kaldırımda fiziksel mesafelerine dikjat etmeden,  maske takmadan bir arada duruyorlardı. Bahsettikleri önlemlerin doğrudan hedefi oldukları akıllarının ucundan dahi geçmiyordu üstelik.  ;D ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #206 : 05 Nisan 2020, 16:16:43 »
Dün kısa bir iş için çarşıdaydım. Maske ve eldivenlerimle kaldırımda ilerlerken 5-6 kişilik bir grubun yanından geçtim. Konuşmalarına kulak misafiri oldum.

- Millet halen sokağa çıkıyor. Hindistan'daki polisler gibi sopayla sokakta gördüğüne dalacaksın. Acımadan...
- Yok abi. Filipinler'deki polislere verildiği şekilde bizimkilere de vur emri veteceksin. Sokakta gördüklerini vuracaklar. Kimse sokağa çıkmaz.

Bu harika fikirlere sahip arkadaşlar kaldırımda fiziksel mesafelerine dikjat etmeden,  maske takmadan bir arada duruyorlardı. Bahsettikleri önlemlerin doğrudan hedefi oldukları akıllarının ucundan dahi geçmiyordu üstelik.  ;D ;D ;D

bu gibi durumlarda önlemleri hep karşıdakilerden beklemek ve kendi önlemlerimizi almamak. klasik türkiye mantığı

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #207 : 05 Nisan 2020, 18:25:20 »
İngiltere’de koronavirüs komplo teorileri yüzünden 5G istasyonları yakıldı
Koronavirüs salgını ile mücadele eden Birleşik Krallık, 5G istasyonları ile salgını bağdaştıran ve internet üzerinden yayılan söylentiler yüzünden bir yandan da karışıklıklarla mücadele ediyor.

https://www.gaste24.com/dunya/ingilterede-koronavirus-komplo-teorileri-yuzunden-5g-istasyonlari-yakildi-h106618.html

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #208 : 05 Nisan 2020, 18:25:52 »
Rusya’dan çarpıcı corona açıklaması! Ülke ülke saydı
Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, ilk corona virüsü (Covid-19) dalgasının ülkeye Çin’den gelmediğini açıkladı. Golikova, "73 ülkeden Rusya’ya taşındı. Bu konuda ilk sırada İtalya, İspanya, Fransa, Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri yer alıyor" dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/rusyadan-carpici-corona-aciklamasi-ulke-ulke-saydi-5727101/

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #209 : 05 Nisan 2020, 18:26:47 »
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara sosyal medyadan yaptığı açıklamasında "Koronavirüs aşısı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada" dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/bilim-kurulu-uyesi-ates-kara-duyurdu-ilk-koronavirus-asisi-41487052