Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 56398 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #100 : 22 Mart 2020, 22:41:56 »
Konu yine saptığı ve siyasete kaydığı için iletileri taşıyorum. Kim ne söylemiş, ne paylaşmış bizi ilgilendirmiyor...
Seni ilgilendirmiyor diye baskalarinida ilgilendirmeyecek diye bir kanun mu var ? Corona virüs başlığı altında Corona virüsle alakali bir vekilin attığı saçma twiti konuşmak kadar normal birşey olmamalı... Çok yazim kaldırıldı , birçok yazım silindi kaç defa banlandim lakin tepki versem bile karşı tarafa hakvermisligimde hep oldu ilk defa senin konuyla alakasız ve bizi ilgilendirmiyor gibi saçma bahaneler kullanarak yazıyı tasimana hak veremedim. Fazlaca kişisel buldum. Bunu kişisel ideolojik hirsiniza indirgemek istemiyorum. Umarım öyle birşey değildir.

Hiçbir ideolojik hırsım yok ayrıca a ve ya b partisi şunu yazmış, bunu yazmış gibi seylerle burayı boşuna meşgul etmeye gerekte yok hergün bunun gibi yüzlerce saçma sapan paylaşım ve ya haber görüyoruz zaten. Bu partiler üstü hatta dünyayı ilgilendiren bir mesele kim ne saçma sapan şeyler söylerse söylesin bizi alakadar etmez. Eğer haksız olduğumu düşünüyorsanız SKYWOLF hocama bildirebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2020, 22:48:10 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #101 : 22 Mart 2020, 22:42:53 »
Buğün ciddi önlemler alındı. Sahillerde filan polisler halkı uyararak evlerine gönderdi. Caddeler bomboş. Baya kısıtlandı ortam. Vaka sayısı henüz 1200 civarı. Böyle giderse önünü alacağız. İtalya 10 bin vaka ilen şarkılar söylüyorlardı. Biz şimdiden ciddi tedbirler aldık.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 22 Mart 2020, 22:49:11 »
Test sayısının hızla artması sevindirici Çok daha fazla test yapmalıyız. Ne kadar hızlı davranırsak, o kadar hafif atlatırız.

Ancak korkarım ki tüm dünyada turizm sektörü yıllar sürecek bir duraklamaya girdi. Bu nedenle cari açığımız artabilir. Önemli ithal ürünlerin (yani imalat ara mallarının) yurt içinde üretilmesi artık olmazsa olmaz.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2020, 22:50:48 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #103 : 22 Mart 2020, 23:47:03 »
Ben belki bulundugum ulkedeki durumdan dolayi Turkiyedeki Corona virus olayinin kontrol cabalarina sizler kadar pek olumlu bakamiyorum.  Oncelikle Saglikcilarin ellerinden geldigine ve ilgili bakanligin bu olayda en faal kesim oldugu kesin. Virusun kirilgan ekonomimizekisa ve orta vadede yapabilecegin de farkinda olup isin bu kismina deginmiyecegim. Su anda onceligin insan hayati olduguna inanip onceligin saglikla ilgili kisimlarda elestiride bulunacagim. Ulkemiz Corona virusunden etkilenen ilk ulkelerden olmamasina ragmen kanimca viruse karsin on hazirliklarini yeterince once baslatip uygulayamadi. Ornegin maske,eldiven koruyucu giysi uretimi ,tedarigi ve ilgili birimlere dagitimi. Test kitlerinin tedarigi gelistirilmesi ve 81 ile dagitimi konusunda eksiklikler oldugu belli.
Devlet ve universite hastanelerinin yaninda ozel hastanelerdeki bu viruse karsin gerekli kullanilabilecek insan kaynaklari, malzeme envanteri bu mucadele kullanilabilinmesi icin optimum on hazirlik yapilmadigi kanisindayim. Butun bu saymis oldugum saglik ile ilgili maddelerin tumunu  saglik bakanligi  sair devlet organlarina gore daha basarili sekilde yonetmekte oldugu gorulmektedir.

Gereksizce insanlarin sokaklarda dolasmasini salginin tasinmasini ,yailmasinda rol oynayan  insanlarin kolluk gucleri tarafindan engellenmesi yonetiminde ic isleri bakanligi yavas oldugu kadar etkisiz kaldigi kanisindayim.

Umre ziyaretinden donen kafilerin kendi evlerinde karantinada kalmalari ve bu konutlarin denetlenemeyisi de kanimca ic isleri bakanligini  karnesine ayri bir kirik not olarak islenebilir.

Yine baska bir hata bazi ogrenci yurtlarindaki ogrencilerin yurtlardan apar topar atilmalari ve o yurtlara Umre ziyaretinden donen kisilerin yerlestirilmesi ile yasandi. Bu olay neticesinde yurtlarda ikamet etmekte olan ve taramalari yapilmayan bu riskli ogrenciler yurdumuzun dortbir tarafina dagilamaya mecbur birakilmislardir ki bu da Corona virusunun baska illerimize dagilma olasiligi gibi tasraya yayilmis olma olasiligini barindirir.

Buraya malesef ekleyebilecegim o kadar cok yapilmamis ,eksik yapilmis, hatali yapilmis maddeleri uzun uzadiya yazabilirim ancak kisa kesiyor ve  mesajimi veriyorum  "Halen bizler gerekli adimlarin tumunu atmadigimiz gibi isin ciddiyetini de pek idrak edemedigimiz kanisindayim .Aksi durumda biz bireyler kadar bizleri yonetenler de daha etkili onlemler almaktan sakinmazlardi"

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #104 : 23 Mart 2020, 00:26:57 »
Yunanistan bile sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bizimkiler radikal tedbirler almakta geç kalıyor. Galiba radikal kararlar almaya cesaret edemiyorlar. Fakat bilmeleri lazım ki, bu çekingenlik ülkeyi bitirir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #105 : 23 Mart 2020, 00:27:08 »
Konu yine saptığı ve siyasete kaydığı için iletileri taşıyorum. Kim ne söylemiş, ne paylaşmış bizi ilgilendirmiyor...
Seni ilgilendirmiyor diye baskalarinida ilgilendirmeyecek diye bir kanun mu var ? Corona virüs başlığı altında Corona virüsle alakali bir vekilin attığı saçma twiti konuşmak kadar normal birşey olmamalı... Çok yazim kaldırıldı , birçok yazım silindi kaç defa banlandim lakin tepki versem bile karşı tarafa hakvermisligimde hep oldu ilk defa senin konuyla alakasız ve bizi ilgilendirmiyor gibi saçma bahaneler kullanarak yazıyı tasimana hak veremedim. Fazlaca kişisel buldum. Bunu kişisel ideolojik hirsiniza indirgemek istemiyorum. Umarım öyle birşey değildir.

Hiçbir ideolojik hırsım yok ayrıca a ve ya b partisi şunu yazmış, bunu yazmış gibi seylerle burayı boşuna meşgul etmeye gerekte yok hergün bunun gibi yüzlerce saçma sapan paylaşım ve ya haber görüyoruz zaten. Bu partiler üstü hatta dünyayı ilgilendiren bir mesele kim ne saçma sapan şeyler söylerse söylesin bizi alakadar etmez. Eğer haksız olduğumu düşünüyorsanız SKYWOLF hocama bildirebilirsiniz.

+1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #106 : 23 Mart 2020, 23:35:28 »
Vaka sayısı 1529, virüs nedeniyle vefat edenlerin saysısı 37'ye yükseldi....

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #107 : 25 Mart 2020, 16:18:51 »
Çin'de şimdi de hantavirüs alarmı! Koronavirüs ile semptomları aynı, tedavisi de yok

Çin'in Yunnan eyaletinden pazartesi günü kiralık otobüsle çalışmak üzere giden bir işçi Shandong eyaletine döndüğü sırada öldü. Ölen kişide yapılan test sonrası hantavirüs saptandı. Otobüsteki diğer 32 yolcunun da teste tabi tutulduğu ve sonuçlarının beklendiği kaydedildi. Kemirgenlerden insana bulaşan ve tedavisi olmayan virüsün, insandan insana bulaşmadığı bu yüzden salgın tehlikesi de oluşturmadığı kaydedildi.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) can almaya devam ederken, Çin'de yeni bir gelişme yaşandı.

Global Times'da yer alan habere göre; Çin'in Yunnan eyaletinden Shandong eyaletine dönen bir kişi, pazartesi günü otobüste hayatını kaybetti. Uygulanan test sonucu ölen kişinin "hantavirüs" taşıdığı saptandı. Haberde, otobüsteki diğer 32 yolcunun da teste tabi tutulduğu ve sonuçlarının beklendiği kaydedildi.

KEMİRGENLERDEN GEÇİYOR

Bunyaviridae ailesinden bir RNA virüsü olan hantavirüs, fareler ve diğer bazı kemirgenler tarafından taşınıyor. İnsanlar, bu kemirgenlerin tükürük veya dışkısıyla temas ettiği zaman enfekte olabiliyorlar.

TEDAVİSİ YOK

Kuluçka süresi 12 ila 21 gün olan ve semptomları Kovid-19'a benzeyen hantavirüs enfeksiyonun aşısı veya bilinen bir tedavisi yok. Koronavirüste olduğu gibi, hastanın yaşam fonksiyonları destekleniyor.

SALGIN TEHLİKESİ BULUNMUYOR

Sosyal medyada yeni bir salgının ortaya çıkabileceği yorumları yapılırken, Twitter'da "hantavirüs" etiketi dünya çapında trend oldu. Ancak insandan insana bulaşma özelliği olmayan virüsün salgın tehlikesi bulunmuyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2955955-cinde-simdi-de-hantavirus-alarmi-koronavirus-ile-semptomlari-ayni-tedavisi-de-yok/?detay=1

Allah muhafaza korona gibi bir mutasyon geçirir yayılırsa dünyanın hali ne olur düşünmek bile istemiyorum...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #108 : 25 Mart 2020, 16:47:01 »
Alıntı
Italya.

Bergamo kentine Rus ordusu ulastı. İtalyan ordusuna yardım edecek. Konvoyda askeri doktorlarda bulunuyor.
https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1242792109805056000

İspanya
NATO dan acil yardım talep etti.

Tıbbi malzeme ve solunum cihazı konusu kriz haline geldi.
https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1242778127715176450
« Son Düzenleme: 25 Mart 2020, 17:15:53 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #109 : 25 Mart 2020, 16:51:49 »
Bir Nato ordusu icin bundan buyuk bir asagilanma olamaz. Nato, İtalya'yi gozden cikarmis anlasilan. 🙄
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''