Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57086 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #90 : 22 Mart 2020, 11:00:10 »
Sokağa çıkan 65 yaş ve üstü kişilere verilecek ceza belli oldu;

Corona virüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmaları yasaklandı. Yasağa uymayanlara 3 bin 150 TL para cezası uygulanacak.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/sokaga-cikan-65-yas-ve-ustu-kisilere-verilecek-ceza-belli-oldu-5694684/

Bugunku gazetelerde hemen hemen hepsimizin Corona virus salgin uyarilarina kulak asmadan  ve disarida gezmeye devam etmekte olan +65  gurubuna uygulanacak cezadan bahsetmekte.

Gereksiz ortaliklarda hicbirsey yokmus gibi kisilere cezai islem uygulanmasini destekliyorum . Ancak burada hedef olarak sadece +65 uzeri olmamali ve tum yas guruplari olmali. Ikinci merak konum ise kesilen cezalarin karsiligi nereye aktarilacagi belirtilmemekle birlikte kanimca Corona virus harcamalarina harcanmasi uygun olur.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #91 : 22 Mart 2020, 11:36:58 »
Ben para cezasına karşıyım zaten kimse de ödemez , bir süre sonra cezaları affederler.
Ben sokağa çıkanların 65 yaş otobüs kartlarının iptal edilmesinden yanayım.  Bu ceza onlar için 2 yıl hapis cezası ile aynı şoku yaşatır.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #92 : 22 Mart 2020, 16:48:20 »
Problem yalnız 65 yaş ve üstünde değil ki. Çalışanlarımıza (home office) evden çalışması için izin veriyoruz. Elemanı iş için aradığımızda " Abi dışardayım akşam dönsem olur mu" diyo.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #93 : 22 Mart 2020, 17:04:33 »
Ne yaşlımızın. ne de diğer  insanlarımızın bu virüsü önemsediği var bu gidişle sonumuz İtalya ve İspanya'dan beter olacak bu kadar sorumsuzluk olmaz Allah akıl fikir versin bu insanlara. Daha işin ciddiyetini kavrayamadılar galiba ölü sayısı binlere ulaşınca mı aklılları başlarına gelecek acaba!!!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #94 : 22 Mart 2020, 20:14:40 »
Yaşanan süreçte görüldü ki, devlet ve millet olarak kendimize çeki düzen vermek zorundayız. Herhangi bir seferberlik haline hazırlıklı olmadığımız kabak gibi ortaya çıktı. Yine görüldü ki, ne yazık ki hepimiz günübirlik yaşıyoruz. En başta devletin disipline edilmesi gerekiyor. Devletlerin şirket gibi yönetilemeyeceği bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #95 : 22 Mart 2020, 20:21:08 »
Ülkeler bir bir sokağa çıkma yasağı ilan etmeye başladı. En son Yunanistan ilan etti. İnsanımızın vurdum duymazlığı yüzünden bizde de genel bir sokağa çıkma yasağı daha fazla geç kalınmadan uygulanması gerek...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #96 : 22 Mart 2020, 21:13:00 »
Ülkeler bir bir sokağa çıkma yasağı ilan etmeye başladı. En son Yunanistan ilan etti. İnsanımızın vurdum duymazlığı yüzünden bizde de genel bir sokağa çıkma yasağı daha fazla geç kalınmadan uygulanması gerek...

" Evimin kirasini kim ödeyecek, taksitlerimi kim ödeyecek, devlet bana aylik iki bin lira maas baglasin o zaman düsünürüm" gibi aferdersiniz potansiyel katil vakalari acliktan geberme korkusu yasiyorlar. Bugün bana saglam küfür ettirdiler. Be cahil be aptal sagligin olmadikca sen aileye hana nasil bakacaksin? Dünyada bu bela ile yalnizmiyiz?  Kara günlerde kimin insan kimin öküz ciktigi her gecen gün ile belli oluyor.

Hepinizin affina siginiyorum agir konustuysam. Hocam isterseniz iletimi silebilirsiniz. Bu egoist vurdumduymazliga anlayisim yok.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2020, 21:14:50 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #97 : 22 Mart 2020, 22:00:14 »
Konu yine saptığı ve siyasete kaydığı için iletileri taşıyorum. Kim ne söylemiş, ne paylaşmış bizi ilgilendirmiyor...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #98 : 22 Mart 2020, 22:34:09 »
Vaka sayısı 1236'ya, virüsten vefat eden kişi sayısı 30'a yükseldi...

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #99 : 22 Mart 2020, 22:35:43 »
Konu yine saptığı ve siyasete kaydığı için iletileri taşıyorum. Kim ne söylemiş, ne paylaşmış bizi ilgilendirmiyor...
Seni ilgilendirmiyor diye baskalarinida ilgilendirmeyecek diye bir kanun mu var ? Corona virüs başlığı altında Corona virüsle alakali bir vekilin attığı saçma twiti konuşmak kadar normal birşey olmamalı... Çok yazim kaldırıldı , birçok yazım silindi kaç defa banlandim lakin tepki versem bile karşı tarafa hakvermisligimde hep oldu ilk defa senin konuyla alakasız ve bizi ilgilendirmiyor gibi saçma bahaneler kullanarak yazıyı tasimana hak veremedim. Fazlaca kişisel buldum. Bunu kişisel ideolojik hirsiniza indirgemek istemiyorum. Umarım öyle birşey değildir.