Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 56404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #40 : 20 Mart 2020, 08:32:19 »
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın da 15 Mart tarihinde corona virüsten hayatını kaybettiği açıklandı. Allah rahmet eylesin.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-bashekimlik-aytac-yalman-korona-virus-nedeniyle-hayatini-kaybetti-41472894

Bu haber dün paylaşıldı ve sağlık bakanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman'la birlikte kayıp sayısının üçe çıktığını söyledi. Ancak dün tarih 19 Marttı! 15 Mart tarihinde COVID 19 nedeniye hayatının kaybedildiği belirtiliyor, 4 gün sonra haber basına yansıyor, ki cenaze töreni vs hakkında hiç bir haber yok! Olay basında çıktıktan sonra, her gün açıklama yapan Sağlık Bakanı, aslında 15 Martta yapacağı açıklamayı 19 Matta yapıyor.

Bu çok kafa karıştırıcı bir durum?  ???
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 20 Mart 2020, 12:51:24 »
Ben italyadan daha beter olacağımızı düşünüyorum. Bu virüs çıkalı 3-4 ay olmuş, 10.000e yakın insan ölmüş. Hala kendi ülkemizdeki sığırlara, yobazlara, mallara, pervasız muptezellere virüsün ölümcül olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Yaa bir ülkenin insanı pis olabilir, okumamış olabilir,  sosyalleşmemis olabilir ama içinde bu kadar hem cahil hem yobaz olmaz ya. Olmamali.. Bir ülkenin halkınin sağlığı, cahil kitleye rica ile minnet ile birsey yaptırmaya kadar düşmemeli... 5 Vakit namaz kılıyor, dua okuyor, kuran okuyor ama halkın sağlığını, toplumsal duyarlılığı görmezden geliyor. Ya bu kafayla hangi cennete gideceksin ya? İslam. Dini çok yanlış insanlara verilmiş. Beni dinden soğutacak kadar başarılılar bu konuda... Bu son olaylarda bile dinden soğuttuklari nice insanlar vardır. Yaa adamlara virüsün ölümcül olduğunu kanıtlamaya çalışıyoruz ya şaka gibi geber la umrumda olmaz lakin senin gibi bir malın pervasizligi yüzünden masumun canı yanacak onu istemiyorum. Bu kadar sinirli olmamın nedeni bu kitleye birsey olup olmaması değil, bunlar yüzünden başına birsey gelecek masumlar.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2020, 12:53:11 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 20 Mart 2020, 13:02:46 »
Siz her olayı olduğu gibi bu olayı da akılcı-bilimsel verilere dayalı-sorumlululuk bilinci duygusuyla değerlendiriyorsunuz... Bu sizin hayata bakış paradigmanız...
Ama bu sığırlara da kızmıyorum. Çünkü böyle düşünmek sığırlar için normal olan bakış açısı...

Röpörtaj yapıyorlar sığır diyor ki" Hani ben virüsü göremiyorum. Bence virüs felan yok" Kafa bu...
Bunların eline Şabanoğlu Şaban filmindeki gibi eline tüfeği verip ileri karakol nöbeti tutturacan.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 20 Mart 2020, 13:36:06 »
İlimsiz amel olmaz. Müslüman dünyası ilimden uzak. Bu haşa islam' ın suçu değil. İnsanlar bilmiyor cahiller. Örneğin kader vardır. Allah'ın taktiri insanlar bunu başımıza gelen herşey Allah öyle istedi de oldu biz birşey yapmayalım zaten Allah öyle istedi gibi yorumluyor. Ama bu cahilliktir. Evet, Allah-ü Teala öyle istedi ama sen onu yapacağını bildiği için kaderini öyle yazdı. Allah teala ezelde herşeyi bilir. Senin böyle yapacağını bildiği için kader de öyle yazıldı. Peygamber efendimizin sürekli tedbirinizi alın hadisleri vardır.  Hatta virüs olduğunda o bolgeye muslumanlarin gitmemesi gerektiğini söylemiştir. Temizlik imandandır. Avuç içini gececek kadar üzerinde necis varsa namazın kabul olmaz. 5 vakit namaz için abdest alınır dirseklere kadar, yüz, ağız, burun temizlenir. En az her cuma duş almayı gusletmeyi teşvik etmiştir. Dişleri misfak ile temizlemeyi teşfik etmiştir. Hastalık gelmeden sağliğın önemini her zaman dile getirmiştir. Temizliğe bu kadar önem veren, önlem almaya bu kadar önem veren bir Peygamberimiz var. Müslümanların yaptıklarına bakarak islamdan soğumayın. O amcaları bende izledim. Cehalet akıyor.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 20 Mart 2020, 14:28:01 »
Sadece eğitimle de olmaz bu iş. İnsanın içinde de akla-bilime-mantığa bir yakınlık olacak... Bu gibi insanlara eğitim de versen çok değişmez...
Eğitim nedir? Davranışları istendik yönde değiştirmektir... Bu adam düşündüğü şeyin yanlış olduğunu biliyor,görüyor ama davranışını ısrarla değiştirmek istemiyor.
Varoluşsal bir tercihte bulunuyor. "Bu da benim tercihim " diyor. "Sizin gibi düşünenlere karşı benim dünyam da bu" duruşu sergiliyor ısrarla... Bu insanların cahil olduğunu düşünmüyorum bu da onların hayat-yaşam tercihi...

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : 20 Mart 2020, 14:30:13 »
Bizi yönetenlerin bir karar vermesi şart... Ya basta berat albayrak ve akplilerin mükemmel dediği lakin bizim göremediğimiz ekonomiyi kurtarma derdine düşüp sokağa çıkma yasağı ilan edilmeyecek yada sağlık daha önemli diyip sokağa çıkma yasağı ilan edilecek... Bunlardan birini yapacaklar ama ikisini aynı anda yapmaya çalışıyorlar bu ikisi aynı anda yürümez. Evine ekmek getirmek zorunda olan birine sokağa çıkma diyemezsin, sokağa çıktığında ise kapma riski yükselecek. Devlet olarak suriyelilere harcadığımız paranın yarısıyla bu dönem atlatilir herhalde lakin 100 milyar TL ödenek ayrılmis. Yaklaşık 15 milyar dolar ve açıklamalara bakılırsa bu para sanayici patronları korumak için ayrıldığı belli... Halka ise kolonya bedava... Bak bana birsey vermesin istemiyorum ben kendime yeten biriyim 3 yıl çalışmasam bankadaki paramla gul gibi yaşarım. Lakin zulmü gariban çeker - ki garibanların çoğu yine bunlara oy atıyor. Ben kimsenin hangi görüşten veya partiden olduğu farketmez. Aç kalmasını, açıkta kalmasını istemiyorum. Devletimin parasını patronlar yiyeceğine gariban benimde hakkımın içinde olduğu parayı gitsin pavyonda sarı tutkuyla yesin helal olsun derim yeterki gariban yesin :D
« Son Düzenleme: 20 Mart 2020, 14:37:05 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 20 Mart 2020, 14:39:27 »
Şu Covid-19 virüsü münasebetiyle, bütün inançlara format atılması gerektiği bir kez daha görülmüş oldu. Hele ki İslam dünyası kafadan kaybetmiştir. Düşünebiliyor musunuz... Bangladeşli on binlerce Müslüman Corana Virüsten korunabilmek amacıyla bir araya gelerek toplu halde Kur' an okuyor! Çok beklersiniz, Allah' ın beyinsizlere yardım edeceğini hiç zannetmiyorum.

İslam' da ''kader-kaza'' konusu üzerinde biraz düşünmek gerekir. Bir takım öğretilmiş yanlışlar var. Mesela ne diyor; virüsten ölmek kaderimizde varsa ölürüz, buna hiç kimse engel olamaz. O nedenle yok maske taktım, yok ellerimi sabunladım... bunlar boş işler diyor. Namazını kıl, orucunu tut... senden iyi Müslüman yok. Virüsten ölürsen zaten şehitsin diyor..!

Şimdi kafa bu olunca, istediğin kadar önlem al; adam karantinadan kaçıp evine gitmeye çalışıyor yav..! Otobüs tutmuşlar Erzuruma kaçan Umrecileri Çorum' da yakalamışlar... İslam' ın ne hale getirildiğini varın siz düşünün... Ama bu iş böyle gitmez.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 20 Mart 2020, 14:57:37 »
Taaa Osmanlıdan beri yaşanan bir duruma dikkat çekmek isterim. Resmî İslam görüşüyle Halkın İslam görüşü hep farklı olmuştur , şerri düzen olan Osmanlı'da bile bu böyledir... Yani Osmanlı uleması ne derse desin halkın islam uygulamaları ulemayla da hiçbir zaman örtüşmemiştir..
Şu anda diyanet işleri hadis ve sünnetleri ne kadar bilimsel temellere dayandırmaya çalışırsa çalışsın halk yine kafasındakini yaşamaya veya kafasındakini savunan cübbeli vb. tayfanın peşinden gitmeye devam eder...
Çünkü bilimin söylediklerine göre davranacak olsa adam zaten gidip herhangi bir dine inanmaz. Zaten mantığa uymadığı için adam dine inanıyor... Yoksa gidip fizik-kimya kitaplarına tapar..

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : 20 Mart 2020, 15:10:03 »
Taaa Osmanlıdan beri yaşanan bir duruma dikkat çekmek isterim. Resmî İslam görüşüyle Halkın İslam görüşü hep farklı olmuştur , şerri düzen olan Osmanlı'da bile bu böyledir... Yani Osmanlı uleması ne derse desin halkın islam uygulamaları ulemayla da hiçbir zaman örtüşmemiştir..
Şu anda diyanet işleri hadis ve sünnetleri ne kadar bilimsel temellere dayandırmaya çalışırsa çalışsın halk yine kafasındakini yaşamaya veya kafasındakini savunan cübbeli vb. tayfanın peşinden gitmeye devam eder...
Çünkü bilimin söylediklerine göre davranacak olsa adam zaten gidip herhangi bir dine inanmaz. Zaten mantığa uymadığı için adam dine inanıyor... Yoksa gidip fizik-kimya kitaplarına tapar..
güzelim kalbi temiz dindar, ibadeti tanrisiyla kendi arasında olan Anadolu insanını kendileri gibi dinci yapmaya kalkmanın sonucudur bu..

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 20 Mart 2020, 15:31:30 »
İşte maalesef sadece temiz kalp yetmiyor. En yakın kitap 1400 yıl önce inmiş ve o çağın ihtiyaçlarına hitap ediyor(Bizim gibi islam dininin õzünü anlayan-eğitimli insanlar için şimdiki olaylara da uygulayabiliyoruz)ama geniş kitleler ; karşılaştığı çağımız modern sorunları karşısında İslam dini ne diyor?sorusuna bir türlü cevap veremiyor.
Böylece cullop Cübbeli gibi ağzı laf yapan, kur-an ezberlemiş, ilgi çekici uydurma hadis kitaplarından  örnekler verebilen  bezirganların eline düşüyor.
Çünkü bizim insanımız istiyor ki "Kur-an'ı kerimi açayım , içindekiler kısmına bakayım acaba kredi kartıyla kurban kesilir mi?" sorusuna cevap alayım istiyor...
Kur-an ansiklopedi değil ki milyarlarca soruna "tam da istediğin cümlelerle" yanıt versin...
Yaşadığı olayları İslam dini esaslarıyla değerlendirme algısına sahip olamayan insanlar bu bocalamayı her zaman yaşayacaktır,bundan kaçış yok maalesef...
Dua edin ki corona virüsü bulaşmasın diye İran halkı gibi türbe yalamıyoruz