Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 56396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2020, 23:34:55 »
Şu ana kadar bizimkiler bu konuda başarılılar. İşi ciddiye aldılar. Avrupa bu virüsle acı şekilde mücadele ederken biz kontollü bir şekilde mücadele ediyoruz. İnşallah kontrolü kaybetmeyiz.

Bu aksam yine ters diyeceksin Simdi benim Icin  Sn SKYWOLF ;) 
"Bizimkiler su ana kadar basarili diyebilmek icin erken oldugunu dusunuyorum"

Cin ve Avrupadaki bazi ulkelerin Corona  virusunden bizim ulkelermizden cok oncesi etkilenmeye baslamis olduklarindan  dolayi onlar bir miktar hazirliksiz ve bocaladiklari dogru bazilari ise zamaninda  uyanip hareket etmelerine karsin halk devletin almakta oldugu onlemleri pek ciddiye almadi. Bizim esas avantajimiz esas olarak olaya avrupa ulkelerinden sonra mudahil olmamiz yani devletimiz onlarin eksiklikleri ve tecrubelerinden esinlererek gerekli onlemleri almaya basladi. Evet konu ile ilgili devletin almakta oldugu onlemler ve kararlar dogru ancak kanimca bazilari gec ve halen eksik olanlar da mevcut.  Yalniz basarili olabilmemiz icin alinan kararlarin sahadaki uygulanmasina bagli ki burada is halkimiza yani bizlere dusuyor iste bu halka halen zayif oldugu kanisindayim ki bu acidan bakildigi zaman daha ulkemize vuran oncu dalga oldugu kanisindayim yani yol daha cok uzun ve bizler yeterince hazir degiliz.  Umarim yanilirim cunku avrupadaki olayin icerisindeyim .

Evet yanılıyorsunuz. Hükümet riskli ülkelere seyahati keserken AB ülkeler ne karar alacaklarını ve nasıl davranacaklarını halen kararsızlar. Almanya’da  fakülteler bugünden itibaren kapalılar ancak imtihanlara( o da ne yazık bu haftaya denk geldi) taviz yok.  Aksi gibi talebelerin imtihan verdiği tıp fakültesinde bugün iki Corona vakası tespit edildi. Mesleğim gereği şehir fakültenin adını veremiyorum. Kriz yönetimi tam bir rezillik. Vaka sayıları Almanya genelinde bir hafta içinde yüzde 7000 arttı be halen artmaktadır. Bu saatten sonra un şeker ve makarna arayan eli boş dönüyor. Dezenfekte ve tuvalet kağıdından hiç bahsetmeyelim. Babama hergün 20 ünitelik insülin veriyorum. Tüm eczanelerde antiseptik solüsyon bulamadım. Sağolsun hastanenin hekimi bana bir şişe verdi.

Ve bu ülkenin adı Almanya. Ülkenizi her fırsatta küçümsemeye kalkmayın. Bu herkes için geçerli.
siz neden her eleştiriyi ülkeyi küçümseme olarak alıyorsunuz yahu iyice hastalık boyutuna ulaştı bu sizde çoparlar gibi cimerede şikayet edin bari hain bunlar diye olsun bitsin. Onu elestiririz ülkeyi kucumsuyor , bunu elestiririz hain , bişey deriz fetocu abi sıktınız artık ya keyif vermiyorsunuz. Şu kelime haznenizi geliştirin biraz Almanya'da yaşıyorsun eleştiri kültürü nedir nasiplen her elestirimizi size açıklama yapmak zorunda bırakmayın insanları cunku artık civiklasmaya basladi. Burda herkes insanlar olmesin diye konuşuyor. Çin ve Kore bu tur önlemler almasa ve bunun farkında olmasak bende herşey harika derdim lakin bana şu saatte neden avmler hala açık bunu açıkla tamam eleştirmeyelim. Bu ülkede kaç kişiye virus testi yapılmış sen acikla... Biz konuşunca zorunuza gidiyor biz susalım Allah bizim belamizı versin zaten , Allah bizi kahretsin ki sizin gibi mübarek kutsal insanların karşısına muhalif olarak koymuş virüs neymiş doğarken kaderimiz tecavuze uğramış buyur kardeş konuş hadi dinliyorum. Almanlar berbat biz harikayiz değil mi ? Siz konuşun aman... Siz neymissiniz böyle ya
« Son Düzenleme: 16 Mart 2020, 23:36:50 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2020, 23:51:44 »
Şu ana kadar bizimkiler bu konuda başarılılar. İşi ciddiye aldılar. Avrupa bu virüsle acı şekilde mücadele ederken biz kontollü bir şekilde mücadele ediyoruz. İnşallah kontrolü kaybetmeyiz.

Bu aksam yine ters diyeceksin Simdi benim Icin  Sn SKYWOLF ;) 
"Bizimkiler su ana kadar basarili diyebilmek icin erken oldugunu dusunuyorum"

Cin ve Avrupadaki bazi ulkelerin Corona  virusunden bizim ulkelermizden cok oncesi etkilenmeye baslamis olduklarindan  dolayi onlar bir miktar hazirliksiz ve bocaladiklari dogru bazilari ise zamaninda  uyanip hareket etmelerine karsin halk devletin almakta oldugu onlemleri pek ciddiye almadi. Bizim esas avantajimiz esas olarak olaya avrupa ulkelerinden sonra mudahil olmamiz yani devletimiz onlarin eksiklikleri ve tecrubelerinden esinlererek gerekli onlemleri almaya basladi. Evet konu ile ilgili devletin almakta oldugu onlemler ve kararlar dogru ancak kanimca bazilari gec ve halen eksik olanlar da mevcut.  Yalniz basarili olabilmemiz icin alinan kararlarin sahadaki uygulanmasina bagli ki burada is halkimiza yani bizlere dusuyor iste bu halka halen zayif oldugu kanisindayim ki bu acidan bakildigi zaman daha ulkemize vuran oncu dalga oldugu kanisindayim yani yol daha cok uzun ve bizler yeterince hazir degiliz.  Umarim yanilirim cunku avrupadaki olayin icerisindeyim .

Evet yanılıyorsunuz. Hükümet riskli ülkelere seyahati keserken AB ülkeler ne karar alacaklarını ve nasıl davranacaklarını halen kararsızlar. Almanya’da  fakülteler bugünden itibaren kapalılar ancak imtihanlara( o da ne yazık bu haftaya denk geldi) taviz yok.  Aksi gibi talebelerin imtihan verdiği tıp fakültesinde bugün iki Corona vakası tespit edildi. Mesleğim gereği şehir fakültenin adını veremiyorum. Kriz yönetimi tam bir rezillik. Vaka sayıları Almanya genelinde bir hafta içinde yüzde 7000 arttı be halen artmaktadır. Bu saatten sonra un şeker ve makarna arayan eli boş dönüyor. Dezenfekte ve tuvalet kağıdından hiç bahsetmeyelim. Babama hergün 20 ünitelik insülin veriyorum. Tüm eczanelerde antiseptik solüsyon bulamadım. Sağolsun hastanenin hekimi bana bir şişe verdi.

Ve bu ülkenin adı Almanya. Ülkenizi her fırsatta küçümsemeye kalkmayın. Bu herkes için geçerli.
siz neden her eleştiriyi ülkeyi küçümseme olarak alıyorsunuz yahu iyice hastalık boyutuna ulaştı bu sizde çoparlar gibi cimerede şikayet edin bari hain bunlar diye olsun bitsin. Onu elestiririz ülkeyi kucumsuyor , bunu elestiririz hain , bişey deriz fetocu abi sıktınız artık ya keyif vermiyorsunuz. Şu kelime haznenizi geliştirin biraz Almanya'da yaşıyorsun eleştiri kültürü nedir nasiplen her elestirimizi size açıklama yapmak zorunda bırakmayın insanları cunku artık civiklasmaya basladi. Burda herkes insanlar olmesin diye konuşuyor. Çin ve Kore bu tur önlemler almasa ve bunun farkında olmasak bende herşey harika derdim lakin bana şu saatte neden avmler hala açık bunu açıkla tamam eleştirmeyelim. Bu ülkede kaç kişiye virus testi yapılmış sen acikla... Biz konuşunca zorunuza gidiyor biz susalım Allah bizim belamizı versin zaten , Allah bizi kahretsin ki sizin gibi mübarek kutsal insanların karşısına muhalif olarak koymuş virüs neymiş doğarken kaderimiz tecavuze uğramış buyur kardeş konuş hadi dinliyorum. Almanlar berbat biz harikayiz değil mi ? Siz konuşun aman... Siz neymissiniz böyle ya

Son cümledeki kelimelerimi yanlis secmis olabilirim. Bagislayin beni.

AVM´ler  kalabalik bir ortam barindirmalari ufak büfe ve bakkalarin orani daha düsük. Önemli olan insan kitlelerin yogunlugunu azaltmak.

Zombie virüsü arar gibi hangi birine test yapacaksin? Bazi yerlerde Mc Drive sistemiyle test yapiliyor. Testi yapan Hekimler ve yardimcilari. Onlarda bugünlerde mercek gibi araniyor. Bizim izinler hep kaldirildi. Tip üzeri egitim görenlerin bazilari zorunlu olarak hastanelerde görev yapiyor. Bazilarimiz 48 saat calisanlar oluyor.

Türkiyede ne kadar test yapsalar bu vakalarin artacagi kesin. Önemli olan enfeksyon periodunu uzatmak. Aksi takdirde bu vebaya ne personel ne  de materiyal kaynagi yeter.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2020, 23:55:37 »
Ha sunu da ekleyim. Evet bazi konularda almanlar berbat ve biz gercekten harikayiz. O dogru.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 17 Mart 2020, 00:20:57 »
Ha sunu da ekleyim. Evet bazi konularda almanlar berbat ve biz gercekten harikayiz. O dogru.
arkadaşım viruste baz aldığım ülke Almanya değil... Çin ve Kore.. adamlar gerçekten harika işler yaptilar. Bak ne diyorum Korelilerin test uyguladığı insan sayısı 500.000e yaklasti. Biz hala avmler neden açık bunu tartışıyoruz. Bu dönemde avmnin açık olmaması gerektiğini vatandaş olarak ben görüyorum yetkililer neden görmüyor. Ha diyorsalar avmler kapanırsa insanlar işsiz kalır o zaman ölüm riskini alıyorsun demektir çünkü Çin apartman kapılarını kaynatmisti insanlar çıkmasın diye elestirmistim ama bugün başardılar artık cin en tehlikeli yer degil. Avrupa'dan daha güvenli bir yer ve Çinli doktorlar inanılmaz bir pr yaptilar. Bunu milyon dolar harcasan basaramazsin ama adamlar başardı. 10 günde hastane kurdular biz ise umreden gelenler için gecenin 3nde uyuyan öğrencileri yatagindan kaldırıyoruz.  Umreden gelenler bahçede betonun üstünde yemek yiyor. Bu arada Almanların bizden kotu olduğu ne var cidden hava durumu mu ? Bu ülkede deprem oldu insanlar kirayı yükseltti , havalimanında bomba patladı taksiciler 100 liralık yer için 300-400 lira aldılar. Virüs çıktı marketler fiyat yükseltti. Soğan lobisinden bahsetmiyorum bile şimdi diceksin halkını mi kucumsuyorsun. Bunu yapan zihniyeti halktan görmüyorum iğreniyorum onlardan... Almanlar çok iyi olmayabilirler haklisindir gel o zaman kardeş gel Türkiye'de calis bizim gibi 3 kurusa ?  Madem sevmiyorsun bir insan neden sevmedigi ülkede yaşar ki ? Ya siz samimi değilsiniz yada bizi kekliyonuz

Aslında hepiniz biliyorsunuz Almanya'nın Turkiyeden daha iyi şartlar sağladığını o yüzdende hicbiriniz gelmiyonuz. Hicbirinizin Almanya şöyle kötü İngiltere böyle iğrenç laflarına inanmıyorum.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2020, 00:25:17 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #14 : 17 Mart 2020, 00:50:37 »
Yasanan faktörleri primitif  sekilde siyah beyaza ayirirsan seninle ortak bir görüse varamam. Yasadigim ülkeyi elestirdigimde illaki göcmü etmem lazim? Almanyada dogdum okudum üniversitemi bitirdim ve ikincisini bitirecegim  Allahin izniyle. Bugüne kadar ben ne devlet yardimi aldim ne destek gördüm. Bugünlere geldiysem kendi cabamla geldim. Sikinti günler yasadigimda oldu. Hem okudum hem calistim devletten tek kurus yardim almadan aksine vergimi kurusuna kadar ödedim. Bazi kalemlerden muhaf kalabiliyorduk ne yazik onlar da kalkti.  Türk kompleksi mevcut oldukca devleti bal gibi de elestiririm ve vazo gibi duvara da yapistiririm.

Simdi gelelim senin yüz puanlik uzman sorusuna. Ben neden Almanyada yasiyormusum cennet Türkiyem dururken? Korteksine giden periferik sinir sistemlerini hizlandir ve bir iyi düsün. Cevabini bulamassan sana yardimci olurum.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 17 Mart 2020, 01:08:56 »
Yasanan faktörleri primitif  sekilde siyah beyaza ayirirsan seninle ortak bir görüse varamam. Yasadigim ülkeyi elestirdigimde illaki göcmü etmem lazim? Almanyada dogdum okudum üniversitemi bitirdim ve ikincisini bitirecegim  Allahin izniyle. Bugüne kadar ben ne devlet yardimi aldim ne destek gördüm. Bugünlere geldiysem kendi cabamla geldim. Sikinti günler yasadigimda oldu. Hem okudum hem calistim devletten tek kurus yardim almadan aksine vergimi kurusuna kadar ödedim. Bazi kalemlerden muhaf kalabiliyorduk ne yazik onlar da kalkti.  Türk kompleksi mevcut oldukca devleti bal gibi de elestiririm ve vazo gibi duvara da yapistiririm.

Simdi gelelim senin yüz puanlik uzman sorusuna. Ben neden Almanyada yasiyormusum cennet Türkiyem dururken? Korteksine giden periferik sinir sistemlerini hizlandir ve bir iyi düsün. Cevabini bulamassan sana yardimci olurum.
valla Almanya'dan emekli bir komşum var 2000 Euro emekli maaşı aliyor. Türk parası ile 14-15 bin TL birşey ediyor.adamin günlük harcama limiti 500 lira. 3 katlı evi altında da Nissan Qashqai var. Bunun içindir belki... Ha diyorsanki ben emekli olana kadar bekleyemem siz almancilarin yaptığı harika birşey var. Böyle sıfır araba içinde Türkiye'deki garibana sukretmeyi öğreten videolar cekiyorsunuz. Nasıl para var mi o işte ? Tuğrul selmanoglu vardı eski arabayla başladı sonra 400 bin liralik arabasını gösterdi para var demekki... siz lafa gelince Almanya berbat Türkiye harika diyorsunuz bizde normal olarak neden hala almanyadasin o.zaman diyoruz zorunuza gidiyor.  öyle bir anlatiyorsunuz ki biz buradan sizin için üzülüyoruz la bunlar Almanya yerine Suriye'de falan mı diye lakin Almanya çifte vatandaşlığı kaldırdığında alayınız alman vatandaşlığını seçti. Neyse sizde bir tuhafsiniz ben gurbetçileri pek sevmem bilhassa karşı komsumun Q7 ile gelen oğlunu hiç sevmem yiyorsa Türkiye'de al o arabayı öyle hava at bana :/ kardeş ne diyon sen ya. Bak birden hasta sayısı 47 oldu iki gün sonra kaç kat artma ihtimali var ben onlemler yeterince alınmalı derken bundan bahsediyorum çünkü bizdeki viruskulerin alayı disardan gelenler ama gelince bir halt yapılmamış etrafına yaymış. Buna ses etmeyelim mi ? Bu virüs yayılıyor bitene kadarda kimseye başarılı oldu demem. Babam olsa yine demem.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2020, 01:10:59 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 17 Mart 2020, 01:16:42 »
Beyler Sn SKYWOLF mesajina cevaben bizimkilerin su ana kadar basarili olduklarini diyebilmem icin erken oldugunu belirtmemlemi bu fitil ateslendi ;)

Her ne kadar da zor zamanlardan geciyorsak da azicik sakin olalim. Neticede hepsimizin dilegi ulkemiz ve bulundugumuz dunyamizin minimum hasar ile  bu illetten kurtulmasidir.

Benim basari kriterim  "Ulkemiz minimum hasar ile  bu illetten kurtulmasidir"

Corona salginin atlatilmasinda basariya ulasabilmek icin elbette sadece devletin almis oldugu kararlar yeterli olmayacaktir. Basari devletin zamaninda almis oldugu dogru kararlarin uygulanmasi ve konulmus kurallari halkin benimseyip kabullenmesi ile ulasilabilir . konulmus kurallara  uymayanlari denetleme yukumlulugu yine devlete aittir. Ne zaman bunlar bir butunluk icerisinde yapilirsa o zaman basariya o kadar yakiniz demek.

Ben halen halkimizin belirli bir kisminin net olarak Corona virusunun kisisel bazda kendi ve yakinlarina veya ulke bazinda bizlere yaratabilecegi sikintilari net olarak idrak edemedikleri kanisindayim.

Yani Halk isin ciddiyetini anlamadigi zaman alinan kanunlarin uygulanmasi da o derece guclesir ,hele bir de denetim makanizmasi lafta kaliyorsa o zaman iste avrupada gormus oldugumuz manzaralarin benzeri veya daha beteri bizim ulkemizde de olusma riski olusur.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2020, 01:20:46 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 17 Mart 2020, 01:27:05 »
Vaka sayısı bugün 29 daha artmış. Alınan önlemlerle şu ana kadar gerçekten başarılı olduğum düşüncesine devam ediyorum. Özellikle bizim gibi sınırları kevgir bi göçmen deryasında bu hastalığın görülmemiş bir hızla yayılması beklenebilirdi. Ancak çok şükür şu ana kadar sadece yurtdışından gelenlerde tespşt edildi ve hepsi başkalarına bulaştırma riskinden uzak şekilde karantinada. Umarım bu sayı daha da artmaz.

Ben herkese test yapmayı mantıklı bulmuyorum. Hastalığın henüz devası yok. Bulgular da hastalığı ortaya koyuyor. Belki daha erken tespşt etmek faydalı olabilir ama henüz kesin bir tedavi bulunamadı. Bu arada alışveriş merkezleri açık ama nereydse kimse yok. Zaten AVM'lerde artık sadece mağazalar açık olacak. Onlar da sinek avlıyorlar. İleriki günlerde durumun gidişatına göre onlar da kapanabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 17 Mart 2020, 02:12:07 »
AB ile sınırları iran olayı ve arkasından italya patlak verildiğinde kapatmak lazım idi. Gelen Türkleri de 14 gün zorunlu karantina uygulaması yapılsaydı. Şuanda tertemiz haldeydik. 1, 2 hafta AB ile ilişkileri kesmedin de noldu. Turizm zaten bitti bu sene 3, 5 turist gelse nolur. Bak şimdi AVM'ler bile kapatıldı. AB ve ABD ile ilişkileri erken kesmedik yanlış yaptık.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 17 Mart 2020, 11:55:06 »
AB ile sınırları iran olayı ve arkasından italya patlak verildiğinde kapatmak lazım idi. Gelen Türkleri de 14 gün zorunlu karantina uygulaması yapılsaydı. Şuanda tertemiz haldeydik. 1, 2 hafta AB ile ilişkileri kesmedin de noldu. Turizm zaten bitti bu sene 3, 5 turist gelse nolur. Bak şimdi AVM'ler bile kapatıldı. AB ve ABD ile ilişkileri erken kesmedik yanlış yaptık.

Gelenlere karantina uygulaması zaten yapılıyor. Şu ana kadar tespit edilenler de hep yurt dışından gelenler değil mi? Bu şekilde önlem alındığı için, bu hastalığı girişte yakalayıp tecrit ettiğimiz için İtalya gibi yayılmasına engel olmadık mı? Şu ana kadar başarılı olduk ve bu kadar önlemden sonra yayılırsa bu en fazla bireylerin suçu olur.

Bu arada Sağlık bakanını tebrik etmek gerek. Biz burada savunma ve strateji konularında yönetenler haklı olarak çok sert şekilde eleştirebiliyoruz. Ancak bu konudaki sorumlu bakanımız gerçekten ciddi çalışıyor. Bir basın toplantısı sırasındaki davranışlarıyla her kesimden olumlu görüşler aldı.
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/fahrettin-kocadan-dikkat-ceken-cevap-kusura-bakma-kizim-41470645

Keşke diğer siyasetçiler de böyle olabilse!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com