Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 56403 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Corona Virus
« : 10 Mart 2020, 10:54:36 »
Arkadaslar memleketimizde Corona virus vardir yoktur gereken onlemler alindi alinmadiyi bir tarafa birakarak bu virus konusunu ciddiye almanizi ve kendi ve aileninizin sagligina katkida bulunmaya ozen gosteriniz.

Ben italyada ikamet etmekteyim ve burada bu Virusun neler yapabilecegini net olarak gorebilmekteyim. Oncelikle bu Virusten sadece yaslilar ve bunyesi zayif olanlar etkilenmiyor 30 yas altinda olanlara da bulasabiliyor. Bu nedenle kisiler arasi opusme ve el sikma huyumuzu simdilik ileri tarihlere birakalim.
Hiyijen cok onemli el yuz ve mumkun oldukca puplic yerlerden uzakta durmaya insanlar ile gereginden fazla yakin temasdan kacinin. Italyada dune kadar kuzeyde 13 bolge karantina altina alinmis ve kirmizi bolgeler olarak ilan edilmisti. Bugun itibari yurt sathi Virus kapsaminda riskli ilan edildi.  Hastaneler olagan ustu durumda Dr lar ve gerekli saglik personeli haric personel eve gonderildi. Hastanelere sadece acil vakalar ki kaza veya onkoloji servisleri  kabul yapiyor gerisi ileri tarihlere otelenmekte. Virusten dolayi olum orani oldu oldukca yuksek 40%  ve halen hastalik doruk noktasina ulasmadi. Bu nedenle  once kendi sagliginiz sonrasi bu olaylardan direk veya dolyli olarak maddi manevi olarak minimim etkilenmeniz icin bu isi ciddiye alin lutfen .

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2020, 11:28:55 »
Metin İtalya daki vaziyet bu halde ama diğer Avrupa ülkeleri italya ya karşı ne sınır kapattı nede hava ve deniz ulaşımını. Bir arkadaşım iş seyahati sebebiyle İran da ve virüs tehlikesinden ülkemize geri dönemedi. Mesajlarında toplu ölümlerden bahsediyor fakat halk duyarsız ve bilinçsiz hiç tedbir olmadığını ifade etti.

Bu salgın virüs sebebiyle iş biraz daha uzar ise ülkemizden yaş kuru sebze ve meyve ihracatında patlama olabilir. Tabi akabinde iç piyasada fiyatlar tavan yapar. Haberiniz olsun.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2020, 11:30:19 Gönderen: OKÇULAR »
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2020, 11:34:24 »
Metin bey uyarılarınız için çok teşekkür ederiz.
Allaha emanet olun.
Sizden ricam zaman buldukça iyi olduğunuzu belirtmeniz.
siz ve ailenize sağlık ve esenlik dilerim.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2020, 19:29:32 »
Ya arkadaş tvlere Corona virüs hakkında bilmediğimiz proflari çıkarıp duruyorlar. İnsan konu ne olursa olsun Mete yarar , Nagehan alçı , Ersan şen ve bir tane daha vardı adını unuttum bu büyük Türk alimlerini görmek istiyor.. Profun ne haddine arkadaş bilim konusmak... Bir tip daha var kalın başlı mevzu ne olursa olsun üst akıl yapmıştır diyen... Yani biz bunları görmek istiyoruz.. Biz.bilimmis ilimmis değil komplo teorisi seviyoruz. Bir Ömer celakil vardı yaşıyor mu o ya :S
« Son Düzenleme: 16 Mart 2020, 19:30:13 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2020, 21:59:20 »
Bakanlıktan açıklama geldi. Sayın Koca, virüsün yeni kişilere bulaştığını ve vaka sayısının atabileceğini söyledi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2020, 22:22:58 »
Şu ana kadar bizimkiler bu konuda başarılılar. İşi ciddiye aldılar. Avrupa bu virüsle acı şekilde mücadele ederken biz kontollü bir şekilde mücadele ediyoruz. İnşallah kontrolü kaybetmeyiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2020, 22:46:46 »
Şu ana kadar bizimkiler bu konuda başarılılar. İşi ciddiye aldılar. Avrupa bu virüsle acı şekilde mücadele ederken biz kontollü bir şekilde mücadele ediyoruz. İnşallah kontrolü kaybetmeyiz.

Bu aksam yine ters diyeceksin Simdi benim Icin  Sn SKYWOLF ;) 
"Bizimkiler su ana kadar basarili diyebilmek icin erken oldugunu dusunuyorum"

Cin ve Avrupadaki bazi ulkelerin Corona  virusunden bizim ulkelermizden cok oncesi etkilenmeye baslamis olduklarindan  dolayi onlar bir miktar hazirliksiz ve bocaladiklari dogru bazilari ise zamaninda  uyanip hareket etmelerine karsin halk devletin almakta oldugu onlemleri pek ciddiye almadi. Bizim esas avantajimiz esas olarak olaya avrupa ulkelerinden sonra mudahil olmamiz yani devletimiz onlarin eksiklikleri ve tecrubelerinden esinlererek gerekli onlemleri almaya basladi. Evet konu ile ilgili devletin almakta oldugu onlemler ve kararlar dogru ancak kanimca bazilari gec ve halen eksik olanlar da mevcut.  Yalniz basarili olabilmemiz icin alinan kararlarin sahadaki uygulanmasina bagli ki burada is halkimiza yani bizlere dusuyor iste bu halka halen zayif oldugu kanisindayim ki bu acidan bakildigi zaman daha ulkemize vuran oncu dalga oldugu kanisindayim yani yol daha cok uzun ve bizler yeterince hazir degiliz.  Umarim yanilirim cunku avrupadaki olayin icerisindeyim .

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2020, 22:57:36 »

Cin ve Avrupadaki bazi ulkelerin Corona  virusunden bizim ulkelermizden cok oncesi etkilenmeye baslamis olduklarindan  dolayi onlar bir miktar hazirliksiz ve bocaladiklari dogru bazilari ise zamaninda  uyanip hareket etmelerine karsin halk devletin almakta oldugu onlemleri pek ciddiye almadi. Bizim esas avantajimiz esas olarak olaya avrupa ulkelerinden sonra mudahil olmamiz yani devletimiz onlarin eksiklikleri ve tecrubelerinden esinlererek gerekli onlemleri almaya basladi. Evet konu ile ilgili devletin almakta oldugu onlemler ve kararlar dogru ancak kanimca bazilari gec ve halen eksik olanlar da mevcut.  Yalniz basarili olabilmemiz icin alinan kararlarin sahadaki uygulanmasina bagli ki burada is halkimiza yani bizlere dusuyor iste bu halka halen zayif oldugu kanisindayim ki bu acidan bakildigi zaman daha ulkemize vuran oncu dalga oldugu kanisindayim yani yol daha cok uzun ve bizler yeterince hazir degiliz.  Umarim yanilirim cunku avrupadaki olayin icerisindeyim .
aynen katılıyorum. İyi iş basardilar demek için çok erken. Türkiye'de kaç kişi testlerden geçmiş hatta daha acısı turkiyede korona virüs test kitlerinden kaç tane var bunu sormak lazım. Güney Kore en son 500.000 kişiye yaklaşmıştı test bakımından... Bizde kaç kisi merak ediyorum.. Tüm dünya bu bilgileri açık seçik paylaşırken bizimkiler yine her haltta olduğu gibi yine çok gizli yurutuyor mevzuları... Neymiş halki urkutmemeliymisiz. Soruyorum burda hiç korona virüs testi yapılan biri var mı ? Hani haberlerde gormussunuzdur Çinliler yoldan geçen arabayı durdurup ateş bile ölçüyor bizde ne yapıldı ? Bizde avmler bile açık suanda ya şaka gibi... Camide namazı durduruyorsun -ki çok haklısın e abicim AVM niye acik ? Yani neden herseyimiz yarım ? Çine çok kızardım insanlarına hayvan gibi muamele ediyor bir virus yuzunden diye bugün virüsü kontrol altına aldılar helal olsun dedim çünkü en hazırlıksız yakalanan ve en ölümcül olması beklenen ülkeydi lakin İtalya tek başına geçecek çini... Şimdi bir tarafta herşeyiyle mücadele etmiş bir Çin var diğer tarafta umreden gelenleri saldım çayıra mevlam kayira diyen biz varız..  neyi başardık ben birşey göremiyorum basarilmis birşey varsada henüz başarıldi demek için çok erken.. sağlık bakanı gerçekten iyi çalışıyor ama iyi çalışmak yetmez bazen devletin her koluyla calismasi lazım.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2020, 22:59:40 »
Cin dünyaya bulastirdi  bedenini ödemezi gerekir

yarasa yigen cincunlar

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2020, 23:14:34 »

Evet yanılıyorsunuz. Hükümet riskli ülkelere seyahati keserken AB ülkeler ne karar alacaklarını ve nasıl davranacaklarını halen kararsızlar. Almanya’da  fakülteler bugünden itibaren kapalılar ancak imtihanlara( o da ne yazık bu haftaya denk geldi) taviz yok.  Aksi gibi talebelerin imtihan verdiği tıp fakültesinde bugün iki Corona vakası tespit edildi. Mesleğim gereği şehir fakültenin adını veremiyorum. Kriz yönetimi tam bir rezillik. Vaka sayıları Almanya genelinde bir hafta içinde yüzde 7000 arttı be halen artmaktadır. Bu saatten sonra un şeker ve makarna arayan eli boş dönüyor. Dezenfekte ve tuvalet kağıdından hiç bahsetmeyelim. Babama hergün 20 ünitelik insülin veriyorum. Tüm eczanelerde antiseptik solüsyon bulamadım. Sağolsun hastanenin hekimi bana bir şişe verdi.

Ve bu ülkenin adı Almanya. Ülkenizi her fırsatta küçümsemeye kalkmayın. Bu herkes için geçerli.