Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57131 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #60 : 20 Mart 2020, 17:54:40 »
Yine costunuz ve baska derin konulara daldiniz, Konu Corona beyler ;)

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 21 Mart 2020, 00:37:16 »
 Bu virüsten sonra sanayisi ayakta kalan atını koşturur. Yani düşünüyorumda hazır bir kuşak bir yol demir yolları falan hayata kavuşmuş iken ve ülkeler virüs yüzünden ekonomik sıkıntıya girmisken bu en çok Çine yarayacak gibi hissediyorum. Kore'den tut Avrupa'nın en ucundaki İspanya ekonomisine kadar Cinden başka ekonomisini- sanayisini toparlayacak başka bir ulke yok. Bircok ülkede kobiler kilit vuracak duruma geldi. Kapananlar bile var..Virus neden ve neyden çıktı bilmiyorum ama Çine çok büyük katkısı olacak. Hazır virüsün etkilerini de siliyorlarki ohh miss. Suanki tabloya bakarsak tüm dünyanın anası ağlarken Çin kendini toparlıyor olacak.. Ben böyle düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2020, 00:38:25 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 21 Mart 2020, 00:45:51 »
Sağlık Bakanının açıklamasına göre, bugün 311 yeni Corana virüslü hasta tespit edilmiş. Gün içerisinde 5 tane ölüm vakası gerçekleşmiş. Toplamda hasta sayısı 670' e, ölüm vakası 9' a ulaşmış. Virüs çarpan etkisiyle yayılmaya devam ediyor. Bu işin şakası yok...

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1241095676529958912
« Son Düzenleme: 21 Mart 2020, 00:48:50 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 21 Mart 2020, 10:42:33 »
Sağlık Bakanının açıklamasına göre, bugün 311 yeni Corana virüslü hasta tespit edilmiş. Gün içerisinde 5 tane ölüm vakası gerçekleşmiş. Toplamda hasta sayısı 670' e, ölüm vakası 9' a ulaşmış. Virüs çarpan etkisiyle yayılmaya devam ediyor. Bu işin şakası yok...

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1241095676529958912

Buradaki en önemli nokta bu testler yurtdışından getirilen ve Umreci gruba yapılan testler mi ? Yani halihazırda karantinadalarmıydı ? Eğer öyleyse yine bir nebze iyi eğer tersiyse buyurun cenaze namazına.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 21 Mart 2020, 11:51:32 »
Battlestar'ın dediğine paralel; italya ile gün gün karşılaştırılıyoruz vede vaka sayısında ki artış italya'ya benzer. Test oranlarını bulamadım. Eğert test sayımız fazla ise iyi erkenden ciddi tespit yapıyoruz demektir. Ama eğer test sayımızda italya ile orantılı ise sıkıntı büyük.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #65 : 21 Mart 2020, 12:43:43 »
Şu salgını bile dönüp dolaşp din konusuna çevirmişsiniz ya bravo size! Sorun din değil, cehalet!

Dün işim vardı bankaya gittim. Sokaklar pek kalabalık değildi. Olanların çoğu da ne yazık ki en riskli grup olan yaşlılardı. Maske ve eldiven kullananlar vardı ve hepsi gençlerdi. Bankalara güvenlik önlemi olarak belirli sayıda insan alıyorlar. Birbirlerine yakın durmasın insanlar diye. Ancak banka kapılarında oluşan uzun kuyrukları akıl etmemişler! Yaşlılar halen promosyon derdinde.

Eşim AVM'de bir amağaza çalışıyor. AVM kapanmadı, çalışma saatleri kısaltıldı. Ama mağazaların çoğu güvenlik nedeniyle kapılarını kapattı. Zaten kapatmasalar da iş yoktu. AVM'lere giden çoğunluk bu konuda bilinçli görünüyor burada.

Görünen o ki; alınan tüm önlemlere rağmen hastalığa yakalananların sayısı her geçen gün yaklaşık ikiye katlanarak artıyor. Bu artış hızıyla bugünden itibaren binli rakamlara geçeriz. Bir ay sonra ise neler olur!

Bu nedenle bence bir kaç hafta sürecek sokağa çıkma yasağı uygunlanmasında fayda var. Tavsiye ile milletin tamamını evde tutumak imkansız. Karantinadakileri bile zorunlu tutmakta zorlanırken üstelik. Evden çalışma yapabilecek iş grupları kesinlikle evden çalışmaya geçmeli. Bireylerin birbirleriyle temasını en aza indirmenin en iyi yolu bu!

Zaten kötü olan ekonomimiz daha büyük zarar görür diyenler olacaktır. Bu önlemler alıınmayıp da bu hastalık çok daha hızlı bir şekilde her yere yayıldığında çalışacak insan da bulunamayacağı için ekonominin kesinlikle çökeceği açıktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #66 : 21 Mart 2020, 13:16:30 »
SKYWOLF hocamın da yazdığı gibi kesinlikle sokağa 2 veya 3 haftalık sokağa çıkma yasağı uygulanmalı. İnsanlar mecburi olarak kamu ve ya özel sektör olsun özel vasıtaları olmadığı için mecburen benim gibi işe giderken toplu taşımayı yada servisleri kullanmak zorunda kalıyor. Mesela ben işe gel dendiği için mecbur gitmek zorundayım. Toplu taşımayı kullananlar azalsa da yinede büyük risk....
« Son Düzenleme: 21 Mart 2020, 13:17:21 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 21 Mart 2020, 13:18:29 »

Buradaki en önemli nokta bu testler yurtdışından getirilen ve Umreci gruba yapılan testler mi ? Yani halihazırda karantinadalarmıydı ? Eğer öyleyse yine bir nebze iyi eğer tersiyse buyurun cenaze namazına.

Umreden sonradan gelen birkaç kafileyi karantinaya almışlardı. Toplamın 1/3' ü veya 1/4' ü gibi... O da kamuoyunun baskısıyla. Zaten en büyük yanlış bu oldu. 15-20 bin kişi kontrolsüz şekilde ülke içine yayıldı. İtalya gibi olma ihtimali yüksek. Çünkü halk bilinçlendirilmedi, halen bize hiç bir şey olmaz kafasını yaşıyorlar. Halen toplu halde askere uğurlama törenleri yapılıyor... Kısa zamanda radikal tedbirler alınmazsa, hayatımız berbat olacak.   

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 21 Mart 2020, 14:14:36 »
Doktorun dediği gibi, "Umreciler işi berbat etti." Şimdi yapılacak şey: Çok katı bir sokağa çıkma yasağı uygulamak ve o umrecilerden başlayarak test yapmak.

Bir nokta gözden kaçıyor bence. Koronavirüs'ten sağ kurtulanlarda kalıcı akciğer hasarı gelişebiliyor. Yani tehlikede olan sadece yaşlılar değil, hepimiz risk altındayız. Bu nedenle ciddiye alınması gereken bir salgın.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2020, 14:21:57 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 21 Mart 2020, 14:20:41 »
Corona'yı atlatan bir daha corona olmuyormuş...