Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #470 : 11 Ağustos 2022, 16:06:45 »
Geçmiş olsun hocam

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #471 : 11 Ağustos 2022, 16:31:52 »
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Yasakların kalkmasıyla dünyada vaka sayisi oldukça fazla kitlesel aşılanma sayesinde çoğu kişi belirtisiz veya hafif belirletili olarak atlatıyor. Sizde test vermeseydiniz belki covid olduğunuz ortaya çıkmayacakti. Bile bile lades durumu olmuş.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #472 : 11 Ağustos 2022, 16:48:51 »
Evvelsi gün her yerim ağrıyordu hiç kımıldayacak vaziyetim yoktu sanki bütün uzularım kopuyordu. Acil de test pozitif çıktı hemen beni apar topar eve götürdüler. Baş ağrısı burnumun akması devamlı devam ediyordu ve bu gece de epeyi terledim. Şimdi dünden bugün daha iyiyim inşallah bu böyle devam eder.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #473 : 11 Ağustos 2022, 16:51:47 »
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Yasakların kalkmasıyla dünyada vaka sayisi oldukça fazla kitlesel aşılanma sayesinde çoğu kişi belirtisiz veya hafif belirletili olarak atlatıyor. Sizde test vermeseydiniz belki covid olduğunuz ortaya çıkmayacakti. Bile bile lades durumu olmuş.

Haklısınız hocam en ufak şüphede kesinlikle test yaptırmayı öneriyorum sonradan pişmanlık yaşayacağımıza. Etrafımızdaki insanlar sadece gençlerden ibaret değil yaşlılar kırılgan hastalarda var onlara bakarak mesuliyetli davranmaması lazım tüm yasakların kalkmasına rağmen.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #474 : 11 Ağustos 2022, 17:01:10 »
Geçmiş olsun Sn Tigerfish.
İnşallah çabuk atlatırsınız. Aşı yaptırmış olduğunuzu varsayarak diyebilirim ki ; bu merete  yakalananların %95’inden fazlası aşılı olmaları nedeniyle hastanelik olmuyorlar. İlk pozitif testten 12 gün sonra negatif duruma dönüyorlar. Benim yakın çevremde, kendi aile fertlerim dahil en az 9 evde aynı durumla karşılaştım. Acil şifalar dilerim.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #475 : 11 Ağustos 2022, 17:13:50 »
Geçmiş olsun Sn Tigerfish.
İnşallah çabuk atlatırsınız. Aşı yaptırmış olduğunuzu varsayarak diyebilirim ki ; bu merete  yakalananların %95’inden fazlası aşılı olmaları nedeniyle hastanelik olmuyorlar. İlk pozitif testten 12 gün sonra negatif duruma dönüyorlar. Benim yakın çevremde, kendi aile fertlerim dahil en az 9 evde aynı durumla karşılaştım. Acil şifalar dilerim.

Teşekkür ederim hocam. Dediğim gibi dünden bugüne daha iyiyim hiç olmazsa evde hareket Edip gezinebiliyorum yoksa yerimden kımıl diyecek halim yoktu. İlk testten sonra negatif sonucun çıkması insandan insana değişiyor Omikron varyantında beş ve dokuz gün arası beklemek gerek ama en  emniyetli  vaziyet en az on gün dikkatli olup dışarıya çıkmamak.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #476 : 11 Ağustos 2022, 17:16:12 »
İşin komik tarafı bir de nedir biliyor musunuz? Almanya’da gerçekten meslek icabı sınırlarımı zorlayan çok durumlarla karşılaştım. Bazen oluyordu ki hiç uyumadan işe konuluyordum. Ben Türkiye’ye tatile geldiğimde hep yatacağım diyordum aha şimdi yatıyorum.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #477 : 11 Ağustos 2022, 18:04:01 »
İşin komik tarafı bir de nedir biliyor musunuz? Almanya’da gerçekten meslek icabı sınırlarımı zorlayan çok durumlarla karşılaştım. Bazen oluyordu ki hiç uyumadan işe konuluyordum. Ben Türkiye’ye tatile geldiğimde hep yatacağım diyordum aha şimdi yatıyorum.

Geçmiş olsun. Umarım çok sıkıntı çekmeden atlatırsınız.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #478 : 11 Ağustos 2022, 19:45:12 »
Hepinizden Allah razı olsun.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #479 : 11 Ağustos 2022, 21:10:20 »
Efendim toplamda 23 test yaptırmış biri olarak dediğinize katılıyorum. Her ne kadar yasaklar kalkmış olsa da gene tedbirli olmakta fayda var. En azından tükürükle bulaştığını unutmamak lazım özellikle karşılıklı yemek yerken konuşurken dikkat etmek lazım.