Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 56433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #460 : 24 Temmuz 2021, 12:16:22 »
Perşembe günü oglen ikinci aşıyı vuruldum. İlkinde olan kol ağrısı olmayınca sevindim. Akşam biraz ateş ve halsizlik bas gösterince ikinci aşıyla beraber olan yan etkiye bağladım ilerleyen saatlerde ateşim ve halsizligim arttı ve zaman geçtikçe halsizlik ileri düzeye geldi ve eklem ağrıları başladı. Bu hale gelince bu yaşta menenjit olmayım diye kendime soğuk duş alıp soğuk press yapmak istedim ama yataktan kalkmam tam bir saat sürdü.
Taksiyle hastaneye gidip covid testi ve güç bela bir tane iğne yaptirabildim.
Şahsen kendi kaldığım evde ve iş yerimde covid çıkmasına rağmen yaralanmamış biri olarak ikinci aşıda acaba olmasaydim olur muydu dedim.

Yorumlarimda sizi kac kez uyardim Iboprofen veyahut Paracetamol hazir tutun diye ikinci asidan sonra. Bu yasadiginiz semptomlar gayet normal ama agri kesici almassaniz zannederiniz eceliniz yaklasti.

Sorunuza gelince birinci asiyla tam olarak koruma saglamama riski olabilir. Ikinci enjektion bagisiklik sisteme hatirlatma yapip daha hazirlikli vaziyette geliyor. Bunun icin ikinci asidan sonra vücudun verdigi tepki genelikle daga agirdir. Bana Tatanoz ignesi yaptiklarinda benim doktor üc enjeksyonu üc aya dagitti.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #461 : 24 Temmuz 2021, 12:34:56 »
Geçmiş olsun 👨‍⚕️👨‍⚕️👨‍⚕️

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #462 : 28 Temmuz 2021, 08:14:33 »
Dün Biontech ikinci dozu oldum. Sadece kolumda biraz ağrı var. Bir de uyumak istiyorum o kadar.  :)
İlerleyen saatlerde başka bir yan etkisi olursa paylaşırım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #463 : 28 Temmuz 2021, 20:04:48 »
Dün Biontech ikinci dozu oldum. Sadece kolumda biraz ağrı var. Bir de uyumak istiyorum o kadar.  :)

Geçmiş olsun hocam yarın bende Allah'ın izniyle kardeşim ve annemle birlikte aşılarımızı yaptırmaya hastaneye gideceğiz. Ben ve kardeşim 2. dozu, annem ise 3. doz aşısını olacak hayırlısıyla. Devlet böyle bir imkan sunmuşken hala aşı yaptırmayanları anlamak mümkün değil maalesef...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #464 : 28 Temmuz 2021, 20:21:12 »

Geçmiş olsun... Sabaha birşey kalmaz inşallah

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #465 : 26 Ekim 2021, 20:20:32 »
SON DAKİKA! DSÖ'den Flaş Karar! TURKOVAC'a Acil Kullanım Onayı!

https://www.youtube.com/watch?v=P7348lICOH4

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #466 : 26 Kasım 2021, 20:34:51 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #467 : 26 Kasım 2021, 20:52:38 »
Bizim Passat hastalığımız varken kimse Alman aşısı varken yerli aşı olmaz...Yerli ve milli olanlar dahil...

Heee yoklukta elimizde olabileceğimiz bir aşı varlığı güzel birşey

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelede beklediği açıklamayı yaptı. Açık alanda maske kullanımı ve HES Kodu zorunluluğu kaldırıldı. Kapalı ortamda havalandırma yeterliyse ve mesafe varsa maske şart değil.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından bir süredir beklenen açıklamayı yaptı.

Toplantının ardından Bakan Koca açıklamalarda bulundu. Artık salgının etkisini yitirdiğini söyleyen Koca, bakanlık tarafından alınan yeni kararları açıklandı. Açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı.

Koca'nın açıklamalarından satırbaşları:

Bugün serbestlikten söz edeceğim.

Şimdi her şeyi gözden geçirmenin zamanı geldi. Covid-19'un ciddiyeti fark eden ilk ülke olmuştuk. Koronavirüs Bilim Kurulu'muz hep öneriler geliştirdi, tedavi rehberleri hazırladı.

Şahsım ve sizler adına Bilim Kurulu'nun tüm üyelerine teşekkür ediyorum.

Salgın sürecinde gereken tedbirlere erken başvurduk. En hızlı hareket eden ülkelerden biri olduk.

Bir süredir sizlere covid deddiğimiz hastalığın gündemde kalma vasfını kaybetmekte olduğunu söylüyorum. Türkiye'deki durumu, tüm detaylarını bilerek vardığımız bu sonucu tüm ülkelerdeki gelişmelerden dolayı da biliyoruz.

"MÜCADELE BUNDAN SONRA AŞIYLA VERİLECEK"

Bildiğiniz gibi ülkemizde de bazı kısıtlamalarda kalkmıştı. Karantina ve izolasyon süreleri, tarama testleri gibi birçok uygulamada daha önce değişikliğe gitti. Bu adımların isabetli olduğunu görüyoruz.

Covid-19'la mücadele bundan sonra aşıyla verilecek. İki yıllık ısrarlı planlı mücadelede şimdi sıra salgını toplumsal hayatımızın hakim unsuru olmaktan çıkarmakta. Bir bakıma salgın esaretinden gerçek hayata geçmekte. Bazı serbestliklerle psikolojimizi yenilemekte.

İŞTE ALINAN KARARLAR

1.Artık açık havada maske kullanmak zorunda değiliz

2.Kapalı ortamda havalandırma yeterliyse ve mesafe varsa maske takmak artık şart değil.

3. Yeni dönemde HES kodu uygulaması kaldırıldı. hiçbir kurum ve kuruluşta HES kodu kontrolü yapılamayacak.

4. Hastalık belirtesi olmayan kişilerden test istenmeyecek.

5.Okullarda hasta çıkması durumunda sınıfın kapatılması uygulaması sona erecek.

SALGIN ETKİSİNİ YİTİRDİ

Salgın etkisini yitirdi, somut gözle görülen gerçek budur. Salgın kelimesine eskisi kadar vurgu yapmaya gerek yoktur. Salgınla toplum olarak, kısıtlamalarla mücadele etme döneminden bireysel olarak korunma dönemine geçmeliyiz. Kişisel korunmada eğer istersek süregelen alışkalıklarımızı sürdürebiliriz.

'MASKELERİ HAYATIMIZDAN ÇIKARMIYORUZ'

Maskeleri hayatımızdan çıkarmıyoruz. Maskeyi gerektiğinde hemen tamak üzere yanımızda taşıyoruz. Özellikle büyüklerimizle, kronik hastalarla bir aradayken maske günlük hayatımızın vazgeçilmezi olmalıdır.

KARARLAR İÇİN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGE YAYINLAYACAK

Covidli hastaların izolasyon süreciyle ilgili daha önce aldığımız kararlarda bir değişiklik yok. Yedinci günden sonra bir semptom yoksa karantina bitiyor.

Kararların ne zaman geçerli olacağını İçişleri Bakanlığımız genelgeyle duyuracak.

Mesafenin korunmadığı alanlarda, uçak, otobüs, tiyatro, sinema gibi sağlık kuruluşları gibi alanlarda, okulların kapalı alanları gibi yerlerde maskeleri kullanmaya devam ediyoruz. Bunun dışında kapalı alan olup mesafe korunabiliyor ise bu durumda maskeyi takmanın şart olmadığını söylüyoruz.

Herhangi bir Covid, nezle ve üst solunum yolu hastalıkları olan, semptom gösteren vatandaşlarımızın maske takması gerektiğini biliyoruz. Müzik yasağıyla ilgili de bilim kurulunun aldığı bir karar yok. Onun da yakın zamanda kalkacağı kanaatindeyim.

5-12  yaş için TURKOVAC çalışması başlattık. O çalışmanın sonuçlarına göre bu konuyu gündeme alabiliriz.

https://www.haber7.com/guncel/haber/3198240-maske-ve-hes-kodu-zorunlulugu-kaldirildi-bakan-koca-yeni-kararlari-acikladi

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #469 : 11 Ağustos 2022, 16:00:06 »
Almanya’dan Türkiye’ye geldim. İstanbul’da üç gün kaldıktan sonra Antalya’ya Manavgata deniz tatiline gidecektim ama olmadı.

Şimdi Silivrideki yazlığımda karantina altındayım. Buna ben milli piyango derim.