Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #450 : 25 Haziran 2021, 09:29:02 »
Sayın Gökbörü Allah rahmet eylesin.Başınız sağolsun.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #451 : 25 Haziran 2021, 09:55:04 »
Allah rahmet eylesin.

öyle şerefsiz bir hastalık ki, kimde niye ağır kimde niye hafif geçiyor?  belli değil.
70 yaş üstü akrabam tansiyon ve şekeri olmasına rağmen evde geçirdi,  ayaktaydı hep.
28 yaşında arkadaş hiçbir hastalığı olmamasına rağmen 6 gün hastahanede yattı.

bir de şu haber var.

"ABD’li uzmanlar mRNA aşısı olan gençlerde çok nadiren görülen kalp rahatsızlıklarının aşıyla ilgili olmasının "ihtimal dahilinde" olduğunu, ancak aşının faydalarının risklerinden "çok daha fazla" olduğunu bildirdi. "

https://www.dw.com/tr/abdli-uzmanlar-mrna-a%C5%9F%C4%B1s%C4%B1-ile-kalp-iltihaplanmas%C4%B1-aras%C4%B1nda-ba%C4%9F-muhtemel/a-58028691

acaba bu araştırma ikinci dozu 14 gün sonra olanları mı yoksa ikinci dozu 42 gün sonra olanları mı kapsıyor?
benim  iki dozun arasında tam 42 gün var.
ilk dozdan sonra yan etki olmadı gibi. sadece kolumu aşırı sağa sola oynattığımda aşı olan noktayı kerpetenle hafifçe sıkıyorlarmış gibi bir his oluşuyordu.
3. gün geçti.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #452 : 25 Haziran 2021, 11:19:41 »
Başınız sağolsun, Allah Rahmet eylesin…

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #453 : 25 Haziran 2021, 14:20:23 »
Asiya gore 1. ya da 2. dozda daha cok yan etki olabiliyor..

AstraZeneca da 1. doz 2.ciye oranla daha fazla yan etki yapiyor..

Ben AstraZeneca oldum, ilk doz 2 gun ates ve bas agirisi 1 hafta kadar da halsizlik yorgunluk yapti..

Gecen hafta 2. dozunu oldum sadece kolum agridi 2 gun..

Pfizer ise 2.doz 1.ciye oranla daha fazla yapiyor.

Babam Sinovac oldu 2 doz hicbirsey yapmadi - antikor testi yaptirdi gayet iyi tepki vermis..

Hangi asi olursa olsun asinizi olun..

Annem asi olmadi ve 2 ay once bu hastalik yuzunden kaybettik...yas disinda saglik sorunu yoktu, 2 tane testi de negatif cikti..hastaneye dusene kadar siddetli bas agrisi disinda sikayeti yoktu..

Allah rahmet eylesin.  Allah sabırlar versin...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #454 : 25 Haziran 2021, 15:15:43 »
Taziyeleriniz icin sagolun forumdaslar..

Kendinize dikkat edin, tedbiri elden birakmayin..
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #455 : 27 Haziran 2021, 14:13:51 »
Basiniz sağ olsun gerçekten çok üzüldüm.
Bende çevremde sevdiğim insanları lanet virüs yüzünden kaybettim.
Ama maalesef annemle aynı yaş grubunda olan aynı astım rahatsızlığını taşıyan sevdiğim bir insan hayatını kaybetti. Annem ve babam maalesef sıraları çoktan gelmesine rağmen asi olmuyorlar.

Bende bu covidi getirmemek için e maske ve mesafe kuralı olmak üzere bütün yapılması gerekenleri yaptım şahsım adıma. Covid belası yakin çevremize kadar inmisken kendi ailemin uymaması beni gerçekten çok üzüyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #456 : 27 Haziran 2021, 14:47:38 »
Benim doktorum covid 19 yakalandiginda ü hafta yogun bakiminda kaldi. Ayni benim Kastamonuda ki dayim gib. Düsünün Küre Daglarinda bile virüs kol geziyor. Köyümüze günde iki veya üc insan ugrar ama orada bile yakaldi onu.

Doktorun ve dayimin dedikleri ayni: Bogularak ne nefesis kalarak ölmekten kötü bir ölüm yoktur.

Ne yapip yap onlarin asi olmalari icin cabala. Kimse keyfinden asi olmadi.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #457 : 27 Haziran 2021, 15:25:26 »
Efendim maalesef kendi ailemin cevresinde gördüğü covid vakalarina rağmen ısrarla asi yaptırmamalari beni oldukça üzüyor ve sinirlendiriyor. Çevremizdeki ornekleri kendi edindiğim rafine doğru bilgilerle anlatiyorum.
Özellikle aşının faydalı olduğunu asi yaptıranların covidi nasıl hafif bir şekilde atlattigini covid aşılarınin
kısa sürede bulunmasının sebebini mevcut daha önceleri aşıları olan normal grip ve domuz gribi covidin aynı aileden gelmesi ve ilaç şirketlerinin hızlı çalışması sonucu olduğunu ayrıntılı olarak anlatmama rağmen kendi ailem maalesef beni dinlemiyor.
Sadece asi olarak değil kendileri maske ve mesafe kurallarına pek uymuyorlar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #458 : 27 Haziran 2021, 15:33:38 »
Çok acı. Gerçekten işin çok zor. Ama bu inat neden sebebi ne olabilir?

Bunun dışında senin yapabileceğin bir şey yok. Günah senden gitti.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #459 : 20 Temmuz 2021, 18:03:39 »
Perşembe günü oglen ikinci aşıyı vuruldum. İlkinde olan kol ağrısı olmayınca sevindim. Akşam biraz ateş ve halsizlik bas gösterince ikinci aşıyla beraber olan yan etkiye bağladım ilerleyen saatlerde ateşim ve halsizligim arttı ve zaman geçtikçe halsizlik ileri düzeye geldi ve eklem ağrıları başladı. Bu hale gelince bu yaşta menenjit olmayım diye kendime soğuk duş alıp soğuk press yapmak istedim ama yataktan kalkmam tam bir saat sürdü.
Taksiyle hastaneye gidip covid testi ve güç bela bir tane iğne yaptirabildim.
Şahsen kendi kaldığım evde ve iş yerimde covid çıkmasına rağmen yaralanmamış biri olarak ikinci aşıda acaba olmasaydim olur muydu dedim.