Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #430 : 05 Haziran 2021, 23:12:33 »
Alman aşısı oldum. Kolum bile ağrımadı. Gerçekten tepkiler kişiden kişiye değişebiliyor.

Aynen... Ağrı oluyor  , ataş çıkabiliyor dediler , hemşire uyardı ama hiçbir ağrı-ateş olmadı bende...

Hatta acaba antikor oluşmadı mı? diye kendi kendime dalga geçtim...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #431 : 23 Haziran 2021, 17:21:08 »
Bende asi sırası geldiğini öğrenince hemen gidip biontech aşısını oldum. Daha önce 2 kere yakın temasli olduğum kişiler covide yakalandı.
Aşısını olmuş 65 yaş üzeri yakınım sadece öksürük ve hafif halsizlikle atlattı covidi. Hiç bir sağlık sorunu bulunmayan içkisi sigarası dahi bulunmayan yakınım ise zatürre ile covidi geçirdi.
Şahsen burnumun dibinde böyle örnekler varken asi yaptırmamam imkansızdı.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #432 : 23 Haziran 2021, 17:38:30 »
Bence dogrusunu yaptiniz. Hic korunmasiz olmak hem sizin hem baskalari icin risk icerir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #433 : 23 Haziran 2021, 17:49:27 »
Geçen Hafta salı günü Biontech aşısı oldum. Ciddiye alınabilecek bir yan etkisi olmadı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #434 : 23 Haziran 2021, 17:52:22 »
Ben de geçen pazartesi olmuştum ilk dozu Biontech'ti. Nedense 3 gün boyunca ağrıdan kolumu kaldıramadım Allah'tan esnek çalışma vardı da evdeydim.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #435 : 23 Haziran 2021, 20:48:31 »
Ikinci dozda Paracetamol ve Ibuprofeni hazir tutun. Beni fena carpti.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #436 : 23 Haziran 2021, 23:24:21 »
Arkadalar, bence bırakın aşı ağrı yaptı, onu bunu yaptıyı. Olmayanlar, bir an evvel olun aşınızı.

Biz dua edelim, fransızlar ab nin uygulamalarını protesto etmiş de 150 milyon doz aşı bize kalmış. Yoksa daha çoook sürünürdük.

Bakın bir sürü can gidiyor, üstüne bir de ekonomik kayıplar derken, bir an evvel normale geçiş yapmamız lazım.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #437 : 24 Haziran 2021, 01:38:54 »
Arkadalar, bence bırakın aşı ağrı yaptı, onu bunu yaptıyı. Olmayanlar, bir an evvel olun aşınızı.

Biz dua edelim, fransızlar ab nin uygulamalarını protesto etmiş de 150 milyon doz aşı bize kalmış. Yoksa daha çoook sürünürdük.

Bakın bir sürü can gidiyor, üstüne bir de ekonomik kayıplar derken, bir an evvel normale geçiş yapmamız lazım.
sakın aşık olmayın  diyen mi var? Sadece tecrübe mi paylaşıyorum Ve ne olursa olsun yine aşıdan vazgeçmem.

Biontech aşısı oldum ve birinci doz gayet sağlıklı geçti. İkincisindeyse üç gün yüksek ateş şiddetli baş ağrısı ve aşırı terlemeyle  hasta yattım. Ardından bir hafta boyunca düşük tansiyon ve baş dönmesi ile Mücadele ettim. Bir gece kalkarken dengemi kaybedip ayağımı şiddetli kapıya çarptım ve baş parmağımı kırdım. O yetmezmiş gibi iki gün sonra bir de üstüne dolaptan kurtulan Çekmece düşmez mi?

Aşı yerine herhalde bana ikinci dosta büyü yaptılar.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #438 : 24 Haziran 2021, 08:20:08 »
Sayın Tigerfish,  ben de tıpkı sizin gibi ilk dozda en ufak bir sorun yaşamadım.
Temmuz başında 2.dozu olacağım.Sizi dinleyince 2.dozdan korktum

2.doz neden daha fazla sorun çıkarıyor acaba? Çoğu kişi 2.dozda sorun yaşamış.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #439 : 24 Haziran 2021, 11:38:44 »
Sayın Tigerfish,  ben de tıpkı sizin gibi ilk dozda en ufak bir sorun yaşamadım.
Temmuz başında 2.dozu olacağım.Sizi dinleyince 2.dozdan korktum

2.doz neden daha fazla sorun çıkarıyor acaba? Çoğu kişi 2.dozda sorun yaşamış.

Yaslilara pek dokunmuyor. Cogunlukla 50 yasin altinda olanlara carpiyor. Asinin tazeleme enjeksyonunda bu tepkiler aslinda normaldir. Ibuprofen ve Paracetamolu hazir bulundurun. Genelikle geceleri ates ve terleme kendini gösterir.