Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #420 : 05 Haziran 2021, 12:29:00 »
Tatilde değilim, şimdilik. Samsuna gittim denize, ama erkenmiş. Hava rüzgarlıydı, giremeden kös kös döndüm geriye. Yarın da Alaman aşısı vurunacam. Sezonu açarım artık nasipse.

Babam Çin Sinovak aşısı vuruldu. Aşırı baş ağrısı ve beyin kanaması geçirdi. Allahtan iyileşti.(diş doktoru dışında hayatta bir kere doktora gitmemiş) Şimdi Annem Alman aşısı oldu. İki gündür ağrıdan evde yatıyor. Benim aşı konusunda ciddi tedirginliğim var. İyice araştırıp karar vermenizi öneririm. İnsanların aşıya verdiği vücut tepkileri farklı olabiliyor.
1 milyonda 4 ya da 5 kişide kan pıhtılaşması ya da trombosit azalmasına yol açabiliyor. Benim Astra Zeneca ilk aşımda hafif bir yorgunluk olmuştu iki gün. İkinci aşıda kol ağrısı ve kas ağrısı oldu 24 saat. O kadar. Herkesi değişik etkiliyor.
Avantajı riskine değer. Başaşağı altına pisler durumda günlerce entübe olmaktan iyidir. İki aşıyı da olup ta 28 günü geçirdikten sonra ölen neredeyse yok. Hastalansanız bile ya hafif geçiriyorsunuz ve en iyisi ölmüyorsunuz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #421 : 05 Haziran 2021, 12:53:19 »
Angela Merkel de Avrupa'daki kullanımı durduruldu denilen Astra zeneca aşısı oldu.

Yaşlılarda bunu vurun diyorlar nedense

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #422 : 05 Haziran 2021, 16:02:12 »
Aslında tüm bu aşıların sistematik olarak etkilediği bedensel olgular vardır ama işde aşıların hepsi salgın nedeni ile normal olarak ortalama 5 yıl tam tekmil tüm ar ge prosedürleri uygulanmadan kullanıma alınmak zorunda kalındığından bu etkileşimleri bilinmiyor. Virüsde yeni, aşı da yeni. Üstüne üstlük, virüsün aşıya rağmen vücudu etkilemesi halinde kullanılacak yok edici yada etkisizleştirici ilacı da yok.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #423 : 05 Haziran 2021, 16:16:38 »
Angela Merkel de Avrupa'daki kullanımı durduruldu denilen Astra zeneca aşısı oldu.

Yaşlılarda bunu vurun diyorlar nedense
İncelerseniz hem Sinovac hem de Astra Zeneca aşıları ölü virüsten türetilmiş aşılar. Biontech, Moderna gibi aşılarsa mRNA cinsi canlı protein içeren aşılar. İki ayrı yöntemle aynı sonuca ulaşıyorlar.
Bilhassa 60+ yaş gurubu için yan etkisi çok daha az ve 28 gün sonra ençok korumayı veren aşılar, ölü virüsten türetilenler.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #424 : 05 Haziran 2021, 20:30:27 »
Ben Biontech oldum... Alman aşısı iyidir...Çünkü İsrail bu aşıyı kullanıyor...

Ben İsrail hangi aşıyı , füzeyi , uçağı, deterjanı  , otomobili , traş bıçağını vs. kullanıyorsa onu tercihi ederim... Hayat felsefem yahudilerin tüketimine göre belirlerim...

Yahudiler insanlarının hayatına önem verir ... Yahudi tüketim mallarından şaşmayacaksın... :D :D :D

Bazılarının İsrail'e salladığına bakmayın  , onlar da özel yaşamlarında benimle aynı çizgidedirler emin olun...

« Son Düzenleme: 05 Haziran 2021, 20:31:45 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #425 : 05 Haziran 2021, 20:39:32 »
Ben dört gün evvel ikinci Biontech  aşısı oldum. İlk enjeksiyon da ne iğnenin acısı ne de bir belirti yaşadım gayet sağlıklı geçirmiştim. İkinci aşıyı olduktan sonra aynı gece beni aşırı terleme ateş ve şiddetli baş ağrısı aldı. İki gün boyunca hiç yataktan kalkamadım desem doğru. Kolumu zaten oynatamıyordum bir şey değerse  canım gidiyordu. Kolumun altında top gibi lenf bezeler şişti. Halen tam kendimde değilim baş Dönmeler ben de devam ediyor.

Benim çalıştığım fakültede talebelerin çoğu benim yaşadığım aynısını yaşamışlar. Hatta birkaç tanesi hastanelik olmuşlar. İkinci aşıdan sonra bu tür semptomlar bilhassa gençlerde normalmiş. Annem ve babam size ikinci aşağıya kadar süreci gayet sağlıklı geçirdiler.

@ Okçular

Babanıza çok geçmiş olsun umumi muayenenin haricinde  bir de kardiyolojiye kesinlikle görünsün.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #426 : 05 Haziran 2021, 20:45:15 »
Ben Biontech oldum... Alman aşısı iyidir...Çünkü İsrail bu aşıyı kullanıyor...

Ben İsrail hangi aşıyı , füzeyi , uçağı, deterjanı  , otomobili , traş bıçağını vs. kullanıyorsa onu tercihi ederim... Hayat felsefem yahudilerin tüketimine göre belirlerim...

Yahudiler insanlarının hayatına önem verir ... Yahudi tüketim mallarından şaşmayacaksın... :D :D :D

Bazılarının İsrail'e salladığına bakmayın  , onlar da özel yaşamlarında benimle aynı çizgidedirler emin olun...

Tamam bu kadar reklam yeter.

İkinci aşıyı olduktan sonra her ihtimalle karşı yanında ibuprofen 400 veyahut parasetamol hapları bulundur. Benim tavsiyem ama ibuprofen sadece ağrı kesici değil ateşi de düşürüyor Ve iltihaplara karşı etkili. Semptomlar dayan olmayacak boyuta ulaşırsa o zaman acile başvurmanı öneririm.

Bu öneri herkes için geçerli.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #427 : 05 Haziran 2021, 21:51:56 »
Tatilde değilim, şimdilik. Samsuna gittim denize, ama erkenmiş. Hava rüzgarlıydı, giremeden kös kös döndüm geriye. Yarın da Alaman aşısı vurunacam. Sezonu açarım artık nasipse.

Babam Çin Sinovak aşısı vuruldu. Aşırı baş ağrısı ve beyin kanaması geçirdi. Allahtan iyileşti.(diş doktoru dışında hayatta bir kere doktora gitmemiş) Şimdi Annem Alman aşısı oldu. İki gündür ağrıdan evde yatıyor. Benim aşı konusunda ciddi tedirginliğim var. İyice araştırıp karar vermenizi öneririm. İnsanların aşıya verdiği vücut tepkileri farklı olabiliyor.

Geçmiş olsun. İnşallah annemiz artık daha iyidir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #428 : 05 Haziran 2021, 22:52:30 »
Geçmiş olsun

Astra Zeneca oldum ilk doz..

2 gün 38C ateş ve baş ağrısı yapti..

4 günde epey bir haksızlık...

2. Dozu bekliyoruz bakalım ne olacak..

Eşim de Astra Zeneca oldu burnu bile akmadı..

Ben virüse televizyondan baksam ateşlenen bir bünyeye sahibim yalnız.

Uzun lafin kisasi birazda bünye ile alakalı aşıdan çok..

Lütfen olabiyorsaniz olun aşıyı...aşırı uctaki yan etkiler çok nadir,keşke olmasa ama maalesef risksiz iş yok...hele yaş ya da kronik hastalık varsa hastalığın başa bela olma ihtimali aşının bela olma ihtimalinden kat kat fazla..
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2021, 22:54:06 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #429 : 05 Haziran 2021, 23:08:49 »
@OKÇULAR; Çok geçmiş olsun.

Alman aşısı oldum. Kolum bile ağrımadı. Gerçekten tepkiler kişiden kişiye değişebiliyor.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2021, 23:15:23 Gönderen: merzifonlu »