Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #320 : 17 Ağustos 2020, 22:00:05 »
Bu hastalığı fazla zorlanmadan atlattığınızı düşünüyordum. Üzüldüm. Başınız sağolsun. Allah sabırlar versin kardeşim.

Valla hocam ben babamdan korkuyordum. 65 yaş altıydı ama yaşı vardı, şeker ve tansiyonu vardı, ciğerde az da olsa zatürre dezenformasyonu vardı. Allah'a şükür iyi atlattı. Teyzem çok ağır geçirmişti ama oda atlattı. Ama eniştemin babası yoğun bakımdaydı bir ara iyi oldu ama sonra kalbi durdu. Büyük ihtimal solunuma bağlıdır.

Açıkcası ben amcanın vefatına duygusal olarak idrak edemedim. Çünkü amcayla daha yeni samimi olmuştuk. Diğer çocuklarıyla kavgalı olduğundan teyzemlere gelmişti. Yeni yatak, dolap almışlardı. 1 ay yatabildi rahmetli. Birde işin şöyle bir kötü yönü var. Virüsü ilk kim getirdi şu an bilinmiyor. Bir sürü ihtimal var en yüksekleri amcanın kendisi her gün geziyordu, ama teyzemin gelinide olabilir en ilk o iyileşti demekki en ilk o kaptı , babamda olabilir her gün otobüs kullanıyordu ama dikkat ediyordu az çok, teyzemde olabilir.

Açıkcası herkes kendi çıkarına göre kafasında bir oran belirliyor. Ben bile kendimi bir ihtimal görüp hafiften katil gibi hissediyorum. Tabi olan oldu geriye kalan sarsılan aileler, vefat eden kişiler daha 25 gün önce tüm aile herşeyden habersiz akşam birbirine gidiyordu. Kim nereden bilebilir ki , Allah bizi iyi bir sınadı. Umalım ki sınavımız buraya kadar olsun.

---------------------------

Baş sağlığı dileyen tüm arkadaşlar Allah razı olsun.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2020, 22:00:36 Gönderen: BATTLESTAR »
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #321 : 17 Ağustos 2020, 22:32:22 »
@Battlestar başınız sağolsun. Tüm ailenize acil şifa dilerim

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #322 : 17 Ağustos 2020, 22:35:01 »
Basiniz sag olsun Sn BATTLESTAR

Çevrimdışı Galanth

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #323 : 17 Ağustos 2020, 22:37:13 »
Başınız sağolsun, size ve ailenize sabırlar diliyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #324 : 17 Ağustos 2020, 23:06:18 »
Bu hastalığı fazla zorlanmadan atlattığınızı düşünüyordum. Üzüldüm. Başınız sağolsun. Allah sabırlar versin kardeşim.

Valla hocam ben babamdan korkuyordum. 65 yaş altıydı ama yaşı vardı, şeker ve tansiyonu vardı, ciğerde az da olsa zatürre dezenformasyonu vardı. Allah'a şükür iyi atlattı. Teyzem çok ağır geçirmişti ama oda atlattı. Ama eniştemin babası yoğun bakımdaydı bir ara iyi oldu ama sonra kalbi durdu. Büyük ihtimal solunuma bağlıdır.

Açıkcası ben amcanın vefatına duygusal olarak idrak edemedim. Çünkü amcayla daha yeni samimi olmuştuk. Diğer çocuklarıyla kavgalı olduğundan teyzemlere gelmişti. Yeni yatak, dolap almışlardı. 1 ay yatabildi rahmetli. Birde işin şöyle bir kötü yönü var. Virüsü ilk kim getirdi şu an bilinmiyor. Bir sürü ihtimal var en yüksekleri amcanın kendisi her gün geziyordu, ama teyzemin gelinide olabilir en ilk o iyileşti demekki en ilk o kaptı , babamda olabilir her gün otobüs kullanıyordu ama dikkat ediyordu az çok, teyzemde olabilir.

Açıkcası herkes kendi çıkarına göre kafasında bir oran belirliyor. Ben bile kendimi bir ihtimal görüp hafiften katil gibi hissediyorum. Tabi olan oldu geriye kalan sarsılan aileler, vefat eden kişiler daha 25 gün önce tüm aile herşeyden habersiz akşam birbirine gidiyordu. Kim nereden bilebilir ki , Allah bizi iyi bir sınadı. Umalım ki sınavımız buraya kadar olsun.

---------------------------

Baş sağlığı dileyen tüm arkadaşlar Allah razı olsun.

Kendini veya bir başkasını suçlamaya gerek yok. Bu hastalıktan önlemlerle korunulabiliyor. Ancak önlemler de yeterli olmuyor bazen malesef.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #325 : 18 Ağustos 2020, 08:51:21 »
Başınız sağolsun Allah sabır versin hocam. Sonuçta her canlı birgün ölümü tadacaktır, ama erken, ama geç bu kaçınılmaz bir son hepimiz için...

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #326 : 18 Ağustos 2020, 09:31:59 »
Öyle tabi  arkadaşlar, baş sağlığınız için teşekkürler. Allah razı olsun.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #327 : 18 Ağustos 2020, 10:06:56 »
Öyle tabi  arkadaşlar, baş sağlığınız için teşekkürler. Allah razı olsun.

Size ve ailenize geçmiş olsun.Eniştenize Allah rahmet eylesin başınız sağolsun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #328 : 22 Ağustos 2020, 03:17:10 »
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil koronavirüse yakalandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii(TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, koronavirüs (Covid-19) test sonucunun pozitif çıktığını ve karantina altında olduğunu açıkladı.

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil, kendisine ait Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Değerli dostlarım, düzenli olarak yaptırdığımız Covid-19 testimin sonucu pozitif çıktı. Hamdolsun, şu an genel sağlık durumumun iyi olmakla birlikte karantinada gözlem altında olacağım. Dualarınız ile bu süreci atlatacağım inşallah. Allah’a emanet olun."

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/tusas-genel-muduru-kotil-koronaviruse-yakalandi-41592981
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #329 : 28 Ağustos 2020, 19:54:36 »

Bu veriler Türkiye'de virüsün iyiden iyiye kontrolden çıkmaya başladığını gösteriyor. Tehlike iyice kapımıza dayanmaya başladı maalesef...