Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #160 : 02 Nisan 2020, 11:44:10 »
Corona virüs konusunda ne batı ne Who samimi değil kimse corona virüsü önemsemiyor. Batı sürü bağışıklığı bahanesiyle kendine yük yaşlı ve hastalardan kurtulma derdinde. Zaten kendi Who ise corona virusuyle ilgili hiç şeffaf davranmıyor. Verileri gizliyor, insanları kandırıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #161 : 02 Nisan 2020, 11:44:41 »
Benim bu konuda anlayamadığım bir şey var. Sürekli şu haftayı atlatırsak durum iyiye gidecek, şu kadar günü atlatırsak kurtulacağız bu işten gibi söylemler dolanıyor ekranlarda. Hem de uzmanlar tarafından.

Bu işin başında sınırlarımızı kapatmış, yurt dışından gelenleri karantinaya almışken, sadece bir kaç vaka varken durum iyi değil miydi? Her şey kontrol altında görünüyordu!

Şimdi binlerce vaka var. Alınan önlemlere rağmen her geçen gün de artıyor. Ülkenin her yerine yayıldığını dün bakan açıkladı. Kısacası durum kontrolden çıkmış gibi görünüyor. Böyle hızla yayılırken geçen sürede ne değişecek ki durum iyiye gidecek! Henüz bu hastalığın kesin bir tedavisi bile yok üstelik!

İnsanların çoğu hayatlarını devam ettirebilmek için çalışmak zorunda. Bu nedenle her gün işe gidiyorlar. Çoğunun evden çalışma gibi bir olanağı söz konusu değil. Mecburlar, çünkü onlara yardım eden yok! Bunun dışında halen bilinçsiz insanlar toplumun sağlığını hiçe sayarak kuralları çiğniyorlar.
Şimdi bazı yerlerde karantina uygulaması var. Şehirlerin girişlerinde yolcuların ateşleri ölçülüyor. İyi de bu hastalığın her taşıyıcısının ateşi her an yüksek olmuyor ki! Ateş kontrolünden geçtikten saatler, hatta günler sonra da belirtilerini gösterebilir.

Bu koşullar altında bu hastalığın yayılmasının duracağını beklemek biraz hayalcilik değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #162 : 02 Nisan 2020, 13:08:53 »
Bu işin başında sınırlarımızı kapatmış, yurt dışından gelenleri karantinaya almışken, sadece bir kaç vaka varken durum iyi değil miydi? Her şey kontrol altında görünüyordu!

İşi berbat edenlerin Umreciler olduğu artık kesinlik kazandı. Salgının varlığı bilindiği halde vatandaşı Umre' ye gönderen, kontrolsüz şekilde tekrar ülkeye girişlerini yapan, zamanında gerekli tedbirleri almayan ve hatta ateşi yüksek çıkanları karantinadan kaçırmak için ateş düşürücü içirip kontrolsüz şekilde memleketlerine salıverenler hem suçlu hem de güçlüdür! Bu gidişle memleketi bitirecekler. Şu gün olmuş halen sokağa çıkma yasağı ilan edilemiyor.

Aynı şeyi Suriyelilere yapmışlardı. Kontrolsüz şekilde memlekete salıverdiler. Yıllar öncesinden kökü kazınmış, artık Türkiye' de görülmeyen hastalıklar bile artık görünür hale geldi.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #163 : 02 Nisan 2020, 13:11:15 »
Bu konuda sizden daha degisik dusunmekteyim Sn SKYWOLF hocam.

Ben her ne kadar da sinirlarimizi cok once su ulke ile bu ulke ile kapttik veya ucuslari iptal ettik denmis olsak da,ulkeye virusun girmesi konusunda yeterince hizli hareket etmedigimiz kanisindayim . Evet devletimiz yeterince suratli efektif sekilde sinirlarimizi ulkemize gelen ucuslari kontrol altina almis olsaydi yine virusun ulkeye girisini onleyemezdi. Ancak yurt icerisine disardan gelen sahislarin kontrolu ve izolesini cok daha etkili yapilabilirdi ki burada yapilan eksikler mevcut.

Yurt icerisine girmis olan tum sahislar izole edilmek sureti ile kontol ve gozetim altinda tutulabilinmeli idi.
Bu sahislarin boylelikle yurt sathina bilmeyerek olasi tasimakta olduklari virusu yurt icerisindeki yolculuklari ve sonrasinda gittikleri yerdeki kisilere bulastirmalari onlenebilinirdi.Corona Virusun yurt icerisene dagiliminin bir kismi malesef boyle gerceklesti.

Ancak Virusun yurt sathinda artmasi ve dagilmasina ana etken halkin bulunduklari yerde ve yurt sathinda serbest dolasimi oldu . Yani Italyanin yapmis oldugu ana hatayi goremeyip ayni hatayi biz de tekrarladik.

Su asamada yani virusun yurt capina bulasmis olmasina ragmen yine de sokaga cikma yasaginin uygulanmasi ve etkin kontrolu oncelikle sart. Yurt icerisindeki sehirler arasi yolculuklara yasak .Elzem olmayan tum is kollarinin zorunlu olarak faliyetlerini durdurmasi. Sadece saglik,gida harici uretim yapmakta olan is kollari haric tum gereksiz fabrika ve mazalarin zorunlu olarak kapatilmasi, devlet hizmetlerinin ve ozel sektorun faliyetlerinin mumkun oldugnunca evden yapmasi icin  gerekli onlemlerin alinmasi. Hedefe koymus oldugumuz Cin Italya ispanya bunlari duvara toslaip mecbur kaldiktan sonra gec kalmis olsalar dahi yapmak zorunda kaldilar . Bizim ici halen vakit gec degil su anda son surat duvara toslama istikametinde yol almaktayiz.

Aklinizdan geceni tahmin edebiliyorum bizim insanimiz calismaz ise gecinemez diyeceksiniz ki dogru.

Iste burada bizleri yonetmekte olan devlet iradesi dereye girer ve mevcut virus suresince kendi ayaklari uzerinde duramayacak halkina direk veya en direk sekilde kisitli da olsa hayatlarini idame edebilmeleri icin halkina kol kanat gerer ve gercek bir devlet yonetim anlayisini sergiler.

Malesef ben bu adimlarin butunun bulundugum ulkede yasayarak gormekteyim .  Ulkemizde Corona etkisi baslamadan once bu platformdan Coronanin onemini dilim vardiginca anlatmaya calisip gerekli onlemleri alinmasinda gecikip baska ulkelerin durumuna dusmememizi uyarmaya calistim ama malesef pek basarili olamadim.

** Bulundugum ulkede bir aydan beri bu illetten dolayi ev halki olarak zorunlu olarak evimizin disina cikmiyoruz ,bulundugumuz bolge Lombardia kadar etkilenmesede  bildigimiz tanidigimiz bir cok kisi hayatlarini malesef kaybetti bu isin sakasini birakin bos vermisligi olamaz .

Bizlere cok benzer adletigimiz Akdenizli cok konusan Italya gunu gelince bazilari gec olmus olsa da sert onlemler alip uygulabiliyor. Muhalefet muhalefetligini yapabiliyor virus konusunda savasta devlet ile muhalefet birlikte yan yana savasmaktalar.

Iktidar muhalefet belediyelerin,tum olanaklarini partizanlik yapmaksizin halkinin emrine sunmaktalar.
Italyada Coronadan olumler halen yuksek seyir etmekte olsa da yeni hasta sayisindaki artis kontrol altinda gibi bunun ana nedeni halkin ve devletin uygulamakta oldugu tecrit,karantina sokaga cikma yasaklari.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #164 : 02 Nisan 2020, 13:24:58 »
Salgının varlığı bilindiği halde vatandaşı Umre' ye gönderen, kontrolsüz şekilde tekrar ülkeye girişlerini yapan, zamanında gerekli tedbirleri almayan ve hatta ateşi yüksek çıkanları karantinadan kaçırmak için ateş düşürücü içirip kontrolsüz şekilde memleketlerine salıverenler hem suçlu hem de güçlüdür!

Bu iddia doğru mudur? Doğrulanmışsa eğer bu konu hakkında yasal işlem yapılmış mıdır?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #165 : 02 Nisan 2020, 13:42:18 »
Salgının varlığı bilindiği halde vatandaşı Umre' ye gönderen, kontrolsüz şekilde tekrar ülkeye girişlerini yapan, zamanında gerekli tedbirleri almayan ve hatta ateşi yüksek çıkanları karantinadan kaçırmak için ateş düşürücü içirip kontrolsüz şekilde memleketlerine salıverenler hem suçlu hem de güçlüdür!

Bu iddia doğru mudur? Doğrulanmışsa eğer bu konu hakkında yasal işlem yapılmış mıdır?
Dogru olabilir. 20 ocak dan sonra Cin den gelen Ürünlerin girisi cogunlukla gümrükte durduruldu. Gayresmi ozaman bu isin ciddiyetini yavas yavas anlamaya baslamislar anlasilan.

Ben burda sucu devlete tam yükleyemem. Nitekim ucuslar ilk durduran ülkelerden biriyiz. Ucus yasagi uygulnmadan evel Umreye gittilerse elbette geri getirilmeleri gerek ve karantinaya alinmalar sart. Ama umreden dönen seytanlar polislerle catisircasina karantinadan kacip gittiler. Bu gerizekali yobazlarin bazilari Kastamonun bir cok kazalarin ve köylerin baslarini yakti. Yasal islem ilk önce bu örümcek kafalilardan baslanmasi gerekiyor.

Annemin ici gidiyor Umre icin ancak  da sartlara uyuyor.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #166 : 02 Nisan 2020, 13:49:28 »
Umre'ye gitmiş nineleri-dedeleri içeri mi atacağız?  8) 8) 8)
Zira bunları ülkeye kontrolsüz alanlara hiçbir şeyin olmayacağını siz benden daha iyi biliyorsunuz.

Bu ülkede hangi suç karşılığını aldı ki...

Ben ; 18-06 akşam  saatleri arasında deneme amaçlı  sokağa çıkma yasağını uygulanmasını öneriyorum. Zaten çoğu insan gündüz zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya gayret ediyor...
Vakalarda artış durmazsa tüm gün uygulansın

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #167 : 02 Nisan 2020, 13:50:09 »
Bu konuda sizden daha degisik dusunmekteyim Sn SKYWOLF hocam.

Aslında farklı değil, aynı düşüncedeyiz.

Ancak ülkemizin siyasi yapısı İtalya'dan farklı. Dolayısıyla karar verecek olanların uygulamaları da farklı.

Bakın bir örnek vereyim...

https://www.ensonhaber.com/istanbulda-yardim-parasi-kalabaligi.html

Devlet kimlere veriyor bu yardımı? Aşağıda belirtilen yardım verdiklerine...

Yaşlı Aylığı
Engelli Yakını Aylığı
Silikozis Aylığı
Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım
Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım
Öksüz Yetim Yardımı
Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı
Şartlı Eğitim Yardımı
Şartlı Sağlık Yardımı
Çoklu Doğum Yardımı
Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı
Engelli Aylığı

Bu iyi bir şey değil mi?
Evet.

Peki nasıl veriyor? Haberde görebileceğiniz gibi PTT aracılığıyla...

Gördüğünüz üzere yüzlerce insan bir arada kuyrukta bekliyorlar. Polis de önlem almaya çalışıyor umutsuzca...
Hani nerede sosyal mesafe. Ayrıca sosyal mesafe tabiri de nedir? Biz iş yerinde onun yerine fiziksel mesafe diyoruz. Sosyal mesafe deyince sosyal medya  vs işin içerisine girmiyor mu?

Şimdi corona ile mücadele eden binlerce sağlıkçı ne yapsın! Onlar gece gündüz mücadele ederken arkadan böyle bir fırtına yaklaşıyor!

Mücadele ediliyor, destek veriliyor vs ama kevgirle su taşınıyor gibi görünüyor.

İtalya'da nasıl bilmem ama Türkiye'de neredeyse herkesin borcu var. Neredeyse herkesin geleceği ipotek altında. Konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi vs... Ekonomi borçla dönüyor ve böyle durumlarda kilitlenip kalıyor.

Dolayısıyla bu işin sağlık boyutu kadar ekonomik boyutu, sosyal boyutu da çok önemli! Bütün sistemler çökebilir. Bu konuda ne gibi önlemler alınabilir tartışan neredeyse yok!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #168 : 02 Nisan 2020, 13:51:15 »
Umre'ye gitmiş nineleri-dedeleri içeri mi atacağız?  8) 8) 8)
Zira bunları ülkeye kontrolsüz alanlara hiçbir şeyin olmayacağını siz benden daha iyi biliyorsunuz.

Bu ülkede hangi suç karşılığını aldı ki...

Ben ; 18-06 akşam  saatleri arasında deneme amaçlı  sokağa çıkma yasağını uygulanmasını öneriyorum. Zaten çoğu insan gündüz zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya gayret ediyor...
Vakalarda artış durmazsa tüm gün uygulansın

Iyi o zaman. Potansiyel katilere dokunmayalim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #169 : 02 Nisan 2020, 14:09:48 »

Ben burda sucu devlete tam yükleyemem. Nitekim ucuslar ilk durduran ülkelerden biriyiz. Ucus yasagi uygulnmadan evel Umreye gittilerse elbette geri getirilmeleri gerek ve karantinaya alinmalar sart. Ama umreden dönen seytanlar polislerle catisircasina karantinadan kacip gittiler. Bu gerizekali yobazlarin bazilari Kastamonun bir cok kazalarin ve köylerin baslarini yakti. Yasal islem ilk önce bu örümcek kafalilardan baslanmasi gerekiyor.

Halkın sağlığını hiçe sayarak karantinaya uymayanlara yasal işlemin şart olduğu konusuna katılmayan yoktur. Ancak bu durum, umreye gidenlerin geneline hakaret etme hakkını kimseye vermez!