Gönderen Konu: Corona Virus  (Okunma sayısı 57205 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Corona Virus
« Yanıtla #150 : 31 Mart 2020, 01:16:45 »
Çin'den gelen korona virüs kitlerinin bile bir şekilde bmcnin sahibi Ethem Sancak'in oğluna koli koli satılması , başka bir milletvekilinin oğlunun vassaptan bu kitleri satis yapması falan abi neden her halttan su Ethem Sancak çıkıyor ya. Birlik beraberlik diyoruz zor günler diyoruz biz söylüyoruz biz dinliyoruz. Yargıtay başkanı atanır bu herifin eniştesi , korona kitleri gelir bu herifin oğlu ticaretini yapar sonra birlik beraberlik der dururuz. Abi neden her yırtık dondan bu herif çıkıyor sıktı artık..

Cin den gelen kitlerin tehsis orani yüzde 30 oldugu icin bazi Avrupa devletleri almiyor. Ucuz ama isabetsiz.

Berlin Charite Fakülteyle calisan TIB Molbiol Syntheselabor diyagnostik üzeri sayili üreticilerden. Onlarin günlük üretim kapasiteleri ancak 150.000 adetlik. Ama talebi karsilayamiyorlar.
ciddi misin ? Bizde haberlerde sadece zaman konusunda daha iyi olduğu söyleniyor. Bizdekiler 90 dakikada teşhis koyarken Çin'den gelenler 30 dakika falan diye geçiyor hiç %30dan falan bahsetmiyor.. Yalnız şöylede birşey var. Sonuçta bu virüse en uzun zamandır tanık olan ülke Çin ve bu konuda bir yere gelmiş olmalı diye düşünüyor olabilirler. Yinede Almanların standartlarıyla bizimki bir değil ki adamlar birşey alırken adan zye kontrol ediyor bizdeki gibi saldım çayıra mevlam kayira degilki..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #151 : 31 Mart 2020, 10:29:51 »
https://www.diyanethaber.com.tr/dini-haberler/diyanet-isleri-baskani-erbas-millet-camii-nde-cuma-namazi-h9741.html

Gerçekten çok sorumsuzca davranan yetkililer var. Milleti bir arada tutumamak, fiziksel mesafeyi korumak için her yerde bangır bangır uyarılar yapılıyor. Mesela Camilerde cemaat namazları artık kılınmıyor. Bazı yerlerde bu konuda inatlaşanlar var. Geçenlerde imama bile saldıranlar olduğuna dair haberler çıkmıştı. Bütün önlemler toplumun sağlığı için. Olağanüstü bir durum söz konusu.

Peki bu şartlar altında Diyanet İşleri Başkanı neden Cuma namazı kıldırır camide! Yahu imam böyle yaparsa cemaat ne yapmaz! Zaten bazılarını tutmak zor. Ne diye buna davetiye çıkaracak şeyler yapılıyor! Hangi akılla!

Dini kurallara göre bu gibi durumlarda bir arada bulunmamakta, cemaat halinde olamamakta sorumluluk yok. Aksine bir arada olmak sıkıntılı. Bu zaten mantığını kullanan her bireyin akıl edebileceği bir şey. Çıkıp diyebilir, 2 metre aralıklarla oturduk, fiziksel mesafeyi koruduk, güvenliği sağladık vs. Yapma! Yapma kardeşim, yapma! Din işlerinin başındaki adamsın! Yapma! Dinen caiz olmayan şeyi milletin gözünün içine soka soka yapma! Laftan anlamayanlara malzeme verme! Sen böyle yapınca aynısını yapmak isteyecek çok fazla insan var bu ülkede. Kontrolü sağlamak bu kadar zorken daha da zorlaştırma!

Yapılan vahim hata bir de TV'den yayımlanıyor! Medyada paylaşılıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 31 Mart 2020, 11:53:02 »
Şu toplanan yardım işini ben bir türlü çözemedim sizin düşünceleriniz nedir ? Ulan FB win-win kampanyasında bile 30, 40 milyon dolar topladı ki Ali koç, Ferit şahenk gibi milyarderlerin  Acun gibi medya devinin önçülüğünde başlatıldı. Türkiye Cumhuriyeti hadi 10 katını toplasın paramı bunlar devlet için ? TAI kendi öz kaynağı ile başlattığı Hürjet bile 500 milyon dolar para harcanacak. Emekliye verdikleri bayram ikramiyesi 22 milyar TL düşünün. CB dese emekliye zaten her ay maaşı yatıyor. Tek seferliğine bayram için verdiğimizi vermeyeceğiz dese devasa kaynak oluşturulmuş oluyor. Bu kadar imkân varken 3, 5 kişinin yardımını istemek devleti aciz duruma düşürmüyor mu ? Mültecilere 40 milyar dolar harcayan devlet Merkelden 20 milyon dolar istiyor buna benziyor bu yardım kampanyası. Bi Ak partili trolleri görseniz amann eleştiremezsin bile IMF yerine millete gitmişler. Ulan sen millete gidecek durumdaysan sen devlet olarak bitmişsin demektir. Senin toplayacağım para çerez parası bile etmez. Artık benim bu ülke insanına karşı umudum kalmadı arkadaşlar. Çok üzülüyorum insanlara. Her biri partizan şekilde parti tutuyor. Hiç araştıran eden yok herkes şov peşinde. Bu ülkede çok yanlız kaldım. Şu adamda veya şu partide benim gibi düşünüyor diyemiyorum. Kime güvensem hüsranla sonuçlanıyor.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #153 : 31 Mart 2020, 15:20:10 »
Ürettiği maskelerle ayağını silen Çinli
Tedbir amaçlı kullanılan maskeler ile ayağını silen Çinlinin o anları sosyal medyada tepki topladı.

https://www.ensonhaber.com/urettigi-maskelerle-ayagini-silen-cinli.html

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 31 Mart 2020, 15:52:58 »
Son dakika… Corona virüsünde umut Almanya’da: Corona ilacı iyileştirdi
Ebolaya karşı geliştirilen ancak istenen sonucu vermeyen bir ilaç corona virüsüne karşı umut oldu. Almanya'da denenen ilaçta tam başarı sağlandı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-corona-virusunde-umut-almanyada-5714906/

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #155 : 31 Mart 2020, 15:54:18 »
Belçika'da 12 yaşındaki kız çocuğu, koronavirüs nedeniyle öldü
Belçika'da 12 yaşında bir kız çocuğu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

https://www.gaste24.com/dunya/belcikada-12-yasindaki-kiz-cocugu-koronavirus-nedeniyle-oldu-h106131.html?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #156 : 31 Mart 2020, 21:25:54 »
Doktorun biri hatta önünde doçent yazıyordu Çinliler ile bizim genetigimiz farklı bizde coronavirus olmaz olsada az olur diyordu herif yok oldu sesi çıkmıyor. Bir diğeri "biz elimizi her daim yıkıyoruz İtalyanların tuvalette taharet musluğu bile yok" diyordu oda kayboldu. Baska bir doktor havalar düzelsin azalacak dedi oda yalan cikti..Bu bahsettiğim insanlar doktor falan insan güveniyor sonra iddiaları fos çıkınca kayboluyolar. E biz size guvenemeyeceksek kime guvencez.. Bu virüs olayı bize birçok konuda ne kadar eksik , ne kadar cahil , ne kadar sorumsuz insanlar olduğunu gösterdi. Bilime ve bilim insanlarına ne kadar ihtiyacımız olduğunu anladık. Ben gerçekten bu büyük belayı dünyaya bir uyarı olarak görüyorum. Bunu savaşa yada diğer felaketlere uyarlayabilirsiniz.. birçok alınması gereken mesaj var. Umarım alırız dicem ama 99 depremi yaşamış bir ülke olarak hala depreme karşı bile alınmayan önlemleri gördükçe coronaviruse karşı alınacak mesajlardanda pek ümitli değilim açıkçası... Kış ayında yazlık çadır dağıttık depremzedelere çok acı birşey... Ben inanıyorum ki Corona virüs son olmayacak çünkü dünya böyle bir silah varolabilir ve bir ülkeyi mahvedebiliri gördü. Bu kullanılabilir bir toplu ölüm silahına dönüşebilir. Buna göre gelecek planlaması yapılmalı , sağlık çalışanları her hastayı "grip olmuşsun" diye baştan savmamali ona göre teknik bilgiyi almalı , bilimsel komisyonlar kurulmalı sadece Corona virüs için değil potansiyel her türlü tehdit tartışılmalı... Farklı fikirler alınmalı , alanında uzman yabancı bilim insanlarından teknik destek alınmalı... Yani Corona virüsü yenmemiz bir son değil bana göre bir başlangıç olacak..

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #157 : 31 Mart 2020, 22:08:21 »
Doktorun biri hatta önünde doçent yazıyordu Çinliler ile bizim genetigimiz farklı bizde coronavirus olmaz olsada az olur diyordu herif yok oldu sesi çıkmıyor. Bir diğeri "biz elimizi her daim yıkıyoruz İtalyanların tuvalette taharet musluğu bile yok" diyordu oda kayboldu. Baska bir doktor havalar düzelsin azalacak dedi oda yalan cikti..Bu bahsettiğim insanlar doktor falan insan güveniyor sonra iddiaları fos çıkınca kayboluyolar. E biz size guvenemeyeceksek kime guvencez.. Bu virüs olayı bize birçok konuda ne kadar eksik , ne kadar cahil , ne kadar sorumsuz insanlar olduğunu gösterdi. Bilime ve bilim insanlarına ne kadar ihtiyacımız olduğunu anladık. Ben gerçekten bu büyük belayı dünyaya bir uyarı olarak görüyorum. Bunu savaşa yada diğer felaketlere uyarlayabilirsiniz.. birçok alınması gereken mesaj var. Umarım alırız dicem ama 99 depremi yaşamış bir ülke olarak hala depreme karşı bile alınmayan önlemleri gördükçe coronaviruse karşı alınacak mesajlardanda pek ümitli değilim açıkçası... Kış ayında yazlık çadır dağıttık depremzedelere çok acı birşey... Ben inanıyorum ki Corona virüs son olmayacak çünkü dünya böyle bir silah varolabilir ve bir ülkeyi mahvedebiliri gördü. Bu kullanılabilir bir toplu ölüm silahına dönüşebilir. Buna göre gelecek planlaması yapılmalı , sağlık çalışanları her hastayı "grip olmuşsun" diye baştan savmamali ona göre teknik bilgiyi almalı , bilimsel komisyonlar kurulmalı sadece Corona virüs için değil potansiyel her türlü tehdit tartışılmalı... Farklı fikirler alınmalı , alanında uzman yabancı bilim insanlarından teknik destek alınmalı... Yani Corona virüsü yenmemiz bir son değil bana göre bir başlangıç olacak..

Onlar gerçek uzman değil. İktidar kafası nerede uçuk kaçık varsa onları muteber sayıyor ve ekranları alabildiğine bu şarlatanlara açıyor. Örnek: Fesli Deli. Dönem, böyle bir dönem ne yazık ki...

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #158 : 31 Mart 2020, 23:46:27 »

Onlar gerçek uzman değil. İktidar kafası nerede uçuk kaçık varsa onları muteber sayıyor ve ekranları alabildiğine bu şarlatanlara açıyor. Örnek: Fesli Deli. Dönem, böyle bir dönem ne yazık ki...
ünlü filozof Alan Watts'a "yüzüstü mu yoksa sırtüstü mu uyuyorsunuz" diye soruluyor oda "uyku siyasete benzer önce sağ tarafiniza uyur ondan sıkılınca sol tarafiniza uyursunuz ondanda sıkılınca sırt üstü ve yüzüstü uyursunuz ve dünya dönmeye devam eder" der... Onlar içinde dünya dönmeye devam etsin bakalım

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 02 Nisan 2020, 11:21:11 »
Ne acidir dir ki dunyadaki cogu ulke Corona virusune karsin en etkin onlemleri alabilmek uygulayabilmek icin devleti ,muhalefeti,halki ile kenetlenmisken bizdeki durum yine bilindikten zerre kadar degismedi .

Devlet ben herseyi bilirim her seyi kendi basima yapmaya muktedirim muhalefetin ne soyledigi onemli degil bu ise karismasinlar politikasinda. Halkimizin kafasi ile karisik kime inanalim ki bu buyuk felaketten minimum zarar ile kurtulabiliriz derdinde. Dunyamizda gelismis ulkelerde Coronaya karsin verilmekte olan savas sadece o ulkeyi idare edenler tarafindan verilmemekte ve yonetilmemekte. Corona ile mucadelede ulasal boyuttaki sorumlu iktidar ancak iktidar yerel kaynaklar ve STK lar ve halk ile butunluk icerisinde bu savasi yurutmekte. Bizde ise durum malesef bilindik dedigim dedik ben en iyisini bilirim  benim dedigimden baska alternatifler kabul edilemez hatta dinen caiz bile degil denilecek utanilmasa. Bu savasi hep birlikte vermekten baska caremiz malesef yok aksi durumda bizler hep birlikte zararli cikacagiz  bu nedenle bu isten pay cikarmayi en erken zamanda bir kenara birakmamiz ulke olarak tumumuzun hayirina olacaktir.

Malesef gunluk olarak devletimizin sunmakta oldugu resmi Corona bilgilerini irdeledigimiz taktirde icinde bulundugumuz ve gelecek gunler icin isaret edilen durum pek ic acici gorunmemekte. Yani biz oyle basarili yaptik su ulke gibi falan olmayacagiz safsatalari artik gecerliligini gun gectikce yitirmekte eh ne demisler takke dus du kel gorundu bu nedenle artik kuru gurultuyu ve ben demeyi birakip isi konularin uzmanlarindan gelen oneriler cercevesinde ele alalim.

Son olarak ekleyecegim Corona ile mucadelede siyasetin yeri olmamali. Bizler hayatta kalma mucadelesi yaparken ,bizlerin hayatini hice sayip ,uzerinden sadece kendi gelecekleri icin siyaset yapanlari,artik  gorup taniyip affetmeyelim.