Gönderen Konu: İsrail, Artık F-16 ve gemilerimiz için dost değil  (Okunma sayısı 13002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
İsrail, Artık F-16 ve gemilerimiz için dost değil
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2011, 21:11:44 »
Belki konumuzla alakali degil ancak bir konuya deginmek istiyorum.Bir konu altinda soyle bir metin yazmistim yeni muttefigimiz Misir diye bunun sonuna kadar arkasindayim ama soyle birseye dikkatinizi cekmek istiyorum.Ben Avrupa´da yasiyorum ve size sunu rahat soyliyebilirim AB bitiyor artik para Arap ulkelerinde Tayyip Erdogan bunun farkinda sanirim ve Arap ulkeleri ile iliskileri gelistiriyor Misir ile ticaret anlasmalari imzalanmis.Ayrica soylede dusunebiliriz Tunus,Misir,Libya ve bir kac ulke daha bu ulkeler bizim icin super pazar firsati ornegin sadece ticareti genel olarak dusunmiyelim biz bu ulkelere yaptigimiz silahlarida satabiliriz Misir ordusu en az Turkiye kadar guclu bir ulke hava kuvvetleri cok guclu ayrica jeopolitik durumuda iyi bir konumda yani bu ulke bizim bolgedeki yeni dostumuz diyebilirim ama bu yazdiklarimin hepsinde sunu ozetliyebilirim Tayyip Erdogan siki bir pazarlikci ve isini iyi biliyor bu ulkeler yeni karisikliktan cikti ve iyi bir pazar Turkiye´de bunu iyi degerlendiriyor.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2011, 22:08:23 »
O ülkeleri karıştıranlar sular durulduktan sonra ortaya çıkacak.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2011, 23:10:15 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2011, 23:07:27 »
Sayin Enes sorunuza cevap vermeye calistim ilk sayfanin sonunda bulabilirsiniz.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 21 Mayıs 2012, 20:00:26 »
ALLAHIN lanetlediği ve aşağıların aşağısına indirdiği bir milletten asla kimseye dost olmaz.nankör bir millettir yahudiler.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #14 : 22 Mayıs 2012, 14:48:43 »
ALLAHIN lanetlediği ve aşağıların aşağısına indirdiği bir milletten asla kimseye dost olmaz.nankör bir millettir yahudiler.
Nankör mü yahudiler?
En .....
En .....
En .....
En .....
En .....
En .....
En .....
En .....
En .....            yeterli galiba.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
F-16’lara milli dost düşman tanımlama sistemi entegrasyonu.
« Yanıtla #15 : 08 Ocak 2020, 00:10:07 »
Alıntı
F-16’lara milli dost düşman tanımlama sistemi entegrasyonu.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan F-16 savaş uçaklarına, milli dost düşman tanımlama sistemi entegrasyonu gerçekleştirilecek.

SavunmaSanayiST.com tarafından Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan (SSB) edinilen bilgiye göre; Dost Düşman Tanıma Sistemi (IFF) Mod 5/S Projesi kapsamında, öncelikle F-16 savaş uçakları olmak üzere çeşitli hava ve deniz platformlarına, milli IFF cihazları entegrasyonu gerçekleştirilecek. Savunma Sanayii Başkanlığı Muharebe Elektronik Bilgi Sistemler (MEBS) Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki platformlar arasında milli IFF ağı oluşturulacak.

Dost-Düşman Tanımlama Sistemi (IFF) Nedir?

Dost-Düşman Tanımla Sistemi veya diğer adıyla Identification Friend Or Foe System (IFF), savaş alanında tespit edilen hedeflerin soru-cevap yöntemiyle hızlı ve doğru şekilde teşhis edilmesini sağlar. Sistemin kütüphanesine kayıtlı dost birim, başka bir dost birime füze taarruzu için kilitlenirse “FRIEND” uyarısı verir. Bu sayede dost birimlerin, dost birimleri vurması engellenmiş olur.

ASELSAN üretimi milli IFF Sistemi, 450km’ye kadar dost düşman sorgulaması yapılabilmektedir.
https://www.savunmasanayist.com/f-16lara-milli-dost-dusman-tanimlama-sistemi-entegrasyonu/amp/?__twitter_impression=true