Gönderen Konu: "Türkiye 7 eyalete ayrılabilir"  (Okunma sayısı 3269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
"Türkiye 7 eyalete ayrılabilir"
« : 09 Temmuz 2009, 22:35:42 »

"Türkiye 7 eyalete ayrılabilir"
DTP'nin çözüm önerilerini içeren raporunda Öcalan'ın fikirleri de var

09.07.2009 15:23

DTP'nin öneriler listesinde ilk sırada demokratik özerklik projesi yer alıyor. 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in "Türkiye 7 eyalete ayrılabilir" şeklindeki fikrine de vurgu yapılıyor
DTP, yerel yönetimlerin güçlendirilmesinin gerekliliğine de dikkat çekiyor. Doğal zenginliklerin paylaşımı konusunda belediyelere hak tanınması isteniyor. Petrol ve maden kaynaklarının bölüşümü ve kullanılmasının yerel idarelere bağlanması talep ediliyor.
Öneriler listesinde Anayasa'da dil ve eğitim özgürlüğü'nün güvence altına alınması da talep ediliyor. Anayasa metninde hiçbir etnik köken vurgusu yapılmaması, ancak kimliklere milliyet yazılması isteniyor. Irak Anayasası'ndan örnek verilerek eğitim ve dil konusunda çok kültürlü yapının gereklerinin yerine getirilebileceği belirtiliyor.
Listede "Bask Modeli"nin Türkiye'de birebir uygulanabileceği belirtiliyor. İspanya'da Franco döneminde genel af çıkarıldığı hatırlatılıyor. Türkiye'de de geçmişle hesaplaşmanın bırakılması ve genel af ilan edilmesi öneriliyor, "İskoç Modeli"nde ısrarcı olunmuyor, sadece modelin incelenmesi isteniyor.

ÖCALAN'IN ÖNERİLERİ DE RAPORDA

Abdullah Öcalan'ın önerilerinin bir kısmının da dikkate alınması talep ediliyor. Öcalan'ın Türk bayrağı, tek resmi dil ve üniter yapıya muhalefetinin olmadığı hatırlatılıyor.
DTP'nin Cumhurbaşkanı Gül'den randevu alması durumunda kendisinden Kürt sorununun çözümü konusunda etkin insiyatif kullanmasını isteyeceği de belirtiliyor.

CİHAN
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: "Türkiye 7 eyalete ayrılabilir"
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2009, 23:10:09 »
Yok yaa başka bir istekleri varmıydı beylerin............... >:(

Çevrimdışı Siyah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2009, 23:43:12 »
Hafizam beni yaniltmiyorsa, Kenan Evrenin de buna benzer bir aciklamasi vardi. Boyle dusunenleri 7 parcaya ayiracaksin sonra onlari tekrar birlestirip topraga gomeceksin. Mezarda istediklerini yapsinlar.

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2009, 01:10:07 »
İstedikleri kadar konuşsunlar TÜRK halkı izin vermiyecek

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2009, 09:46:23 »
Hafizam beni yaniltmiyorsa, Kenan Evrenin de buna benzer bir aciklamasi vardi. Boyle dusunenleri 7 parcaya ayiracaksin sonra onlari tekrar birlestirip topraga gomeceksin. Mezarda istediklerini yapsinlar.

Kardeşim katılıyorum sana.

Sanki 50 farklı etnik ırkız, bilmem kaç milyon kilometre karelik toprağımız var, son derece sakin güllük gülistanlık topraklarda yaşıyoruz, komşularımız bizden iyi zaten, bütün halkımız da evliya mertebesinde çok mübarek adamlar, ayrıca 200-300 sene önce bu topraklara geldik yerleştik ve devlet kurduk yaşıyoruz başka hiçbir şey yapmadık.

HAYIR ! Burada tek millet var iyisi ile kötüsü ile, Devlet-i Aliyye'den sonra 814.578 km^2 lik yüzölçümümüz ve son derece karışık bir coğrafyada, çok da iyi olmayan komşular ile en az 1000 senedir yaşıyoruz bundan sonrada kimse değiştiremez en azından KANSIZ !

Silindi.
Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2009, 09:48:31 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2009, 09:55:50 »
İstedikleri kadar konuşsunlar TÜRK halkı izin vermiyecek

Bu konuda derin endişelerim var. Özellikle ülkenin son 10 yılına baktığımda...
10 yıl kadar önce terör örgütü pkk bitme noktasındaydı. Bugün ise bölücübaşının tavsiyeleri cumhurbaşkanına sunuluyor. Kimse tepki göstermiyor. Pkk sözcüleri mecliste, ülkenin nasıl bölünmesi gerektiği konusunda söylemlerde bulunuyor, kimse tepki göstermiyor. Basında "Kürt sorunu", "Kürt Açılımı" vb terimler üretilip üzerlerinde tartışılıyor ve yine kimse tepki göstermiyor. AB'ye gireceğiz diye her istenilen şaklabanlığı yapmaya razı hale getirilmişiz, kimse tepki vermiyor.

Milletim birkaç parça kömüre kandırılabilirken, beyni eski türk destanlarıyla veya yaz sıcağında bunalıp denize giren hanımları kamerayla çekip bikini şov diye ekranlara taşıyan sapıkların icraatlarıyla uyuşturulurken, neye izin verip vermeyeceği konusunda benim derin endişelerim var.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2009, 10:25:53 »
Bu milletin her zaman bir sigortası vardır atacak o yüzden ben endişenlenmiyorum o kadar, sigorta atar bütün aksaklıklar kesilir. Aynı sinüsoidal dalga gibi tavan yaptığı an düşüşe de geçtiği andır.
Psikolojik harp senelerdir Türk halkının üzerinde gazetesi, TV'si, kitabı bilmem kaç koldan saldırıyorlar.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2009, 23:25:37 »
ya arkadaslar ben onceler en kotu durumda olanin bizler oldugunu saniyirdum .ermenilerin, Rusya ve Iranin ortasina sikisip kalmis bide yetmezmis Karabag isqali.amma bence sizde hicde ic acici durumda diyilsiniz.bu kurt sorunu kafanizi cok aritacaga benziyor.
kurtler sorun diyilde ABD ,ISRAIL, VE AVRUPA desteyi buyuk problem.hatta ban rus kanallarinda izliyordum ordada guney dogunu ruslar kurdistan gibi kaleme veriyorlardi.
bence bu sorunu bogmagin bir yolu bu:
iranin parcalanmasini desteklemek ve bu rcadan kopan guney Azerbaycani Turkiyeye birlesdirmek.bu yolla Turkiyenin turk nufusu daya 25mln artarki bu da buyuk ustunluk saglar ve hemde kurtler ortada sıkışıp kalir ve fazla kurcalanamazlar.
nasıl bir fikir?
tabii iranin geri kalanininda israil ve Abd ussune cevrilme tehlikesi var.
onuda goz onunde bulundurmak gerekir?
Pakistanlada iran konusunda is birliği yapabiliriz belki.

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2009, 23:34:59 Gönderen: REKARNO »