Gönderen Konu: Yerli Otomobil  (Okunma sayısı 60394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yerli Otomobil
« Yanıtla #60 : 27 Aralık 2019, 19:07:44 »
Modeller iyi, valla ben beğendim. Vergi indirimleri de iyi, öyle olması da gerekiyordu.

Başarılı olması iki şeye bağlı bu durumda:
a) Başta batarya olmak üzere kritik teknolojilerin ekonomik ve yenilikçi olarak yurt içinde üretilmesi gerekiyor;
b) önceden de dediğim gibi, kamu otoritesi muhakkak iç pazardaki elektrik altyapısı işini çözmeli.

Yoksa pahallı bir başarısızlık olur. Yazık olur.

2022'ye kadar 40 bin şarj istasyonu kurulacakmış.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 27 Aralık 2019, 19:43:04 »
Alıntı

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 27 Aralık 2019, 19:51:44 »
Oncelikle yeni otomobilimiz hayirli olsun. Bu gun tanitimi yapilmis olan araci zaman icerisinde hep birlikte daha yakindan taniyarak araclarin arti ve eksiklerini hep birlikte gorecegiz. Ancak su an itibari ile soylenenlere ekleyebilecegim tanitimi yapilmis olan araclarin gerek dis ve ic dizaynlari gayet guzel gorunmekte .Italyan dizayn zarafeti acik sekilde gorulmekte.

Eklemek istedigim konular arasinda Aracin kendisi kadar dizayn konusunun onemliligi. Umarim bir gun bizler de bu bacasiz endustrinin onenmini kavrayip bu konuda ozellikle universitelermizde kalifiye dizaynerleri yetistirebilmek icin gerekli  yatirimlari ve yurt disindan uzman firmalardan meshur dizaynerlerin gelip seminerler vermesinin onunu acabiliriz. "Bir sonraki modeller yerli olmasi dilegi ile"

Ikinci deginmek istedigim konu Türkiye'nin yüksek teknolojili ilk yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın Gemlik ilçesi Haralar bölgesinde bulunan, TSK'ya ait araziye kurulacağının kesinlesmesi konusunda.  Bu arazi TSK den alinip (TOGG)  ne karsiliginda tahsis edilecek?  ,Bu islemde TSK guclendirme vakfi veya mehmetcik vakfina tahsis kisminin bir bolumu hisse karsiligi verilme ihtimali olamazmi?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 27 Aralık 2019, 20:00:25 »
Oncelikle yeni otomobilimiz hayirli olsun. Bu gun tanitimi yapilmis olan araci zaman icerisinde hep birlikte daha yakindan taniyarak araclarin arti ve eksiklerini hep birlikte gorecegiz. Ancak su an itibari ile soylenenlere ekleyebilecegim tanitimi yapilmis olan araclarin gerek dis ve ic dizaynlari gayet guzel gorunmekte .Italyan dizayn zarafeti acik sekilde gorulmekte.

Eklemek istedigim konular arasinda Aracin kendisi kadar dizayn konusunun onemliligi. Umarim bir gun bizler de bu bacasiz endustrinin onenmini kavrayip bu konuda ozellikle universitelermizde kalifiye dizaynerleri yetistirebilmek icin gerekli  yatirimlari ve yurt disindan uzman firmalardan meshur dizaynerlerin gelip seminerler vermesinin onunu acabiliriz. "Bir sonraki modeller yerli olmasi dilegi ile"

Ikinci deginmek istedigim konu Türkiye'nin yüksek teknolojili ilk yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın Gemlik ilçesi Haralar bölgesinde bulunan, TSK'ya ait araziye kurulacağının kesinlesmesi konusunda.  Bu arazi TSK den alinip (TOGG)  ne karsiliginda tahsis edilecek?  ,Bu islemde TSK guclendirme vakfi veya mehmetcik vakfina tahsis kisminin bir bolumu hisse karsiligi verilme ihtimali olamazmi?

Hocam zaten çok iyi Türk araç tasarımcıları var. Çoğu yabancı şirketlerde çalışıyor. Sadece Togg eşeği sağlam kazığa bağlamak için en mantıklı olanını yaptı. Firma kurulduktan sonra aracın makyaj işlemlerini düzenli aralıklarla şirket yapar.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 27 Aralık 2019, 20:08:57 »
Hocam zaten çok iyi Türk araç tasarımcıları var. Çoğu yabancı şirketlerde çalışıyor. Sadece Togg eşeği sağlam kazığa bağlamak için en mantıklı olanını yaptı. Firma kurulduktan sonra aracın makyaj işlemlerini düzenli aralıklarla şirket yapar.

Belki tam ifade edemedim Sn BATTLESTAR ." Tabii ki cok iyi arac dizayn yapabilecek arkadaslarimiz var" Ama bu ise soyunduk sayisinin artirilmasi gerek bunun yolu da egitimin onunu acmak oldugu kanisindayim. Bir de soylediginiz gibi bu arkadaslarimiz su anda yabanci firmalarda calismaktalar,halbuki ben dizayn isinin kendi ulkemize getirilmesinin yolunun acilmasini kast etmistim. Yoksa bizim dizayner elin firmasinda corba kasigi ile maas alir firma kepceler dolusu ;) ben kepceyi de hedef gormuyorum kazanin ulkeme gelmesini isterim.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 27 Aralık 2019, 20:24:30 »

Belki tam ifade edemedim Sn BATTLESTAR ." Tabii ki cok iyi arac dizayn yapabilecek arkadaslarimiz var" Ama bu ise soyunduk sayisinin artirilmasi gerek bunun yolu da egitimin onunu acmak oldugu kanisindayim. Bir de soylediginiz gibi bu arkadaslarimiz su anda yabanci firmalarda calismaktalar,halbuki ben dizayn isinin kendi ulkemize getirilmesinin yolunun acilmasini kast etmistim. Yoksa bizim dizayner elin firmasinda corba kasigi ile maas alir firma kepceler dolusu ;) ben kepceyi de hedef gormuyorum kazanin ulkeme gelmesini isterim.

Gerekli çalışmalar kesinlikle yapılır . Ch-r arka tarafın çok basık olması ve vites topuzu dışında çok güzel araç keza egea'da o fiyat baremi için güzel bir tasarım.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 27 Aralık 2019, 20:37:37 »

Gerekli çalışmalar kesinlikle yapılır . Ch-r arka tarafın çok basık olması ve vites topuzu dışında çok güzel araç keza egea'da o fiyat baremi için güzel bir tasarım.
ch-r'yide bir ben sevemedim birde hiç ch-r kullanan erkek görmedim nedense genelde hep kadınlar kullanıyor. Hyundainin İ serisi gibi gizliden gizliye kadın aracı gibi birşey oldu

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 27 Aralık 2019, 21:00:41 »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : 28 Aralık 2019, 00:56:04 »

Güzel iç mekan  ;) bunun kadar dijital ve teknolojik olmasada 2004 subaru impreza düşünüyorum , karadenizde ağaçlarla çevrili yollarda vites atarkenki o el hareketi ve gaza kökleyince çıkan o ses ahh ahh bu teknolojik araçlar vermez o tadı. Elektrikli araçlar geleceğin teknolojisi lakin manuel vites ve benzinin kokusu falan ne biliyim bunlar farklı şeyler. Araba sevdasının temelleri bunlardır. Sanırım araba konusunda yenilikçi olamıyorum :))

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 28 Aralık 2019, 02:42:27 »
Alıntı

AA Katar Temsilcisi @AhmedYusufm.
Katar'daki 3 büyük otomotiv firması Türkiye'nin ürettiği yerli otomobilin bayiliğe talip oldu ve siparişleri var.
https://mobile.twitter.com/AhmedYusufm/status/1210648517808709633

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milli SİHA, milli İHA, gemi, helikopter, uçak gibi ürünler Türk mühendisliğinin geldiği seviyesi gösteriyor. Sıra bu ürünleri sivil teknolojilere uyarlamaya gelmiştir."

TOGG CEO'su Gürkan Karataş: "Aracın bu iç yapısının bu bölümünü savunma sanayiinden, Türkiye'nin helikopterini yapan ekipten bir mühendis tasarladı. Ergonomik olarak inanılmaz rahatlık sağlıyor."
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2019, 12:43:15 Gönderen: カメせ »