Gönderen Konu: Yerli Otomobil  (Okunma sayısı 60391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
HABAŞ markasının 2 yeni aracı. / Togg’dan bir gecede 2 bomba.
« Yanıtla #170 : 01 Ekim 2022, 18:14:28 »
Alıntı
Togg’dan bir gecede 2 bomba.

Togg, ilk Trugo şarj istasyonu kurulumunu tamamladı. Ayrıca ikinci bir şirket tarafından üretilen yeni istasyonlar teslim edildi.

Togg bu ayın sonunda uzun zamandır merakla beklenen otomobillerinin seri üretimine başlıyor. Bununla birlikte Trugo şarj istasyonu kurulumu için de işleri hızlandırdı. Bugün ise iki müjdeyi paylaştı. İlk olarak Bolu’da Tesla Supercharger istasyonuna komşu olarak kurulumun tamamlandığını gördük. İkinci olarak da Star Charge’ın Trugo için ürettiği farklı tasarıma sahip yeni şarj istasyonları paylaşıldı.

Togg ilk istasyonu kurdu! Bolu’da Tesla’ya komşu oldu

Geçtiğimiz dönemde Tesla’nın Türkiye’ye resmi olarak girme kararı aldığını paylaştık. Hatta burada çalışacak kişiler için iş ilanlarının açıldığını ve şarj istasyonlarının lokasyonlarının paylaşıldığını gördük. Sonrasında ise Bolu’da ilk istasyonun kurulumu gerçekleşti. ilk etapta 81 ilde 1000 adet istasyon kurulumu yapılacak. Bu da aynı anda 2 bin aracın DC üzerinden 180 kW hızında şarj edilebileceği anlamına geliyor. 180 kW ile şarj olan Togg otomobilleri ise yüzde 20 ila yüzde 80 arası dolumu 25 dakikada gerçekleştirecek. Yani araçlar dakikada başına 7.5 km menzil kazanacak.

Vestel tarafından üretilen şarj istasyonları.

Star Charge tarafından üretilen şarj istasyonları

Honda’nın fabrikasını satın alan HABAŞ’tan yerli araç sürprizi.

Geçtiğimiz yıl Honda'nın kapattığı Gebze fabrikasını satın alan HABAŞ markasının 2 yeni aracı görüntülendi.

https://shiftdelete.net/togg-trugo-sarj-istasyonu-kurulumu

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
Ynt: Yerli Otomobil
« Yanıtla #171 : 01 Ekim 2022, 18:30:04 »
Çarpışma testleri filan olmayacak mı

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #172 : 01 Ekim 2022, 19:05:29 »

O da 2023'de yapılır kardeşim merak etme... :D :D :D

Şu 2023'ü bi atlatalım bu sefer 2071 ...Biz de tarih biter mi?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #173 : 01 Ekim 2022, 19:47:20 »
Belki teknik olarak seri üretimden çıkan araçlar ile yapılan bir testtir

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #174 : 01 Ekim 2022, 20:49:40 »

Sorun mu bu? Bir trafiğe çıksın bakalım…

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 01 Ekim 2022, 22:15:14 »
Elektrikli araç yapmak, çarpışma testleri falan sorun değil Türkiye için, yıllardır otomobil üreten bir ülkeyiz.

Esas sorun aracın tanıtımı, satılıp satılamayavağı, tutulup tutulamayacağı ve marka olanilme. Piyasa elektrikli otomobil çöplüğüne döndü şimdiden, Çinliler her dükkanda elektrikli otomobil çıkartıyor. Çinlilerin ucuz elektrikli otomobil çıkarmaları, tüm markaları zorlayacaksın.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2022, 22:16:47 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #176 : 02 Ekim 2022, 22:30:09 »
Hibrid Hibrid diyorum başka bir şey demiyorum. Bu arabanın tutmasını istiyorsak hem harici kaynaktan hemde frenleme yönüyle çalışan Plug in Hibritler şart.
Toyota ve üstü Lexus şu an en sükse modellerden bir tanesi sırf Yarisler bile Teslanin tüm modellerinden fazla satış yaptı.
Şu anki elektrikli otomobiller sadece kendi istasyonlarında şarj olabiliyor bu yüzden satış yapmak için adım başı istasyon kurmak gerekiyor.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #177 : 03 Ekim 2022, 00:19:21 »
Yerli otomobil konusunda yanlış yol izleniyor halen. Kendi otomobilini üretmeye başlayan her ülke öncelikle halkın dar gelirli tabakasına satış yapabileceği modellerle başlıyor. Bizimkiler 1 milyon liralık araçla işe başlıyorlar. Kimse o parayı hiç bilmediği markaya vermez dünyada. Türkiyede de 3-5 zengin alır. Niye böyle riskli bir politikayı seçtiler bilmiyorum.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 03 Ekim 2022, 08:58:59 »
Hibrid Hibrid diyorum başka bir şey demiyorum. Bu arabanın tutmasını istiyorsak hem harici kaynaktan hemde frenleme yönüyle çalışan Plug in Hibritler şart.
Toyota ve üstü Lexus şu an en sükse modellerden bir tanesi sırf Yarisler bile Teslanin tüm modellerinden fazla satış yaptı.
Şu anki elektrikli otomobiller sadece kendi istasyonlarında şarj olabiliyor bu yüzden satış yapmak için adım başı istasyon kurmak gerekiyor.

Hocam mevcut teknolojiye göre haklısınız. Ama tüm dünya uzun ömürlü-kısa sürede dolan pil teknolojisi üzerine çalışıyor ki eli kulağında yeni bir pil teknolojisi çıkma haberi...
Mesele bu... An meselesi...Full elektriğe geçilecek artık

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #179 : 03 Ekim 2022, 09:14:15 »
1970 lerde ki gibi sosyal proje otomobiller artık olmaz.  Camları otomatik olmayan kliması hava yastığı olmayan araba üretmek mümkünmü bu devirde.
Sosyal projeyi ben söyleyim ;
Biraz kulağa sinir bozucu gelebilir ama bence sosyal proje zengine uygun fiyatta sıfır araba satmaktır. 500 bin tl lik sıfır arabanın vergileri şu anda 280 bin tl yani devlet hiç vergi almasa arabanın fiyatı 200 bin tl olacak. Ben iddia ediyorum 500 bin tl ye alınan bir arabanın fiyatı 200 değil 350 bin tl ye düşsün 10-15 yaş aralığı mis gibi mutlu olunabilecek arabaların ikinci el fiyatları 60 bin tl ye düşer. Daha daha da fakirsen karı koca  asgari ücretle zar zor idare ediyorsan o zamanda 2000 model bir Fiat Palio yu bir kaç asgari ücret fiyatına maaş aldığın bankadan tüketici kredisi çekip alabilirsin oda ayağını mis gibi yerden keser.
Bir direnç eşiğinden sonra ikinci el fiyatları dramatik şekilde düşer hatta düşmez çöker. Bu eşiği bulup zorlamak gerek. Türkiye de biraz vergiden feragatla bu olabilir ama hiç böyle bir ihtiyaç duyulmuyor. Biz bunu aslında ülkece yaşadık bir aralar kredi çekip sıfır araba almak ikinci elden daha avantajlı hale getirilmişti insanlar ikinci el arabaları satamıyolardı. Yani Türkiye ekonomiside bu koşulları çok ii yaratabilecek bir boyutta aslında. Tabi bunlar bu kaotik dönemin işleri değil 4 yıl önce olsa diyorum olurdu.