Gönderen Konu: Bağdat'ta ABD operasyonu... İranlı General Kasım Süleymani öldürüldü  (Okunma sayısı 16624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612

Konuyu yediniz yine...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Araniza girmis olmayim ama her ikinizde Turk milliyetcisi oldugunuzu iddia ediyorsunuz .O zaman paylasilamayan nedir hanginizin daha koyu milliyetci oldugumu?

Degerler farkli. O baas gibi bir oligarsinin bu ulkeyi yonetmeye yetecegini dusunuyor. Bense en alttan en tepeye yekpare bir toplumu olmazsa olmaz görüyorum.

O yekparelik Türklük'tur. Sonradan kazanilmaz, devredilemez.  Uzlaşma yok!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Önceden de yazdım , Ben İran'dan ABD donanmasına yönelik bir saldırı bekliyorum...

Bir ABD gemisine USS COLE saldırısı benzeri bir saldırı  İran'ın maşası bir örgütçe düzenlenebilir.... Adamlar kafaya koymuş misilleme kesinlikle yapılacak demeçleri ardı ardına gelmeye devam ediyor...

Misilleme gelmezse mollalar içeride halkına rezil olur , rejimin meşruiyeti bile sorgulanır...

İnşallah durum daha kötü olmaz...Ama ben bu yaşımda ABD'nin bu kadar tırstığını samimi olarak gördüğümü hatırlamıyorum... Adamlar ilk kez nereden hangi saldırı gelebilir diye paniklemiş durumda...

Trump arka arkaya "saldırıya uğrarsak çok daha ağır karşılık veririz" diye açıklamalar yapıyor...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Orda dur bakalim. Turk milliyetcisi olan bizier yani Ulkuculeriz. Siz ulusalcilari da Ülkücü-Turk milliyetcisi gormuyoruz. Devlet de bizim, millet de... Kendini batili goren dejenereler Ocagimizdan uzak dursun!

Sen ne zaman Türkçü-Ülkücü oldun paşam? Daha geçen, Cihatçıyım-İslamcıyım diyordun hani! Neyse... Türkçüyüm diyorsan Türkçüsündür. Bizde beyan esastır! Başım gözüm üstüne. Ayrıca ne olursan ol, benim için fark etmiyor.

Biz diğer konu; bizler kendini batılı gören dejeneler değiliz. Bak, sürekli olarak doğu milletlerini savunuyorum. Batıyı savunmuş olsaydım; Amerika tarafında, Atlantik cephesinde saf tutardım. Halbuki ben mazlum milletlerin tarafındayım. En büyük mazlum olarak da kendi milletimi-Türk milletinin görüyorum.

Bütün dünyanın yükü Türk milletinin sırtına binmiş durumda. En ön cephede mücadele ediyoruz. Türkiye düşerse, diğer milletler ayakta kalamaz. Bakınız ne oldu; ilk başlarda Suriye cephesinden yanlış tarafta saf tuttuk; sonuç itibariyle Suriye yerle bir oldu. Diğer bir örnek Libya... Türkiye yanlış tarafta yer aldı; Libya çöktü... Şimdi diyorsunuz ki, bu kadar yanlış yaptın madem, bi' yanlış daha yapsan ne olur sanki; bu sefer de İran çöksün diyorsunuz(!) Şimdi ülkücülük bunun neresinde? Türk' üm diyen kişi akıllı olmak zorundadır. Çünkü Türk, her zaman için tek tabancadır ve hata yapma lüksü yoktur.

Tabii olarak birtakım insanların karın ağrısını biliyoruz... Atatürk' ün Laiklik ilkesine kafayı takmış durumdalar. Oysaki Büyük Atatürk diyor ki, LAİKLİK ADAM OLMAKTIR. Sevgili arkadaşım; Atatürk' ümüzün bu veciz sözüne gerçekten yürekten inanıyorum. Çünkü görüyorum... İslam toplumunun içine düştüğü bunalımı görüyorum. Ve çıkamayacaklar. Orta çağ kafasıyla içine düştükleri bunalımdan çıkmaları mümkün değildir. Hal böyleyken, Atatürk' ümüz binlerce yılın hastalığını teşhis etmiş ve reçetesini yazmıştır.  Ayrıca Türk' ün töresine de aykırı değildir. Çünkü bizler Arap değiliz. Ayrıca kısmen Araplaşmış insanların Tükçüyüz demesi de tuhafıma gidiyor. Türk-İslam Sentezi diye bir kavram olamaz hocam. Ya Türkçüsündür ya da İslamcı! İkisini karıştırdığın zaman Ezogelin Çorbası olmuyor.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2020, 16:44:38 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ezogelin corbasini ben sana anlatayim: Bolca laiklik-ateistlik, abd'nin izin verdigi ölçüde anti-emperyalizm, az milliyetcilik sosu, bir corba kaşığı maturidilik.

Bugune kadar kimseye yediremediniz bu corbayi( rejim ihracini kastediyorum) Azerbaycan'da denediniz rezil oldunuz.

Valla mutfakta da, siyasette de elinizden is gelmiyor hocam. Darilmaca yok. O Ergenekon davalarinda kimseyi yaninizda bulamamanizin sebebi bu.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Politik duruşuna saygılıyım... Ama sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Çünkü ders almıyorsunuz! Binlerce yıllık insanlık tarihinden ders almıyorsunuz hocam. Ama merak etme, ders alanlar var. İşte binlerce yıllık insanlık tarihinden ders almış olanlara kısaca; KEMALİST diyorlar. Kemalizm budur; pragmatiktir, aynı zamanda ilkelidir, çağın gereklerini teşhis eder tedavisini de ona göre uygular. Binlerce yılın hastalığını getirip çağın toplumuna bulaştırmaz.

İnançlar kişiseldir, Allah' la kul arasındadır ve ayrıca vicdan işidir. Hiç kimsenin bu özel alana müdahil olmaya hakkı yoktur. Çünkü bu bir inançtır yav... Varlığı yokluğu ispatlanamaz, tekrarlanamaz ve laboratuvar ortamında deneye tabi tutulamaz. Bakınız, Felsefe Sözlüğünde inanç için; BİLGİNİN YETMEDİĞİ YERDE BAŞLAR yazıyor. İnanç bilginin yetmediği yerde başlıyorsa; bilmediğin bir şeyler için de başkalarını yargılayamazsın. İşte devlet o nedenle Laiktir. Lakin bildiğini iddia eden bir takım insanlar var; onlar aslında neyi bildiklerini bile bilmiyor.   

Peki bunları niye yazıyorum; benim çorba tarifimi değiştirdin ya... O yüzden. Bizim çorbamız halis mulis Ezogelin Çorbasıdır, Tarhana Çorbasıdır, Mercimek Çorbasıdır hocam. Halis mulis Anadolu kokuyor. Ayrıca pirinç pilavını da ellerimizle yemeyiz. Kaşık diye bir şey var yani !

Şimdi aklıma geldi! Acaba şu pis Suudlar; Cemal Kaşıkçı' yı bu yüzden mi öldürdü (!)
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2020, 17:25:07 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bence dünyanın geneline olduğu gibi foruma da bir psikoloji uzmanı lazım...

Konuya dönelim.
Yorumsuz...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ruhani'den Trump'a: Asla İran ulusunu tehdit etme
« Yanıtla #57 : 06 Ocak 2020, 22:01:30 »
Ruhani'den Trump'a: Asla İran ulusunu tehdit etme

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "52 İran sahasını hedef almış bulunmaktayız" diyen Trump'a Twitter'dan yanıt verdi. Ruhani, "52 sayısına atıfta bulunanlar 290 sayısını da hatırlasın. Asla İran ulusunu tehdit etmeyin.” ifadelerini kullandı.

Twitter'dan İran'a yönelik sert açıklamalar yapan ABD Başkanı Donald Trump'a, İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den yanıt geldi.

Ruhani, Trump'ın "52 İran sahasını hedef almış bulunmaktayız. Bazıları üst düzey ve İran ve İran kültürü açısından çok önemli. Bu hedefler ve İran'ın kendisi çok hızlı ve çok sert bir şekilde vurulacaktır. ABD daha fazla tehdit istemiyor." açıklamasına yanıt verdi, "52 sayısına atıfta bulunanlar 290 sayısını da hatırlasın. Asla İran ulusunu tehdit etmeyin." ifadelerini kullandı.

290 SAYISI NE ANLAMA GELİYOR?

3 Temmuz 1988'de Bender Abbas-Dubai seferini yapan İran Havayollarına ait A-300 tipi Airbus yolcu uçağı, ABD savaş gemisinden fırlatlan füzenin isabet etmesi sonucu Hürmüz Boğazı'na düşmüştü. 655 sefer sayılı uçağındaki 16 mürettebat ve 66'sı çocuk 274 yolcu yaşamını yitirmişti.

Dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan, uçağın çatışma sırasında ve uyarı ateşine uymadığı için yanlışlıkla düşürüldüğünü öne sürmüştü.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-ruhaniden-trumpa-asla-iran-ulusunu-tehdit-etme-41413772

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'den Irak'lı yetkililere: Çekiliyoruz

ABD güçleri Iraklı yetkililere, "Çıkmaya hazırlanıyoruz" dedi ve güvenli çıkış konusunda bilgi verdi.

Reuters’ta yer alan habere göre, ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, önümüzdeki günlerde Irak’tan çekilecek.

Çekilmeye ilişkin yapılan bilgilendirme metninde “Koalisyon güçleri Irak’ta yeniden konuşlanma ve güvenli bir çıkış sağlamak için önlemler almalı. Bölgedeki helikopter uçuşlarında artış yaşanacak” ifadelerine yer verildi.

IRAK, "YABANCI GÜÇLERİN ÜLKEDEN ÇIKARILMASI KARARINI" ABD BÜYÜKELÇİSİNE İLETMİŞTİ

Öte yandan, Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller'e ülkedeki yabancı güçlerin çekilmesi yönündeki kararı iletmişti.

Irak hükümetinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Abdulmehdi, Büyükelçi Tueller'i başkent Bağdat'taki ofisinde kabul etti. Görüşmede, gündemdeki meseleler ve Irak hükümetinin tutumuna ilişkin konular ele alındı.

Başbakan Abdulmehdi, Irak Meclisi'nin kararına uygun olarak yabancı güçlerin ülkeden çekilmesi ve ABD ile ilişkilerin sağlam bir temele oturması için ortak çalışmanın gerekliliğini ifade etti.

Mevcut durumun ciddiyeti ve olası yansımalarına işaret eden Abdulmehdi, açık bir savaşa sürüklenilmesini engellemek için ülkesinin çok fazla çaba sarf ettiğini vurguladı.

Irak Başbakanı, ülkesinin ilişkilerinin; iş birliği, karşılıklı saygının yanı sıra güvenlik, istikrar ve ulusal egemenliği koruma esasına dayandığını kaydetti.

Irak Meclisi, dün ABD güçlerinin Irak'tan çıkarılması yönünde karar almıştı. Meclis, söz konusu kararın uygulanmasının yükümlülüğünü ise hükümete vermişti.
ABD Başkanı Donald Trump ise Irak Parlamentosu'nun ABD askerlerinin ülkeden çıkmasını talep eden kararına tepki göstererek, "(Irak) Ülkeden çıkmamızı isterlerse ve bunu dostça yapmazlarsa onlara daha önce hiç görmedikleri ağır yaptırımlar uygularız. İran yaptırımları bunların yanında hafif kalır." demişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-abdden-irakli-yetkililere-cekiliyoruz-41413802

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'den Irak'lı yetkililere: Çekiliyoruz

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-abdden-irakli-yetkililere-cekiliyoruz-41413802

ABD Savunma Bakanı Irak'tan çıkmayacaklarını duyurdu

ABD güçlerinin Irak'tan çıkacağı haberini ABD Savunma Bakanı yalanladı.

Irak parlamentosu geçen gün yabancı kuvvetlerin ülkeden çıkması yönünde karar aldı.

Bunun üzerine ABD Başkanı Donald Trump Irak'ı tehdit ederek, "Irak'a çok pahalı bir üs inşa ettik. Irak çıkmamızı istiyorsa harcalarımızın geri ödemesini yapmalı" açıklamasını yapmıştı.

TRUMP'IN AÇIKLAMASI SONRASI ABD KOMUTANI ÇIKICAĞIZ DEDİ
Ancak, AFP'nin de aktardığına göre ABD Deniz Piyadeleri Komutanı Tuğgeneral William Seely, Irak müşterek operasyon komutanlığına ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Irak'tan güvenli çıkış yapacağı yönünde bir mektup gönderdi.

Mektupta, koalisyon güçlerinin Irak'ta yeniden konuşlanma ve güvenli bir çıkış sağlamak için önlemler alacağı ve bölgedeki helikopter uçuşlarında artış yaşanacağı kaydedildi.

Diğer yandan mektupta, ABD öncülüğündeki koalisyonun, süreci önümüzdeki günlerde ve haftalarda hayata geçireceği belirtildi.

ABD SAVUNMA BAKANI MEKTUBU YALANDI
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Irak'tan çekileceklerine dair sosyal medyadaki mektubu yalanlayarak, "Irak'tan çekilmiyoruz; çekilme planımız da yok." dedi.

"BU AFFEDİLEBİLİR BİR HATA"
ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ise, konuya ilişkin açıklamasında söz konusu mektubun 'yanlışlıkla' paylaşıldığını belirtti. Milley, "Bu mektup bir taslak. Bu bir hataydı, imzasızdı, açıklanmaması gerekiyordu... Çok kötü yazılmış, çekilmeyi ima ediyor, olan şey bu değil" dedi.

Milley, "Bu affedilebilir bir hata, gönderilmemeliydi" diye ekledi.

https://www.ensonhaber.com/abd-savunma-bakani-iraktan-cikmayacaklarini-duyurdu.html