Gönderen Konu: Bağdat'ta ABD operasyonu... İranlı General Kasım Süleymani öldürüldü  (Okunma sayısı 16643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Bir süleyman gider baska süleyman  gelir  iran böyle seyleri

sever

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
İran hükümeti nükleer anlaşmadaki taahhütlerin hiçbirisine uymayacağını duyurdu

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/irandan-flas-nukleer-aciklamasi-41412992
son dakika

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Reuters'a konuşan bir yetkili İran'ın alarm durumunda olduğunu söyledi. Teyakkuz halinin savunma ya da saldırı için mi olduğunun henüz belli olmadığı kaydedilirken ABD ordusunun durumu izlemeye devam ettiği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-iran-alarma-gecti-gozler-oraya-dondu-41413026

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Kasım Süleymani suikastinden sonra Türkiye' nin izlemesi gereken siyaset ne olmalıdır? Cevabını aradığımız soru bu...

Evvela ABD' nin yapmış olduğu bu suikast uluslararası hukuka ve teamüllere aykırıdır. Resmi olarak savaşmadığı bir ülkenin resmi görevlisine suikast düzenliyor! Uluslararası düzende böyle bir şey olamaz. Bu girişimle ABD, son derece tehlikeli bir süreci başlattı. Bu demek oluyor ki, bundan sonra hiçbir ülkenin hiçbir resmi görevlisi veyahut memurunun can güvenliği yoktur. Adam diplomatik dokunulmazlığı olan büyükelçileri, ataşeleri, konsolosları veya devlet memurlarını bile kafasına göre derdest edip tutuklayabilir, öldürebilir ve kim vurduya götürebilir. Hemen akıllara Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı ''Hakan Atilla'' olayı geliyor. Meseleyi bu açıdan değerlendirdiğimizde İran her şekilde haklıdır, misilleme hakkı vardır. Çünkü adam hukuk tanımıyor. 

Bir diğer ilginç olayı hatırlara getirirsek, Suudi Arabistan Konsolosluğunda öldürülen '' Cemal Kaşıkçı '' suikasti. Okuduğum birtakım değerlendirmelere göre, bu suikastın arkasında da ''Trump'' varmış! Ve hatta Amerika' dan bir heyet Türkiye' ye gelerek; Kaşıkçı suikastinin Trump bağlantısına ait bilgilerin Türkiye' den istemiş. Şayet bilgiler Amerikan heyetine verilmiş olsaymış; Trump' ın azil sürecinde kullanılacağı söyleniyor muş. Ve nitekim CB Erdoğan, Trump' ın bu açığını, Trump' a baskı aracı olarak kullandığı konuşuluyordu. Bu durum, TRump' ın Türkiye lehine ikircikli tavırlarını da açıklar mahiyette. Halbuki Trump, kendi paçasını kurtarmanın derdindeymiş!

Peki bizim izlememiz gereken yol haritası ne olmalı? Onu da ikinci bir ileti de yazacağım...
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2020, 14:52:12 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
En baştan söylemiş olayım; bu olayda İran tarafındayım. Adamlar her şekliyle haklı... Haklı olması da yetmiyor, siyaset olarak da İran' la ortak hareket etme mecburiyetim var. Çünkü Amerikan politikaları, Türkiye' nin hem toprak bütünlüğü hem de jeopolitik çıkarlarıyla ters düşmektedir. Ayrıca son dönemde Türkiye' ye karşı hasmane tutumu herkesin malumu... Ekonomik ve askeri yaptırımlardan tutunda ''Sözde Ermeni Soykırım Tasarısına'' kadar pek çok uygulamayla Türk milletinin nefretini kazandılar. 

Hal böyleyken, bir takım insanlar çıkıyor ve diyor ki; İran' a karşı Amerikan tarafında saf tutarsak belki ilişkilerimizi düzeltebiliriz! Hatta belkide bu sayede F-35 uçaklarına bile sahip olabiliriz(!) -diyorlar.

Yahu, ne F-35' miş arkadaş ya! Adamlar resmen F-35' le yatıp, F-35' le kalkıyor! F-35' le nikah mı kıyacaksınız birader?  Bu ne iştir... Artık bunlar için araç, amaç olmuş. Bütün amaçları F-35' e sahip olabilmek... Aynen Iphone' un yeni modeline sahip olabilmek için sabahın köründe sıraya giren Amerikan tüketim toplumunu andırıyorlar. Birader bu F-35 bir silah sistemi. Amaca ulaşmak için kullanabileceğin bir araç yani... F-35' i aldığın zaman amaca uygun kullanamayacaksan, çıkarlarını koruyamayacaksan, iyice göbekten ABD' ye bağlanacaksan F-35 almanın mantığı nedir? Üstüne teknolojisini seninle de paylaşmıyorlar. Daha derdin ne birader! Amaç, özgürce kullanabileceğimiz kendi uçağımızı üretmek olmalıdır. Bu F-35 fetişizminden artık bıkkınlık geldi!
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2020, 15:11:39 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
En bastan soylemis olayim partikül, iflah olmaz bir ulusalcisin. Yillarca hapiste yatsan cikinca yine ayni adrese gidersin sen. Baas taraftari bir arkaiksin bana gore. İranci oldugundan da supheliyim ya neyse. Beyan esastir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
En bastan soylemis olayim partikül, iflah olmaz bir ulusalcisin. Yillarca hapiste yatsan cikinca yine ayni adrese gidersin sen. Baas taraftari bir arkaiksin bana gore. İranci oldugundan da supheliyim ya neyse. Beyan esastir.

:) Biz Kemalistiz hocam. Kemalist demek, vatanını karşılıksız sevmek demektir. Varsın memleket evladı bizleri anlamak istemesin!

Hocam ne Baasçıyım ne de İrancı; Büyük Atatürk' ün tabiriyle ; BİZLER DOĞRUDAN DOĞRUYA TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ. Ülkemin çıkarları ne emrediyorsa ben de oradayım.

Devlet benim devletim, millet benim milletim... elbette ki ülkemin çıkarlarını savunacağım. Zaten aksini düşünmek abes olurdu. Ve ne yazık ki birtakım arkadaşlar abesle iştigal ediyor. Yoksa Dost-Düşman Tanıma Sisteminiz mi bozuldu? Aklı başında olanın dostunu düşmanını, iyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı, sapla samanı birbirinden ayırt edebiliyor olması gerekir. 

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111

:) Biz Kemalistiz hocam. Kemalist demek, vatanını karşılıksız sevmek demektir. Varsın memleket evladı bizleri anlamak istemesin!

Hocam ne Baasçıyım ne de İrancı; Büyük Atatürk' ün tabiriyle ; BİZLER DOĞRUDAN DOĞRUYA TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ. Ülkemin çıkarları ne emrediyorsa ben de oradayım.

Devlet benim devletim, millet benim milletim... elbette ki ülkemin çıkarlarını savunacağım. Zaten aksini düşünmek abes olurdu. Ve ne yazık ki birtakım arkadaşlar abesle iştigal ediyor. Yoksa Dost-Düşman Tanıma Sisteminiz mi bozuldu? Aklı başında olanın dostunu düşmanını, iyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı, sapla samanı birbirinden ayırt edebiliyor olması gerekir. 

Orda dur bakalim. Turk milliyetcisi olan bizier yani Ulkuculeriz. Siz ulusalcilari da Ülkücü-Turk milliyetcisi gormuyoruz. Devlet de bizim, millet de... Kendini batili goren dejenereler Ocagimizdan uzak dursun!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Araniza girmis olmayim ama her ikinizde Turk milliyetcisi oldugunuzu iddia ediyorsunuz .O zaman paylasilamayan nedir hanginizin daha koyu milliyetci oldugumu?