Gönderen Konu: Bağdat'ta ABD operasyonu... İranlı General Kasım Süleymani öldürüldü  (Okunma sayısı 17056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İran'dan ABD'ye ikinci saldırı dalgası
« Yanıtla #80 : 08 Ocak 2020, 08:52:44 »
İran'dan ABD'ye ikinci saldırı dalgası

İran medyası, ABD'nin Irak'taki üssüne yönelik "ikinci dalga" füze saldırısının başladığını duyurdu.

ABD'li askeri yetkili, "Bölgedeki güçlerimizi, ortaklarımızı ve müttefiklerimizi korumak için her türlü önlemi alacağız." ifadelerini kullandı.

PENTAGON: "VERECEĞİMİZ KARŞILIĞI DEĞERLENDİRİYORUZ"
Pentagon saldırılar sonrasında, “Şu an durumu ve vereceğimiz karşılığı değerlendiriyoruz.” açıklamasını yaptı.

Pentagon, "ABD personelini korumak için gerenkleri yapacağız" dedi.

BAE'DEN ABD F-35'LERİ HAVALANDI
ABD Savunma Bakanı Esper ve Dışişleri Bakanı Pompeo ve Genelkurmay Başkanı Beyaz Saray'a geldi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden ABD'ye ait 6 adet F-35 havalandı.

ABD Başkanı Trump, Oval Ofis'te Ulusa Sesleniş konuşması gerçekleştirecek.

ABD Savunma Bakanlığı, “Şu ana kadar gelen bilgiler, İran’ın başlattığı saldırı sonrasında sadece Iraklı güvenlik güçlerinin kayıplar verdiğini gösteriyor." açıklamasını yaptı.

https://www.ensonhaber.com/irandan-abdye-ikinci-saldiri-dalgasi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: Iran abd üssünü vurdu
« Yanıtla #81 : 08 Ocak 2020, 08:55:18 »
Çok yazık olan yine Iraklılara oluyor :(
ABD bir şey yapacaksa hemen yapmayacağını tahmin ediyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İran: 80 ABD askeri öldürüldü
« Yanıtla #82 : 08 Ocak 2020, 09:01:09 »
İran: 80 ABD askeri öldürüldü

İran devlet televizyonu, füzeli saldırılarda 80 Amerikan askerinin öldürüldüğünü söyledi.

İran, Amerika'nın Irak'taki üslerine yönelik füzeli saldırılar düzenledi.

https://www.ensonhaber.com/iran-80-abd-askeri-olduruldu.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 08 Ocak 2020, 09:24:17 »
Savaş çıkma ihtimali azdı ama yüzde 50'ye çıktı. iran doğru karşılığı vermedi. Eğer oda bir süikast yapsaydı belki tadında karşılık olabilirdi. Ancak bu saldırı gel benim saldırıyı yapan hedeflerimi vur oldu. Şu an amerikanın karşı cevabının sıcak çatışmaya dönüşme olasılığı yüksek.

Bu arada boeing'in iranda düşme olayı da çok kinayeli eyvallah 737 max lar düşüyorda zamanlaması ilginç. Hemen misilleme olarak düşmesi ve iranlıların ölmesi ? Bence bu bize bir ders olmalı . Yerli yolcu uçağı konusunda ukrayna ile çalışmalıyız.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 08 Ocak 2020, 09:40:31 »
Iran nin Irakta bulunan ABD uslerine karsin aksam gerceklestirmis oldugu fuze saldirisi sonucu 80 ABD askerinin olmus olma ihtimali yok denecek kadar az oldugunu dusunmekteyim. Sayet 80 ABD askeri olmus olsa aksamdan sabaha kadar karsilik olarak Irana Tomahawk yagardi.

Sn BATTLESTAR in gorusune katilmaktayim . " Iran nin gelistirmis oldugu fuze sistemleri ABD ve Israilin mercegi altinda olmasina ragmen konjektur icabi ile saf disi birakilamamislardir. Ancak aksamki olaydan sonra Iran fuze sistemleri ve  sair tehdit unsurlarinin hepsi aksamdan itibaren vurulmasi buyuk ihtimal olan acik hedefler.

Iranda dusen 737 konusu kaza kirim olabilecegine inanmak isterim. ABD nin yillar oncesi Iran 747 ni vurma sabikasi halen herkesin akillarinda iken tekrardan boyle bir hata diye adlandirmis olunan  yontemi tercih etmeyecegi kanisindayim.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 08 Ocak 2020, 09:48:19 »
Metin bey görüntüler de uçağın arkasında alev topu ile alçaldığı görülmektedir.(izlemediyseniz aktarmak istedim)
Bu işleri daha da karmaşık hale getiriyor.
Çok garip bir durum bakalım ne kadarını öğrenebileceğiz.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 08 Ocak 2020, 09:50:17 »
Iran nin Irakta bulunan ABD uslerine karsin aksam gerceklestirmis oldugu fuze saldirisi sonucu 80 ABD askerinin olmus olma ihtimali yok denecek kadar az oldugunu dusunmekteyim. Sayet 80 ABD askeri olmus olsa aksamdan sabaha kadar karsilik olarak Irana Tomahawk yagardi.

Sn BATTLESTAR in gorusune katilmaktayim . " Iran nin gelistirmis oldugu fuze sistemleri ABD ve Israilin mercegi altinda olmasina ragmen konjektur icabi ile saf disi birakilamamislardir. Ancak aksamki olaydan sonra Iran fuze sistemleri ve  sair tehdit unsurlarinin hepsi aksamdan itibaren vurulmasi buyuk ihtimal olan acik hedefler.

Iranda dusen 737 konusu kaza kirim olabilecegine inanmak isterim. ABD nin yillar oncesi Iran 747 ni vurma sabikasi halen herkesin akillarinda iken tekrardan boyle bir hata diye adlandirmis olunan  yontemi tercih etmeyecegi kanisindayim.

Bir sonraki saldırı İran'ın kritik noktalarını havadan vurmak kaydıyla savaşı açmadan İran hava savunmasının denenmesi olabilir. Ciddi kayıp yaşarlarsa savaşa yanaşmayabilirler.

Sahi bu arada üslerde patriot felan yokmuymuş. Diğer yandan bunların küresel hava savunma ağı (kürecik radarı sm-3 yüklü gemiler vs. ) buna engel olamazmıydı ? Yoksa abd bilerek mi karşı koymadı ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #87 : 08 Ocak 2020, 09:54:02 »
İlginç bir durum ABD açısından. İran ciddi iddialarda bulunuyor. 80 ABD askeri öldü diyor. Ortalıkta dolaşan saldırı görüntüleri adeta bu iddiaları destekler nitelikte. Füzelerin düştüğü yerlerde yoğun patlamalar meydana geldiği görülüyor.

İran gibi ciddi füze tehdidi oluşturan bir ülkenin menzili içerisindeki ABD üslerini koruyacak bir hava savunma sistemi yok mu orada? Eğer yoksa bu ABD iç siyaseti için ciddi bir malzeme. Eğer varsa daha da vahim bir durum söz konusu, ki görüntülerde herhangi bir savunma atışı göremedim.

Komplo teorisyenleri için ciddi malzeme çıktı dün gece. İran saldırırken aynı gece içerisinde İran'a ait bir ABD yapımı yolcu uçağı düştü! Acaba ABD misillemeye misilleme olarak tek tuşa basarak mı düşürdü uçağı, yoksa Birleşik Arap Emirlik'lerinden kalkan F-35'ler bu işin içerisinde mi? ::)
Bir de aynı saatlerde İran'ın bir nükleer santrali yakınlarında bir deprem meydana geldi. Acaba ABD HAARP silahını mı kullanıyor?  ::) ::)
Bu saldırılar bir savaşa dönüşürse, yazılacak senaryolardan cilt cilt kitaplar çıkabilir ileride.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #88 : 08 Ocak 2020, 10:01:27 »

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com