Gönderen Konu: Bağdat'ta ABD operasyonu... İranlı General Kasım Süleymani öldürüldü  (Okunma sayısı 16946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Trump'tan, ABD üslerine saldırıyla ilgili açıklama!
ABD Başkanı Donald Trump İran'ın iki üsse saldırılarıyla ilgili ilk kez kameraların karşısına çıktı. Trump, "Dün akşamki saldırıda hiçbir ABD'li zarar görmemiştir. Askeri üslerimizde sadece minimal bir hasar oluşmuştur. Iraklı ya da ABD'li hiç kimse zarar görmedi" dedi.

https://www.f5haber.com/dunya/trumptan-abd-uslerine-saldiriyla-ilgili-aciklama-5324129?utm_source=mansetler&utm_medium=mansetler&utm_campaign=mansetler

savas yok oldu bitti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Üsse 4 füzenin düştüğü görülüyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Bu nasıl tahribat, piknik tüpü patlasa daha fazla tahribat yapardı sanki ;D.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
20 küsür füze sallamışlar, bir tane Amerikalının bile burnu kanamamış! Oysaki İran kaynakları, 80' den fazla Amerikan askerinin öldürüldüğünü söylüyordu. Bizde bu açıklamaya dayanarak, İran' ın yapmış olduğu karşı hamlenin yerinde olduğunu ifade etmiştik. Açıkça söylemek gerekirse, yapmış olduğumuz analiz isabetsiz çıktı.

Mevcut bilgilere göre İran' ın yapmış olduğu karşı saldırı, toplum psikolojisini tatmin etmekten uzaktır. Maden tek bir Amerikalı' nın burnunu bile kanatamayacaktın; bari ''Hammurabi Kanunlarını'' işletseydin...! Kana akan, dişe diş. Generale, General... Tabii olarak karşı safta Amerika gibi bir dünya devi var. İran devleti, halkının geleceğini de düşünerek gerilimi tırmandırmak istememiş. Trump' ın açıklamalarını analiz ettiğimizde; Amerika açısından da aynı yaklaşım söz konusu. Kısacası, olan Kasım Süleymani' ye oldu. Görünüşe göre, bu iş burada kapanır. Artık Ahiret günü hesaplaşırlar (!) diyorum.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2020, 23:58:00 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Irak'ta ABD Büyükelçiliği yakınlarına füze atıldı
« Yanıtla #115 : 09 Ocak 2020, 00:43:14 »
Irak'ta ABD Büyükelçiliği yakınlarına füze atıldı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD Büyükelçiliği’ne füzeli saldırı düzenlendiği bildirildi.Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Bağdat Yeşil Bölge’deki ABD Büyükelçiliği yakınlarına 2 adet füze atıldı. Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde de ABD Büyükelçiliğinde uyarı sirenlerinin çaldığı görüldü. Olayda ilk belirlemelere göre ölü ya da yaralının olmadığı açıklandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-irakta-abd-buyukelciligi-yakinlarina-fuze-atildi-41415563

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Bu nasıl tahribat, piknik tüpü patlasa daha fazla tahribat yapardı sanki ;D.

Piknik tüpü olsa o koca hangar halen yerinde duruyor olurdu. O füzeler, kullanılan patlayıcı tipi ve miktarı için oldukça etkili bir tahribat olmuş.

Önceki ve sonraki halleri...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İran'dan Trump'ın teklifine yanıt
« Yanıtla #117 : 09 Ocak 2020, 11:20:16 »
İran'dan Trump'ın teklifine yanıt

İran'ın BM temsilcisi Trump'ın iş birliği teklifi ile ilgili konuştu Temsilci, teklifi 'İnanılmaz' olarak değerlendirdi.
Washington, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) gönderdiği mektupta, İranlı general Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin meşru müdafaa olduğunu ve gerilimin tırmanmasını engellemek için İran'la ön koşulsuz "ciddi müzakerelere" başlamaya hazır olduklarını belirtmişti.

İRAN'DAN İLK YANIT GELDİ

İran resmi haber ajansı IRNA'ya konuşan BM temsilcisi, "Tahran hala Washington'ın yaptırımları altındayken Trump'ın teklifi inanılmaz" ifadelerini kullandı.

İSVEÇ HÜKÜMETİ ÜZERİNDEN DE MESAJ YOLLADILAR

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, General Süleymani'nin öldürülmesinin ardından İsviçre hükümeti aracılığıyla Washington yönetiminden bir mesaj aldıklarını söyledi.

ABD'nin İran'daki diplomatik temsilciliğini yürüten İsviçre'nin Tahran Büyükelçisi'nin bugün ikinci kez bakanlığa çağrıldığını aktaran Musevi, "ABD'nin mesajına gerekli cevap kendisine iletildi." dedi.

Musevi, mesajların içeriğine ilişkin ise bilgi vermedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-irandan-trumpin-teklifine-yanit-41415766

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Yorumsuz...

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Çok yazık gerçekten çok yazık.