Gönderen Konu: Bağdat'ta ABD operasyonu... İranlı General Kasım Süleymani öldürüldü  (Okunma sayısı 16936 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Iran abd üssünü vurdu
« Yanıtla #100 : 08 Ocak 2020, 13:42:56 »
Iran'da düşen yolcu uçağı, füze tesisleri yakınlarında olmuş. Kara kutuyu boeing' e vermeyeceklermiş. %90 uçağı bu salaklar vurdu.

Tamamen Uyduruyorum.

İranli  yetkililer, Boeing ucaklarinda F35'teki gibi bir sistem oldugunu ve bu sistemin gizli nükleer tesisleri hakkinda bilgi toplayip genel merkeze ilettigini one surer. İran, Boeing siparislerini durdurur, mevcutlari da iptal eder. Sukhoi S100 İran pazarina girer.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #101 : 08 Ocak 2020, 14:21:27 »
Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi, İran'ın dün geceki saldırılardan önce kendilerine sözlü olarak bilgi verdiğini açıkladı. Abdülmehdi, Irak'taki Amerikan askerlerinin hedef alınacağını öğrendiklerini ancak Tahran'ın hangi noktalara saldıracağına dair bilgi vermediğini söyledi. Saldırıdan haberdar olur olmaz Irak güçlerini uyardığını söyleyen Abdülmehdi, Irak veya koalisyon güçlerinden yaralanan asker olmadığını belirtti.

https://www.haberler.com/son-dakika-irak-basbakani-iran-in-abd-ussune-12796485-haberi/

Al işte buyur buradan yak......

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 08 Ocak 2020, 15:45:46 »
kürecik-incirlik önemli  diyorum bazi degisik kafalar anlamiyor

incirlik hi bir zaman vuramazlar  vururlarsa Türkiyeyi karsilarinda bulurlar

kürecik de Türkiyeyi karsilarinda bulurlar   kürecik  yahudileri koruyor  haydut devletin üslerinde haric

Bu 2 üs kapatilmalidir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #103 : 08 Ocak 2020, 15:47:27 »

ABD, İran geriliminde son dakika gelişmesi: İntikam füzelerinin fotoğraflarını böyle yayınladılar! >> http://www.hurriyet.com.tr/galeri-son-dakika-haberi-iran-abdnin-iraktaki-uslerini-vurdu-ilk-goruntuler-41414731/1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
NATO'dan İran'a kınama
« Yanıtla #104 : 08 Ocak 2020, 15:49:22 »
NATO'dan İran'a kınama

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İran'ın Irak'taki ABD üslerine yönelik füze saldırısını kınadıklarını açıkladı.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı açıklamada, "İran'ın Irak'taki ABD ve koalisyon güçlerine yönelik füze saldırılarını kınıyorum. NATO İran'a şiddet eylemlerini durdurma çağrısında bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Bir NATO yetkilisi ise geçtiğimiz saatlerde Irak görevindeki askerlerin saldırıdan yara almadığını dile getirmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-natodan-irana-kinama-41415251
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #105 : 08 Ocak 2020, 16:46:42 »
Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi, İran'ın dün geceki saldırılardan önce kendilerine sözlü olarak bilgi verdiğini açıkladı. Abdülmehdi, Irak'taki Amerikan askerlerinin hedef alınacağını öğrendiklerini ancak Tahran'ın hangi noktalara saldıracağına dair bilgi vermediğini söyledi. Saldırıdan haberdar olur olmaz Irak güçlerini uyardığını söyleyen Abdülmehdi, Irak veya koalisyon güçlerinden yaralanan asker olmadığını belirtti.

https://www.haberler.com/son-dakika-irak-basbakani-iran-in-abd-ussune-12796485-haberi/

Al işte buyur buradan yak......

Bunu ABD duymamıştır kesin :)
Dostlar alışverişte görsün :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Alıntı
CNN International'ın son dakika olarak aktardığı habere göre Trump yönetiminde "İran'ın ABD askerlerinin olduğu yerleri bilerek ıskaladığı" inancının arttığı bildirildi.
http://www.hurriyet.com.tr/galeri-abd-iran-geriliminde-son-dakika-gelismesi-abd-askerlerinin-oldugu-yerleri-bilerek-iskaladilar-41414731/4

;D ;D ;D
Aslında vurabilirlermiş ama İran acımış olmalı ki isteyerek ıskalamış. Tabi bu durum kendilerine malum olduğu için herhangi bir hava savunma sistemini kullanmayıp tasarruf yoluna gitmişler.  ;D ;D

Acaba bizim haberciler mi yanlış çeviriyorlar.  ::)  ;D

Trump Türkiye saatiyle 19:00'da açıklama yapacakmış.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
Çeviri hatası olduğunu sanmıyorum. Bence de bilerek ıskaladılar. Kontrollü tırmandırma stratejisi gereği. İran zamana oynuyor.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #108 : 08 Ocak 2020, 19:47:11 »
kürecik-incirlik önemli  diyorum bazi degisik kafalar anlamiyor

incirlik hi bir zaman vuramazlar  vururlarsa Türkiyeyi karsilarinda bulurlar

kürecik de Türkiyeyi karsilarinda bulurlar   kürecik  yahudileri koruyor  haydut devletin üslerinde haric

Bu 2 üs kapatilmalidir

Acaba İncirlik üssünün önemini  fazla mı büyütüyoruz?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Donald Trump, İran'ın saldırılarının bilançosunu açıkladı
« Yanıtla #109 : 08 Ocak 2020, 20:16:58 »
ABD Başkanı Donald Trump İran'ın iki üsse saldırılarıyla ilgili ilk kez kameraların karşısına çıktı. Trump, "Dün akşamki saldırıda hiçbir ABD'li zarar görmemiştir. Askeri üslerimizde sadece minimal bir hasar oluşmuştur. Iraklı ya da ABD'li hiç kimse zarar görmedi" dedi.

İran, ABD'nin suikastla öldürdüğü General Kasım Süleymani'nin toprağa verilmesinin hemen öncesinde Donald Trump yönetimine misillemelerine başladı. Irak'ta Amerikan askerlerinin bulunduğu iki üs, sabaha karşı füzelerle vuruldu. Devrim Muhafızları, başkent Bağdat'taki El Esad Üssü ile Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil'in yakınlarındaki iki üste 80 Amerikalının öldüğünü öne sürdü. Bu saldırı sonrası kameralar karşısına geçen ABD Başkanı Donald Trumpsaldırılarda hiçbir Amerikalı'nın hayatını kaybetmediğini açıkladı.

"MİNİMAL HASARLA ATLATILDI"
Trump, "Dün akşamki saldırıda hiçbir ABD'li zarar görmemiştir. Askeri üslerimizde sadece minimal bir hasar oluşmuştur. Iraklı ya da ABD'li hiç kimse zarar görmedi" dedi.

"ERKEN UYARI SAYESİNDE HİÇBİR ZARAR OLMADI"
Trump'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Erken uyarı sayesinde hiçbir zarar olmadı. Süleymani en kötü savaş suçlarından sorumluydu. Çok öncesinde öldürülmesi gerekiyordu. Süleymani'yi ortadan kaldırırarak teröristlere çok güçlü bir mesaj verdik. Süleymani yeni saldırılar planlıyordu, Onu durdurduk.

"BEN ABD BAŞKANI OLDUKÇA İRAN NÜKLEER SİLAHA SAHİP OLMAYACAK"
İran yönetimi kendi ülkelerinde baskıyı artırmış, İran'ın dört bir yanında onlarca İranlıyı öldürmüşlerdi. İran nükleer anlaşmadan sonra dengesini kaybetti. Ben ABD Başkanı oldukça İran nükleer silaha sahip olamayacak.İran teröre desteğini sona erdirmeli.

"BARIŞ İSTEYEN HERKESLE BARIŞ İSTİYORUZ"
İran'la yeni anlaşma yapılmalı, dünya daha barışçıl olmalı. İran halkına ve yöneticilerine sesleniyorum. Biz barış isteyen herkesle barış istiyoruz."

https://www.haberler.com/trump-tan-iran-in-saldirilari-sonrasi-ulusa-12798153-haberi/

Veee havanda su dövüldü.İki ülkeden oskarlık bir performans bravooo.

İran füzelerle ABD askeri öldürseydi ülkesinin kısmi bir yıkıma uğrayacağını çok iyi biliyordu ve hem çekinerek hem de bilerek füzeleri ABD askerlerini ıska geçti. ( yine komplo teorisine başladım... )
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2020, 20:29:36 Gönderen: fırtına06 »