Gönderen Konu: 2019 Yılın Üyesi  (Okunma sayısı 14406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: 2019 Yılın Üyesi
« Yanıtla #30 : 02 Ocak 2020, 20:13:25 »

Bu arada serkan piyasada yok.

Serkan ban yedi... galiba gözden kaçtı.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #31 : 02 Ocak 2020, 20:16:56 »
Serkan ban yedi... galiba gözden kaçtı.
Onun Ban yemediği site kalmadı.
12 senedir tanıyorum onu. Bir şekilde 2019 a müdahil olurdu.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #32 : 03 Ocak 2020, 00:32:02 »
BATTLESTAR: 1+1+1+1+1+1+1+
Metin62:1+1+1+
カメせ:1+
DonnieBrasco:1+1+1+
Fırtına06:1+1+
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #33 : 04 Ocak 2020, 09:18:24 »
İkisi arasında seçim yapmak gerekirse BATTLESTAR, diğerini söylemeyeyim ayıp olmasın.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #34 : 20 Ocak 2020, 12:56:01 »
Değerli arkadaşlarımızın oyları ile, son derece adil bir şekilde yaptığımız değerlendire sonucunda arkadaşımız BATTLESTAR 2019 yılının üyesi seçilmiştir. Aynı zamanda üst üste ikinci kez yılın üyesi seçilen ilk üyemizdir. Kendisini tebrik ediyoruz. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #35 : 20 Ocak 2020, 13:26:51 »
Forumumuz için değerli ve bilgili bir arkadaşımız üst üste iki kere yılın üyesi seçilmesi de bunu gösteriyor zaten kendisini tebrik ederim...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2020, 13:37:08 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 20 Ocak 2020, 15:24:52 »
Değerli arkadaşlarımızın oyları ile, son derece adil bir şekilde yaptığımız değerlendire sonucunda arkadaşımız BATTLESTAR 2019 yılının üyesi seçilmiştir. Aynı zamanda üst üste ikinci kez yılın üyesi seçilen ilk üyemizdir. Kendisini tebrik ediyoruz. :)

Öncelikle başta siz olmak üzere herkese teşekkür ederim. 26'sına merdiven dayamış bir insan olarak 15 senedir bu işlerle uğraşıyorum. Ucundan başından kendimi bu işlerle mesleki olarak sokmaya çalışmaktayım. Böyle bir ödül benim için çok önemliydi. Çünkü inanın küçük bir mesaj için bile günümün ciddi bir kısmını ön hazırlık yazım ve kontrol vb. şeylere harcıyorum. Veya yazdığım bir konu beni çok uzak konulara araştırma yapmaya yönlendirerek zaman harcatabiliyor.

Şimdi ben bu ödülü kazandım

Neden ?

:D Bu neden- sonuç ve açıklama kalıbını bu iletide de kullanmasam pişman olurum çünkü pragmatist ve realist bir insan olduğumdan faydacılık , neden-sonuç vb. kavramlar hayatımda sık sık kullandığım şeyler.

Sanırım bu ödülü almamın sebebi vizyoner ve beyin fırtınasına yatkın bir insan olmam ki bu benim karakteristik özelliğim , yorumlarımın araştırılmış ve bir çok kaynaktan destekli olması ki bu da mesleki bir alışkanlık, bir diğer neden de herkese ve her görüşe saygılı ve sabırlı olarak yorum yapmaya çalışmam . Bunun sebebi'de şudur ;

Bu sektöre girdiğim ilk beş senemden sonra yani yavaş yavaş forumlarda bir şeylere yorum yapayım dediğim zamanlarda forumlardaki üstat olarak geçen üyelerin belirli bir zümresinden (Orko, Cabatlı, Nutuk'u bir kenarda tutuyorum.) çok fazla hakaret, aşağılama, dalga geçme, uzaklaştırtma ve banlatma gibi bir sürü mobbinge maruz kaldım. Tabiki de benimde suçum vardı. O sıralar tam esip gürlediğim çok hızlı ve radikal zamanlarımdı , desteksiz ve yanlış bilgi olan bir çok donelerle savunmalar yapmıştım. Ama bunun karşılığı bunlar değildi. Çağlayan bir ırmağı taş doldurarak durdurmakmı yoksa kollara ayırıp işleyerek verimlileştirmek mi daha mantıklıdır ?

Zaten suçun bende olmamasını bu meşhur üstatzede arkadaşlardan müzdarip yüzlerce üyeden oluşan SavunmaTÜRK isimli forum müthiş bir patlama yaptığında anladık. Zamanında bir çok istekli arkadaşı burada basit sektör bilgileriyle olgunlaştırdık. Şu an bir çoğu kendisini lider gören forumlarda moderatör . Tabi o sitedeki kariyerimizde moderatör, genel moderatörden Adminliğe (Host ve Domain'e para ödemeyen AstAdmin versiyonu  ;D) hızlıca yükselişimizin ardından bir süre sonra  gerçek adminin savunma sanayi ile hiç alakası olmayan sadece finansmanı sağlayan Alamancı bir arkadaş olduğundan herkesin beni admin sanmasından dolayı kendi eğittiğimiz arkadaşların asıl admini kışkırtmasıyla bir kıskançlık durumundan son buldu. Akabinde forum 3-4 ay sonra dağıldı. Ancak biz varken Türkiyenin toplamda ve aktif en çok üyesi olan savunma forumuydu. Şu an aynı adı kullanan siteyle bir alakası yoktur.

Sonuç olarak SavunmaTürkte astlığımı yapmış bu üstatlara gayet karşı olan ve hatta savunmaTürk'ü benle bırakmış bazı arkadaşlar ki bir kaçını (yüz yüze samimi tanırım ) ne yazık ki biraz biat ederek birazda kendi fikirlerini çiğneyerek şu an Savunma sanayisinin en ileri gelen forumlarında adminlik yapmaktalar. Kendileri nefret ettikleri kişiliklere dönmüş durumdalar. Bense daha işin moderasyon yönünden tövbe etmiş olarak daha çok bilgi odaklı araştırma, okuma ve yorum kısmındayım. Bu ileri hoşgörü, saygı ve sabrımın nedeni de benim yaşadıklarımı yeni arkadaşlar yaşamasın ve bu sektörü ilerletelim isteğim yüzündendir. O meşhur üstat zümreside biraz daha aktifliklerini azalttılar belki nick değiştirdiler. Şu an bu sitede yoklar umarımda olmazlar. Bir kaçı twitter'a dadandı ancak orada da bayağı rezil oluyorlar. Orası daha sert bir mecra .

Kısaca her ne kadar bu yıl aktifliğimi çok azaltacak bazı gelişmeler olabilirse de mümkün olursa eğer aynı şekilde devam edeceğim. Verdiğiniz değere umarım layık olabilirim.

Saygılarımla....
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 20 Ocak 2020, 15:26:05 »
Forumumuz için değerli ve bilgili bir arkadaşımız üst üste iki kere yılın üyesi seçilmesi de bunu gösteriyor zaten kendisini tebrik ederim...

Teşekkür ederim hocam.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 20 Ocak 2020, 19:55:53 »
...SavunmaTÜRK isimli forum... Tabi o sitedeki kariyerimizde moderatör, genel moderatörden Adminliğe (Host ve Domain'e para ödemeyen AstAdmin versiyonu  ;D) hızlıca yükselişimizin ardından bir süre sonra  gerçek adminin savunma sanayi ile hiç alakası olmayan sadece finansmanı sağlayan Alamancı bir arkadaş olduğundan herkesin beni admin sanmasından dolayı kendi eğittiğimiz arkadaşların asıl admini kışkırtmasıyla bir kıskançlık durumundan son buldu.

Öncelikle tebrik ederim, hayırlı olsun:) Yalnız şu yukarıdaki açıklamaları yaptığına göre... Merak ettiğim için yazıyorum; O platformda kullandığın nick' i söyleyebilir misin? Paylaşmak istemezsen anlayışla karşılarım veyahut özelden de yazabilirsin.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 20 Ocak 2020, 21:40:25 »
...SavunmaTÜRK isimli forum... Tabi o sitedeki kariyerimizde moderatör, genel moderatörden Adminliğe (Host ve Domain'e para ödemeyen AstAdmin versiyonu  ;D) hızlıca yükselişimizin ardından bir süre sonra  gerçek adminin savunma sanayi ile hiç alakası olmayan sadece finansmanı sağlayan Alamancı bir arkadaş olduğundan herkesin beni admin sanmasından dolayı kendi eğittiğimiz arkadaşların asıl admini kışkırtmasıyla bir kıskançlık durumundan son buldu.

Öncelikle tebrik ederim, hayırlı olsun:) Yalnız şu yukarıdaki açıklamaları yaptığına göre... Merak ettiğim için yazıyorum; O platformda kullandığın nick' i söyleyebilir misin? Paylaşmak istemezsen anlayışla karşılarım veyahut özelden de yazabilirsin.

Teşekkürler. Tam net hatırlamıyorum kafadan 5 sene en az olmuştur. Ama asıl sahibi akıncı idi galiba nicki, bende diğer admin'dim . Benden sonra başka birini o mevkiye yükseltti mi hatırlamıyorum.