Gönderen Konu: Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) Projesi  (Okunma sayısı 26517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) Projesi
« Yanıtla #100 : 14 Aralık 2022, 14:01:15 »
Soğuk atım menzile katkı sağlıyor. Rusya kadar geniş sınırlarım olsa ben de soğuk atım kullanırım. Ama Deniz sistemlerinde soğuk atım kullanmaları izah edilemez. Bir de yatay koymuşlar gemiye düşmesin diye  ;D Bence deniz sistemlerinde sıcak atım kullanmak daha makul

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Milli Dikey Atım Lançer Sistemi [MİDLAS]
« Yanıtla #101 : 29 Nisan 2023, 11:28:39 »
Alıntı
İBRAHİM SÜNNETCİ @BRAHMSNNETC1

Edindigim bilgiye gore TCG Istanbul Firkateynine MIDLAS takildi. Halen liman Kabul Testleri (HAT) tamamlanma asamasinda olan TCG Istanbilul ile akabinde Deniz Kabul Testleri (SAT)'ne baslanilacak. 29 Mayis 2023 tarihinde DzKK'na Gecici Tesliminin yapılmasi beklenen TCG Istanbul Firkateyni ile daha sonra deniz testleri tamamlanacak ve yıl sonuna doğru TCG Istanbul DzKK'na teslim edilecek.

İBRAHİM SÜNNETCİ @BRAHMSNNETC1

Çevrimdışı ocelot

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 29 Nisan 2023, 14:14:45 »
Beklentim birkaç yıl içinde quadpack mühimmat ta çıkaracak sage roketsan. O zaman 16 vls de 8 uzun 32 orta menzilli hss ile  veya 64 orta menzilli hss ile İstif sınıfı harika olacak. ilaveten istife levent/gökdeniz er de düşünülecektir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #103 : 29 Nisan 2023, 14:29:36 »
Ahhhh şöyle 10-15 metre daha uzun yapsalardı , 113 metre yerine 125 metre olsaydı her sene 3-5 tane satardık İ sınıfından...

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #104 : 29 Nisan 2023, 23:10:15 »
Beklentim birkaç yıl içinde quadpack mühimmat ta çıkaracak sage roketsan. O zaman 16 vls de 8 uzun 32 orta menzilli hss ile  veya 64 orta menzilli hss ile İstif sınıfı harika olacak. ilaveten istife levent/gökdeniz er de düşünülecektir.
Gökdoğan ya da Gökhan'dan ESSM benzeri, daha iyi bir performansa sahip quadpack bir füze çıkarsak önümüz çok açılır. Hem bize çok yarar hem de leblebi çekirdek gibi satar.
Avrupa donanmalarında hava-hava mühimmatı olarak sadece ESSM kullanan Ada sınıfından hallice hava savunma korvetleri var. Hem CIWS hem de hava savunması için ESSM yeter deyip yapıvermişler.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
[MDAS] Milli Dikey Atım Lançer Sistemi.
« Yanıtla #105 : 25 Mayıs 2023, 23:01:34 »
Alıntı
MİDLAS'ta Gemiden Atış Dönemi Yaklaşıyor.

Roketsan tarafından geliştirilen Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS)'nin, çok kısa süre içerisinde TCG İSTANBUL Firkateyni üzerinden ilk atışını gerçekleştirmesi planlanıyor.

Milli füzeler içerisinde ilk olarak HİSAR-D RF'i atacak olan MİDLAS, ilerleyen aşamalarda SİPER'den ATMACA'ya, GEZGİN'den daha farklı hava savunma çözümlerine kadar birçok füzeyi atım kabiliyetine erişecek.
youtu.be/iXLHl81Vec0
https://twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1661656756278132736

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
Ynt: [MDAS] Milli Dikey Atım Lançer Sistemi.
« Yanıtla #106 : 25 Mayıs 2023, 23:14:11 »
Alıntı
MİDLAS'ta Gemiden Atış Dönemi Yaklaşıyor.

Roketsan tarafından geliştirilen Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS)'nin, çok kısa süre içerisinde TCG İSTANBUL Firkateyni üzerinden ilk atışını gerçekleştirmesi planlanıyor.

Milli füzeler içerisinde ilk olarak HİSAR-D RF'i atacak olan MİDLAS, ilerleyen aşamalarda SİPER'den ATMACA'ya, GEZGİN'den daha farklı hava savunma çözümlerine kadar birçok füzeyi atım kabiliyetine erişecek.youtu.be/iXLHl81Vec0https://twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1661656756278132736

HİSAR-D RF menzili HİSAR-O+ ile aynıydı değil mi?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #107 : 26 Mayıs 2023, 01:13:07 »
MIDLAS-HİSAR O+ RF-- HİSAR D RF’in

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #108 : 26 Mayıs 2023, 01:16:35 »
Şu füze radarını bir göreydik Allah rızası için

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 26 Mayıs 2023, 01:44:45 »
Essm'e benzemiyor Aynı şekil 1'e1 Hisar gibi değil bir en altta ve biraz üstünde kanatçıklar var hisarda sadece en allta kanatçık var..

Acaba quadpack yani bir lancerden 4 adet atma imkanı var mı?

Ayriyeten bu RF güdümü çok kafa karıştırıcı...

Ne yani...

Saclos güdümü gibi sürekli radyofrekansı ile dürtülen bir füze mi?rapier gibi

Eğer öyle ise at çöpe işe yaramaz elektronik harp ortamında

Yok şayet
Gökdoğan yada aim 120 amraam gibi active RF seeker tarayıcı başlıksa ve bu varsa durum başka...

Elektronik karıştırma olsa bile hedefine yöneliyor.yani RF karıştırma yapılan yere..