Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 85136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #30 : 07 Ekim 2019, 14:09:59 »
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'nin bölgeden çekilme olayı başladı

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-onemli-aciklamalar-41345371

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #31 : 07 Ekim 2019, 15:09:53 »
Su esadla gorusulmeli diyenler, bir bardak sularini hazir etsinler. Oyle bir sey olmayacak.

Tabanina bile hakim olamayan bir ingiliz-fransiz usagini kimse muhatap almaz!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 07 Ekim 2019, 16:07:50 »
Arkadaslar oncelikle ABD nin gardinin dustugunu dusuncesine pek katilmiyorum. ABD nin oncelikle Irak daha sonra da Suriye ye yapilandirmasina bu kadar para ve zaman harcamis oldugu bir plani en ufak bir sektede cope atilmayacak sekilde dizayn etmis oldugunu gerektiginde oyun kurucu olarak planin  degisik verziyonlarini  onceden hazirlamis veya hazirlayabilecek donanima sahip oldugunainanmaktayim. Yani baska bir deyisle ABD Suriyeden elini ayagini bir cirpida cekip gercek ve tek stratejik ortagi Israili ortada birakabilecegine hic ihtimal vermemekteyim.
Bizlerin son 24 saatte oncelikle ABD ve sonrasinda TC den verilen demeclerden cikarabilecegimiz ve gozden kacirmamamiz gereken bir durum vardir ki o da ABD Firatin dogusunda planlanan operasyonda Turkiye ile birlikte isbirligi yapmayacagim demesi, ve bolgede bulunan kendi askerlerini olasi harekat alanlarindan uzklastirmakta olmasidir.  TC operasyonunu desdeklemiyorum demekle  halen Suriye icerisinde muttefiki olan PKK/PYD/SDG acik destek mesaji. ABD askerlerini olasi operasyon bolgesinden cekmesi ise TC den korkmus oldugu veya karsimizda olmayacagi manasina gitmez. ABD burada operasyon bolgesinden askerlerini kendi guvenlikleri icin uzaklastirmakta  birkac yuz veya bin ABD askerini TSK operasyon alaninda tutsa da zaten olasi bir kazadan baska bir seye hizmet etmeyecegini bilmekte.
Ayrica bu durum da TC nin de yapilmasi planlana harekat sinirlari ve icerigi hakkinda ABD ye on bilgi paylasimi yapmis oldugunu gostermekte. Onemli olan ama belirtilmemis olan olasi harekatta hava unsurlarimizin kullanilmasina onay verilip verilmedigi  veya ABD bu operasyonu desteklemiyorum darken kara birliklerini  alan disina cekip,THK nin operasyon imkanlarini kisitlamayi mi dusunmekte ?
 ABD nin Suriye politikasinda mevcut oyalama oyununun sonsuza dek surmeyecegini bilmekle  birlikte bir yerde TC ne de  belirli oranda taviz vermek zorunda oldugunu ta bastan bilmekte idi bu da oyunun dogal parcasi  bu nedenle yapacagimiz operasyonu mumkun oldugunca ic politikamizdan pay cikarmak uzerine oynamayip daha derin dusunerek planlamamizda yarar oldugu kanisindayim . Bunun da tek yolu vardir  mumkun oldugunca Suriye ile is birligi yapmak ve Suriyenin toprak butunlugune saygimiz oldugunu ve Surriyedeki mevcut sartlarin ve yeni anayasanin yururluge girmesi ile kontrolumuz altindaki bolgeleri Suriye devleti kontrolune aktaracagimizin mesajini vermeliyiz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #33 : 07 Ekim 2019, 16:13:25 »
Su esadla gorusulmeli diyenler, bir bardak sularini hazir etsinler. Oyle bir sey olmayacak.

Esad'la değil, Suriye yönetimiyle anlaşılmalı! Esad şu an ülkesinin büyük bölümünün kontrolünü sağladı. Halen Suriye'nin yasal lideri. Şu an anlaşılabilecek yönetim sadece Esad yönetimi. Şu an için geçerli durum bu. Bir operasyon öncesi anlaşmamız gerek.

Esad Suriye'nin başında fazla kalamaz. Ancak bizim onun gidişini bekleyecek zamanımız yok.

Türkiye'nin kararlılığı ABD'nin geri adım atmasına neden oldu. Ancak bu operasyon sonrası karşımızda olmayacağı anlamına gelmiyor. Sürekli gerilim yaratanlar daha büyüklerini başımıza saracaklardır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #34 : 07 Ekim 2019, 16:45:52 »

Esad'la değil, Suriye yönetimiyle anlaşılmalı! Esad şu an ülkesinin büyük bölümünün kontrolünü sağladı. Halen Suriye'nin yasal lideri. Şu an anlaşılabilecek yönetim sadece Esad yönetimi. Şu an için geçerli durum bu. Bir operasyon öncesi anlaşmamız gerek.

Esad Suriye'nin başında fazla kalamaz. Ancak bizim onun gidişini bekleyecek zamanımız yok.

Türkiye'nin kararlılığı ABD'nin geri adım atmasına neden oldu. Ancak bu operasyon sonrası karşımızda olmayacağı anlamına gelmiyor. Sürekli gerilim yaratanlar daha büyüklerini başımıza saracaklardır.

O zaman kavrami genisleteyim. Suriye yonetimi ile de gorusme yok.

Adina nusayri mi dersin, baas mi dersin bilemem!

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #35 : 07 Ekim 2019, 17:58:17 »

O zaman kavrami genisleteyim. Suriye yonetimi ile de gorusme yok.

Adina nusayri mi dersin, baas mi dersin bilemem!

Göreceğiz bakalım bence şu anda bile el altından kapalı kalpılar ardında görüşülüyor olabilir.Rusyası İranı hepsi bu harekata ses etmediğine göre

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #36 : 07 Ekim 2019, 18:25:55 »
Orada abd gücü var diye elimiz rahat. Bu operasyonun abd'ye ragmen yapildigina kimse ikna edemez beni.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 07 Ekim 2019, 19:03:11 »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #38 : 07 Ekim 2019, 19:16:33 »
Trump bildiğin açıkça tehdit etmiş. “Daha önce yaptığım gibi ekonominizi yok ederim” diyor.

https://mobile.twitter.com/realdonaldtrump/status/1181232249821388801?s=12

Hoheey Suriyeyi boşaltıyorlar biz giriyoruz derken?!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #39 : 07 Ekim 2019, 19:33:33 »
Trump bildiğin açıkça tehdit etmiş. “Daha önce yaptığım gibi ekonominizi yok ederim” diyor.

https://mobile.twitter.com/realdonaldtrump/status/1181232249821388801?s=12

Hoheey Suriyeyi boşaltıyorlar biz giriyoruz derken?!

Tekrar ediyorum ABD'ye hiç güvenilmez. Ters köşe yapabilir. Bu konuda yalnız kalmamak için Suriye yönetimi ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü isteyen diğer ülkelerle anlaşmamız şart. Bazıları halen mezhep farklılıklarında, halen Osmanlıcık sevdası peşinde diye ülke uçuruma götürülemez!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com