Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 85125 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #290 : 12 Ekim 2019, 21:55:49 »
Ben mi yaniliyorum yoksa harekatta sivil ve asker kayibimizin yuksek olmamasi icin yavastan  ilerletiliyor? 
Sayet durum oyle ise dogru bir yaklasim . Neticede bir sure sonra dis baskilar  artacak ,boyle bir durumda operasyonun nihayi hedeflerine ulasamadan yarida kesmemiz ihtimali karsimiza olasilik olarak degil zorunluluk olarak cikabilecegi dusuncesindeyim. Kanimca bu olasiligi azaltmak icin madem ki Suriye devleti ile direk irtibat kurma olayini gerceklestiremedik o zaman gunun 24 saati canli tv yayinlarina son verip harekat hakkinda dunya kamu oyunun ilgi odagi olmayacak sekilde  bilgilendirme yapmak daha dogru olur kanisindayim.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2019, 23:00:56 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #292 : 12 Ekim 2019, 23:29:07 »
Fransa Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ortak açıklamada, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye tüm silah ihracatının askıya alındığı belirtildi.

Gün içinde Alman Bild gazetesi, Almanya'nın Türkiye'ye silah satışını askıya aldığını öne sürmüştü.

Ancak, edinilen bilgiye göre, Almanya Türkiye'ye silah ambargosu koymadı. Silah ve yedek parça satışı devam edecek ama bu süreçte yeni anlaşma imzalanmayacak.

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2905705-son-dakika-haberi-fransadan-turkiye-karari

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #293 : 12 Ekim 2019, 23:31:19 »
UMH'ya bağlı Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, "Libya, Türkiye Cumhuriyeti'yle iş birliğini durdurmayı ve diplomatik temsil seviyesini düşürmeyi reddediyor." denildi.

Arap Birliği'nin dışişleri bakanları düzeyindeki olağanüstü toplantısının sonuç bildirisinde, "Arap ülkelerinden Türk hükümetiyle iş birliği yapmaması ve diplomatik temsil seviyesini düşürmesinin" talep edilmesi üzerine bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulduğu ifade edildi.

Bunun yanı sıra Libya yerel basınında, Libya'nın Arap Birliği Temsilcisi Salih eş-Şemahi'nin, Arap Birliği Dışişleri Bakanları toplantısının açılışında konuşmayı reddettiğine dair haberler yer aldı.

Türkiye'nin 9 Ekim’de başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın ardından Mısır yönetimi, Arap Birliği'ni olağanüstü toplantıya çağırmıştı.

Katar, Somali ve Libya toplantının sonuç bildirisini imzalamamıştı.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2905702-arap-birliginin-turkiye-karsiti-taleplerine-ret

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #294 : 12 Ekim 2019, 23:35:28 »
Ana silah ureticisi AB ulkelerinin tumune yakini TC karsin Silah amabargosu uygulayacak.
"Almanya,Fransa,Hollanda,Italya,Isvec,Finlandiya Danimarka"
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2019, 23:54:20 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #295 : 12 Ekim 2019, 23:52:38 »
Alıntı
Türk Silahlı Kuvvetleri Cerablus'a seyyar köprü sevkiyatı yaptı.
https://mobile.twitter.com/ali82184018

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #296 : 13 Ekim 2019, 00:37:56 »
Esad rejimi, arap birligine davet edilirse Misir ve Suudi Arabistan gezilerimi (turistik amaclidir) iptal ederim!

:) Hadi Mısır' a gitmeyi bir nebze anlarım da... Piramitler var, tarih var, şu var bu var; Suud Arabistan' a turistik amaçla gitmeyi kim ister ki? Senin seyahat anlayışın aynen benim Ötüken' e, Moğolistan, Altay dağlarına gitmek istemem gibi birşeye benziyor!

Şaka yapıyorum alınma:)

Finlandiya' dan sonra, Türkiye' ye silah ambargosu uygulayacak ülkeler arasına; Norveç, Hollanda, Fransa ve Almanya' da katıldı... Aslına sevindirecek bir haber çünkü bizler ancak musibetten ders alan bir milletiz. Hakikat ne yazık ki böyle. Aklımızın başımıza gelmesi için illaki bir kazık yememiz lazım! Ve bu kazık çok güzel oldu; ve ben bu kazığa -müsaade ederlerse- DOST VE MÜTTEFİK KAZIĞI demek istiyorum. Kazık dediğin işte böyle olur; dosttum dediğinden kazık yiyeceksin ki, kazık olduğu belli olsun.

Değerli arkadaşlar, yediğimiz bir diğer kazık; Müslüman bildiğimiz-kardeş dediğimiz ülkelerden yani Arap birliğinden gelmiştir. Ne oldu... hani Ayet-i Kelime vardı! SADECE MÜSLÜMANLARA KARDEŞİM DEYİNİZ -diyordu. Ötekine DOST KAZIĞI demiştik; O zaman buna da KARDEŞ KAZIĞI diyelim! Neticede kazık kazıktır. Habil ile Kabil de kardeşti; gitti kardeşinin gırtlağını kesti... Yani Müslüman kardeşim diye de pek şe' etmemek lazım(!)

Buna da çok sevindim...  Ne yazık ki Büyük Türk Milletinin, kazık yemeden aklı başına gelmiyor. Atalarımız ''Bir Musibet Bin Nasihatten Evladır'' -demiş.

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2019, 00:41:17 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #297 : 13 Ekim 2019, 01:17:50 »
Silinebilir
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2019, 01:42:11 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR