Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #250 : 11 Ekim 2019, 20:32:04 »
Nusaybin ilçesinde YPG/PKK'lı teröristlerce sivillere yönelik düzenlenen saldırıda 8 kişi şehit oldu, 35 kişi de yaralandı. Hain terör örgütü önceki gün de, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine roket ve havan saldırısı yapmış, saldırıda biri 9 aylık bebek, biri 11 yaşında çocuk olma üzere 5 sivil şehit olmuştu.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2905426-son-dakika-ypgli-teroristler-sivillere-saldirdi-8-sehit-35-yarali

Yeter artık!!! Neden sınırdaki bu teröristlerin menzilindeki bölgeler boşaltılıp askeri güvenlik bölgesi ilan edilmiyor???

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #251 : 11 Ekim 2019, 20:34:03 »
Birleşmiş milletler genel kurulunda Türkiye'nin kınanması tasarısını "ABD-RUSYA" veto etti... Tarihte bu iki ülkenin veto ettiği başka bir tasarı var mı ben şahit olmadım...

Allah Allah! Bu iş biraz kafa karıştırdı... Rusya' nın veto etmesini normal karşılıyorum da... demek ki ABD, Türkiye' yi tamamen kaybetmek istemiyor.

Can sıkan bir diğer nokta; Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu' dan geldi. 30 km derinlik bize yeter diyor muş! Gerçekten bu şekilde düşünüyorlarsa, işimiz yaş... Bu durumda PKK/YPG teröristleri 31' ncinin km gerisine çekilir ve Türkiye' ye tehdit olmaya devam eder. Fırsat ele geçmişken, bütün teröristlerin imha edilmesi gerekiyor. Amerika' nın bölgede ki bütün taşeronlarını yerle yeksan etmediğimiz sürece, bataklık sivrisinek üretmeye devam edecektir. Terör bataklığını kurutmamız lazım.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #252 : 11 Ekim 2019, 20:44:07 »
Birleşmiş milletler genel kurulunda Türkiye'nin kınanması tasarısını "ABD-RUSYA" veto etti... Tarihte bu iki ülkenin veto ettiği başka bir tasarı var mı ben şahit olmadım...

Allah Allah! Bu iş biraz kafa karıştırdı... Rusya' nın veto etmesini normal karşılıyorum da... demek ki ABD, Türkiye' yi tamamen kaybetmek istemiyor.

Can sıkan bir diğer nokta; Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu' dan geldi. 30 km derinlik bize yeter diyor muş! Gerçekten bu şekilde düşünüyorlarsa, işimiz yaş... Bu durumda PKK/YPG teröristleri 31' ncinin km gerisine çekilir ve Türkiye' ye tehdit olmaya devam eder. Fırsat ele geçmişken, bütün teröristlerin imha edilmesi gerekiyor. Amerika' nın bölgede ki bütün taşeronlarını yerle yeksan etmediğimiz sürece, bataklık sivrisinek üretmeye devam edecektir. Terör bataklığını kurutmamız lazım.
Orda bir yanlış anlaşılma var. Amerika ve Rusya barış harekatı konusunda birbirlerini suçladı olay çıkmaza girdi hepsi bu. veto falan yok

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #253 : 11 Ekim 2019, 20:53:04 »
Alıntı
Lübnanlı gençler, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na Türk bayraklarıyla destek verdi.

Trablusşam kentinin Beddavi bölgesinde caddelere ve evlerin çatısına Türk bayrakları asan gençler,  Barış Pınarı Harekatı'nı destekleyen sloganlar attı.#BarışPınarıHarekatı
youtu.be/bxMJEbcusUg

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #254 : 11 Ekim 2019, 23:12:11 »
Alıntı
T.C. Millî Savunma Bakanlığı
@tcsavunma
Barış Pınarı Harekâtı’nda İHA’larımız tarafından tespit edilen PKK/PYD-YPG’li teröristlere ait Doçka uçaksavar monteli araç, Hava  Kuvvetlerimiz tarafından tam isabetle vuruldu.
https://mobile.twitter.com/tcsavunma/status/1182725342747856896

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #255 : 11 Ekim 2019, 23:53:53 »
Son dakika haberi: ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Başkanı Donald Trump'ın bakanlığa Türkiye'ye yönelik yaptırım getirme yetkisi tanıyan bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını ancak yaptırımların şu anda uygulanmayacağını duyurdu.

Mnuchin, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın Hazine Bakanlığına Türkiye'ye yönelik "birincil ve ikincil yaptırımlar getirmesi" için yetki veren bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını belirtti.

Trump'ın Suriye'deki Barış Pınarı Harekatından "endişe duyduğunu" belirten Mnuchin, "Başkan, Türkiye'nin tek bir DEAŞ savaşçısının bile kaçmasına izin vermemesinin zorunlu olduğunu açıkça söylemek istiyor." ifadesini kullandı.

"YAPTIRIMLARI ŞU ANDA YÜRÜRLÜĞE KOYMAYACAĞIZ"

"Yaptırımları şu anda yürürlüğe koymayacağımızı söylemek isterim." ifadesini kullanan Mnuchin, ABD Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile yaptırımlar konusunda danışma halinde olacaklarını vurguladı.

Mnuchin, "(Türkiye'nin) Finansal kurumlarını, dikkatli olmaları ve kendilerine yaptırım gelebileceğini konusunda uyarıyoruz. Bir kez daha söylüyorum şu anda bir yaptırım yok. Ancak bu bize verilen en geniş başkanlık yetkileri olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Yaptırımların "güçlü" olacağını belirten Mnuchin, "Umarım bu yaptırımları kullanmak zorunda kalmayız, ama gerekirse Türkiye'nin ekonomisini kapatırız." ifadesini kullandı.

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2905438-abd-son-dakika-turkiye-aciklamasi

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #256 : 12 Ekim 2019, 00:14:15 »
Evet Amerika elindeki kartları masaya sürmeye başladı. Bu son kararla operasyon nedeniyle Türkiye'yi baskı ve kontrol altına almaya çalışacaklar. Maalesef bu coniler işlerine geldikleri gibi kirli oynamayı seviyorlar. ABD'dekiler eğer yaptırım kararını uygulamaya koyarlarsa bunun ters tepeceğini, Türkiye'yi tamamen kaybetmeyi ve Ortadoğu'daki çıkarlarına büyük zarar geleceğini göze almış olmalılar.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2019, 00:15:11 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #257 : 12 Ekim 2019, 00:21:18 »

Trump'ın Suriye'deki Barış Pınarı Harekatından "endişe duyduğunu" belirten Mnuchin, "Başkan, Türkiye'nin tek bir DEAŞ savaşçısının bile kaçmasına izin vermemesinin zorunlu olduğunu açıkça söylemek istiyor." ifadesini kullandı.

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2905438-abd-son-dakika-turkiye-aciklamasi

Trump kusura bakmasın ama ABD senelerdir Suriye'de ve bu süre içerisinde Işid binlerce masumu katletti. O kadar insan katledilirken sözde mücadele ettikleri Işid canileriyle en sıkı mücadeleyi biz yaptık. O teröristlerin sorumlulu artık Türkiye'dedir diyor sürekli. Çok istiyorsa dolduralım bir uçağa göndereli Washington'a teröristlerini.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #258 : 12 Ekim 2019, 00:31:11 »
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'nin olası yaptırımlarıyla ilgili yapılan açıklamada, 'Tam mütekabiliyet çerçevesinde misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır' ifadeleri kullanıldı.

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2905443-son-dakika-haberi-ankaradan-abdye-olasi-yaptirim-cevabi

Reste, restle karşılık verilmişe benziyor...
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2019, 00:32:16 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #259 : 12 Ekim 2019, 08:38:44 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com