Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 85131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #170 : 10 Ekim 2019, 13:43:54 »
Erdoğan'dan AB'ye: "Harekatı işgal olarak nitelemeye devam ederseniz kapıları açarız, 3.6 milyon mülteciyi size yollarız"...

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201910101040360555-erdogan-ak-parti-hicbir-zaman-eskimeyecek-gucunu-icraat-kabiliyetini-kaybetmeyecek-bir-partidir/

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #171 : 10 Ekim 2019, 13:46:49 »
Gidecekler mi bakalım? Bazıları hayatından memnun.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #172 : 10 Ekim 2019, 14:00:00 »
Gidecekler mi bakalım? Bazıları hayatından memnun.

İllaki hepsinin gitmesine gerek yok birkaçbin mülteciye bakamayan sözde zengin AB ülkelerinin kapısına yüzbinlerce mültecinin dayandığını düşünün?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #173 : 10 Ekim 2019, 14:05:43 »
SMO iyide bunlarda telefon manyagı be abi. Ellerinden telefon düşmüyor. Ne zaman görsem 10 tanesinden 9unun elinde hep telefon. Ankaradaki dolmuş şoförleri bile bu kadar telefonla oynamıyor...Bu heriflerin çektikleri görüntüleri paylaştıkları hesaplar var. Kendi gruplarının propagandasını yapmak için devamlı birşeyler çekip paylaşıyolar buda bir güvenlik zaafiyeti oluşturuyor. Benim nezdimde SMO , ÖSO yada her ne haltsa umrumda değil lakin bunların salaklıkları yüzünden bir tane askerimin saçının kılına zarar gelirse bu zoruma gider. Bunlar gösteriş delisi biraz.

Orası öyle.

Ama mesela ülkemde sahillerde ellerinde nargile keyif çatan Suriyeli gençleri düşününce, onların aksine bu adamlar vatanlarını savunmak için cephede hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Olması gereken bu! O nedenle saygı duyuyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #174 : 10 Ekim 2019, 14:13:55 »
Rus Dışişleri Bakanı Lavrov'dan kritik sözler

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus ve Türk askeri yetkililerinin, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili sürekli temas halinde olduklarını belirterek, "Suriye krizinin başından bu yana, Türkiye'nin sınır güvenliğiyle ilgili endişelerini anladığımızı vurguluyoruz. Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki operasyonu, ABD'nin bu bölgede attığı adımların sonucu." dedi.
Lavrov, Bağımsız Devletler Topluluğu Dışişleri Bakanları Toplantısı için bulunduğu Türkmenistan'da, gazetecilere Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Suriye krizinin çözümü için 1998 tarihli Adana Mutabakatı'nın önemine işaret eden Lavrov, "Suriye krizinin başından bu yana, Türkiye'nin sınır güvenliğiyle ilgili endişelerini anladığımızı vurguluyoruz. Aynı zamanda bu endişelerin Ankara ve Şam arasında 1998 tarihli Adana Mutabakatı çerçevesinde giderilmesini de önemle vurguladık." diye konuştu.

"ŞAM VE ANKARA ARASINDA DİYALOG KURULMASINI SAĞLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

Lavrov, Suriye'nin kuzeydoğusundaki durum nedeniyle ABD'yi suçlayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki operasyonu, ABD'nin bu bölgede attığı adımların sonucu. Yıllarca Amerikalıların burada yaptığı deneyin tehlikeleri, oradaki Kürt ve Arap aşiretleri karşı karşıya getirerek Kürt kartının oynanmaması konusunda uyardık."

Barış Pınarı Harekatı öncesinde Rus ve Türk liderlerin görüştüğü bilgisini aktaran Lavrov, "Rus ve Türk askeri yetkililer, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili sürekli temas halinde. Şimdi Şam ve Ankara arasında diyalog kurulmasını sağlamaya çalışacağız. Bunun iki tarafın da çıkarına olduğunu düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Lavrov, Şam yönetimi ile terör örgütü YPG/PKK arasında diyalog başlatmaya çalışacaklarını kaydetti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rus-disisleri-bakani-lavrovdan-kritik-sozler-41347951
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #175 : 10 Ekim 2019, 14:15:37 »
Alıntı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda 109 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-kritik-aciklamalar-41347953

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #176 : 10 Ekim 2019, 14:17:37 »
Erdoğan'dan AB'ye: "Harekatı işgal olarak nitelemeye devam ederseniz kapıları açarız, 3.6 milyon mülteciyi size yollarız"...

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201910101040360555-erdogan-ak-parti-hicbir-zaman-eskimeyecek-gucunu-icraat-kabiliyetini-kaybetmeyecek-bir-partidir/

Yav he he...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 10 Ekim 2019, 14:19:09 »

Şu arkadaşları atina plajına yollayalımda bakalım o zamanda seviyorlarmı suriye ve kürtleri...

1 hafta sonra bir bakıyoruz diyarbakır hava üssüne bize yardıma Yunan F-16 filosu yardım etmeye geliyor.

Yav biz nato'dan kardeşiz o akdeniz'i de o kadar kafaya takma doğalgazı üleşiriz ne var diye..
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #178 : 10 Ekim 2019, 14:30:34 »
Akçakale'ye havan mermisi düştü

Suriye'de terör örgütlerince işgal edilen bölgelerden atılan 2 havan mermisi, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine düştü.
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Bu arada, terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Akçakale'ye 2 havan mermisi atıldı.

İlçe merkezine düşen havan mermileri nedeniyle yaralananların olduğu öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/akcakaleye-roket-dustu-41348028

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #179 : 10 Ekim 2019, 14:32:09 »
Akdenizde gaz benim diyor. Bizi transit ülke olarak kullanmak istiyorlar. Halbuki çıkan gazda bizimde hakkımız var en azından KKTC 'nin hakkı var. Lafa gelince Kıbrıs Cumhuriyeti, gaza gelince yok gaz Rumların. Suriyede de aynısını yaptılar. Biz 30 Km aşşa inin dedik. Bu hırtolara dokunmayacaktık. Amacımız 30 km güvenli bölge. Ama bu hırtolar buna gelmedi. Zorla kaşınıyorlar. Lan biz boşuna mı bu kadar bu orduya yatırım yapıyoruz. Bize karşı taviz vermek zorundalar. Yoksa kendileri kaybeder.