Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #80 : 09 Ekim 2019, 13:16:19 »
İsrail orta doğuda kendine bir yaşam havzası arzuluyor bunun içinde neredeyse tek yol Kürtlerin verimli geniş topraklarıdır. Buraları işgal edecek değil tabi ama nispeten dost olunabilecek bir halkı yanı başında bulmanın hayalini yaşıyor. Bunun içinde bütün gücü cüreti ile Kürtlerin Suriye de denize ulaşmalarını amaçladı. Biz önceki Fırat kalkanı ile bunu son dakikada önledik Fırat ı da geçtiler Hataya'da sınır oldular geriye Hatay ın güneyine 50 km sarkmak kaldıydı. Bir oldu bitti sonrasında bir kuvvetli direniş Suriye barışında bir uzlaşı al sana Güneyimizde denize ulaşmış bir bir ucu İran da öbür ucu Akdeniz'de güneye ne kadar yayılmış kim bilir içinden iki Fırat Diçle nehri geçen şahane tarım yapılan denizden erişimi bir saat uzaklıkta bir Kürdistan. Türkiye bu hayali yıkmakla zaten bütün ABD deki Yahudilerin öfkesini biriktirdi şimdi buna birde bu yeni baskı eklenince iyice patladılar zaten dolulardı. Türkiye'nin burada biraz basireti bağlansaydı özellikle önceki Fırat kalkanında filan maazallah Arap İsrail meselesi gibi baş edilmez bir dert ile uğraşır dururduk. Başe derdik gerçi ama belli olmaz ki Suriye razı olursa bize ne kadar laf düşerdi o şartlarda.  ABD deki o senatörleri yani ikna etmek mümkün değil onlar taaa Fırat kalkanından bize bilendiler. İsrail tarihindeki en büyük dış mevzusunda en büyük hayalinden oldu bizim yüzümüzden. Onlara muazzam bir nefes alma imkanı sağlayacaktı Kürtlere direk erişim imkanı.  Bu yüzden hiç kızmayın o adamlar ne cahil ne bilgisiz ne adaletsiz adamlar gayet ne dediklerini ne yaptıklarını bilen adamlar. Sadece bizim tarafta değil gönülleri Yahudi menfaatleri yönünde. ABD de buna çalıştı oldu bitti ile denize ulaşan Kürtler istediler. Biz önünü alınca baktılar realitede artık bu krizde bu imkan kalmadı öbür türlü Kürtler üzerine hayal anlamını yitirdi. Denize ulaşmayan Kürdistan İsrail den Avrupa'dan Amerika'dan çok Türklerin işine yarar bunu biliyor herkes. Gördünüz Irak Kürtleri bir bağımsızlık denemesi yaptı bütün Avrupa nasıl karşı çıktı. Aynı adamlar Suriye de denize ulaşmak için kendilerini paraladılar. Fransa en büyük hamisi Kürtlerin ama Irak Kürtlerinin yüzüne bakmıyor varsa yoksa pkk lılar. Bir oldu bitti ile denize ulaşacaklardı masa başında da Suriye rejimi de al sana kalanı ülkenin deyip razı edilecekti ohhh mis gibi biz hariç her kesim için
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2019, 13:18:20 Gönderen: serkan »
beğen

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : 09 Ekim 2019, 13:23:10 »
Neden hala girilmiyor ? Amerikalılar çekildi. Neyi bekliyoruz pkknın rejimi çağırmasını mı ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #82 : 09 Ekim 2019, 13:44:57 »
Simdi sunu gormek lazim. Fransa, Almanya ile girdigi  mucadeleyi kaybetti. Ab, artik alman hinterlandi. Kendilerine alan acmak icin, ortadogu sunuldu. Ama insaati da onlara biraktilar. Abd bu yuzden gonulsuz. Ha fransada bu para ve kabiliyet var mi gorecegiz.

Bütün rekabetci olmayan vasatlar bu yapiya dahil edilecek. Fransa da anneleri olacak. İtaat etmeyenler biraz dayak yiyecek. Bu yapida ülkücülük, milliyetcilik, dindarlik, silah gibi kavramlara yer yok!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #83 : 09 Ekim 2019, 14:44:18 »
Trump az önce açıklama yapmış. Bölgedeki ABD askerleri çekildi yazmış sosyal medyada.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #84 : 09 Ekim 2019, 14:47:31 »
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan skandal görüşme

Terör örgütü YPG/PKK'nın savunuculuğunu üstlenen Fransa Cumhurbaşkanı Macron, dün terör örgütün sözde sözcüsü ile Paris'te görüştü. Macron, Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadelede terör örgütü YPG/PKK ile dayanışma halinde olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin Suriye'deki olası operasyonu konusunda terör örgütü YPG/PKK destekçisi Macron'un endişeli tavrının sürdüğü bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-fransa-cumhurbaskani-macrondan-skandal-gorusme-41347243
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 09 Ekim 2019, 15:24:01 »
yeminle bize en büyük düşmanlıgı ne Trump ne Merkel nede Putin yapıyor. Macron zirveyi hiç bırakmıyor. Umarım Suriye op. bir iki tane fransız özel kuvvetlerinden asker kaza kursununa kurban gider.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 09 Ekim 2019, 15:33:06 »
yeminle bize en büyük düşmanlıgı ne Trump ne Merkel nede Putin yapıyor. Macron zirveyi hiç bırakmıyor. Umarım Suriye op. bir iki tane fransız özel kuvvetlerinden asker kaza kursununa kurban gider.
AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Girilmeme konusunda şunu diyebilirim hala komando sevkiyatı söz konusu, ayrıca izinlerin kaldırılması olayı da var ki o emirde bir tarih yazıyor o tarihe kadar toplanma gerçekleşecek.(personel için)
Ondan sonra harekat başlayacaktır diye düşünüyorum.
10-11 Ekim diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #87 : 09 Ekim 2019, 15:35:43 »
Cuma günü, piyasalar kapandıktan sonra başlayabilir.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 09 Ekim 2019, 15:38:05 »
Yaralı müdahelesi için hastaneler de boşaltılıyor.
ayrıca doktorlara da emir geldi onlar da sevk oldu/oluyor.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 09 Ekim 2019, 15:43:38 »
Abi Trumpın twitlerini foruma atabilir mi birisi ? Ben müsait değilim Adam döktürüyor valla. Eğer söylediklerinde ciddiyse delikanlı adam mış.